Auto Nostalgia IX 2019 - relacja z targów samochodów zabytkowych

Auto Nostalgia IX 2019 - relacja z targów samochodów zabytkowych

11 Kwi 2019, 11:47

Pierwszy weekend kwietnia upłynął pod znakiem klasycznej motoryzacji – w Warszawie odbyła się dziewiąta edycja targów Auto Nostalgia 2019. W sobotę i niedzielę w hali Global Expo na terenie dawnej fabryki FSO można było podziwiać świetnie zachowane klasyki oraz youngtimery, a także kupić takie auto lub odnaleźć części niezbędne do odbudowy danego pojazdu.

Odwiedzający targi mogli podziwiać wyjątkowe kolekcje motocykli i samochodów z czasów PRL-u – zarówno krajowych i jaki zagranicznych producentów. Ekspozycje ubarwiały legendy polskiego i zagranicznego sportu motorowego z dawnych lat. Nie zabrakło również rekwizytów związanych z daną epoką motoryzacji. Auto Nostalgia to prawdziwy wehikuł czasu, który przenosi w przeszłość i odsłania to, co w dawnej motoryzacji najpiękniejsze.
Zdjęcie W organizację wydarzenia zaangażowane są nie tylko stowarzyszenia i kluby działające na rzecz zabytkowej motoryzacji, ale przede wszystkim indywidualni użytkownicy wraz ze starannie odrestaurowanymi przez nich eksponatami. Wśród nich znajdziemy unikatowe motoryzacyjne perełki.

Porsche Club Poland podczas targów Auto Nostalgia przedstawił przekrój klasycznych modeli aut z palety firmy. Na stosiku pojawiły się egzemplarze z limitowanych serii m.in. 914 Can-Am, 911 (G-Model) Weissach Edition oraz Porsche 911 (996) Millenium. Porsche wyprodukowało w ramach limitacji 911 sztuk tego modelu auta dla uhonorowania nadejścia XXI wieku. Podczas Auto Nostalgii został zaprezentowany egzemplarz o numerze fabrycznym 911/004.
Zdjęcie Celica Club Poland zorganizował duże, atrakcyjne stoisko, na którym wystawione były wszystkie generacje Toyoty Celiki – od pierwszej do siódmej. Pierwszą generację reprezentowała czarna Celica GT2000, a do wyjątkowo ciekawych egzemplarzy należały również Celiki piątej generacji w wersji cabrio i z nadwoziem coupe oraz sportowe Celiki GT-Four piątej i szóstej generacji. Na tym barwnym tle wyróżniała się pierwsza Celica Supra, zbudowana na bazie Celiki drugiej generacji w wersji liftback, a także cesarska limuzyna Toyota Century. Ten dostojny samochód to główne narzędzie do transportu japońskiego rządu i dworu cesarskiego, w tym samego cesarza Akihito. Celica Club Poland otrzymał nagrodę dziewiątej edycji Auto Nostalgii za najlepsze stoisko klubowe.

POLECAMY Toyota Celica Supra

Na sąsiednich stoiskach tegorocznych targów wystawiono inną legendę wśród sportowych samochodów – Toyotę Suprę drugiej, trzeciej i czwartej generacji. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno indywidualnych fanów motoryzacji, jak i rodzin. Po raz pierwszy na Auto Nostalgii zaprezentowano szeroką gamę amerykańskich krążowników szos. Nie zabrakło także oczywiście samochodów polskiej produkcji z czasów PRL, spośród których wiele zostało wyprodukowanych w tej samej fabryce FSO na Żeraniu, w której murach zorganizowano tę wystawę. Dziesiąta, jubileuszowa Auto Nostalgia już za rok.

Obejrzyj galerię Auto Nostalgia IX 2019
Zdjęcie
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2854
Zdjęcia: 11030
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Auto Nostalgia IX 2019 - relacja z targów samochodów zabytkowych

12 Kwi 2019, 13:54

Przygotowaliśmy opisy najciekawszych modeli samochodów które można było obejrzeć na tegorocznej edycji Auto Nostalgii. Klikając w wybrane zdjęcie przejdziesz do strony z opisem.

Cadillac Deville z lat 60 tych
Zdjęcie
Mercedes-Benz W113 z lat 60 tych - Pagoda
Zdjęcie
Polski Fiat 518 L Ardita z 1933 roku
Zdjęcie
Ford Model T 1924 rok
Zdjęcie
Essex Super Six 1927 rok
Zdjęcie
Toyota Celica Supra
Zdjęcie
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2854
Zdjęcia: 11030
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LM - pierwszy minivan tej marki Lexus LM - pierwszy minivan tej marki
    Odważna stylistyka, mnóstwo przestrzeni, 26-calowy ekran i fotele godne najlepszego salonu - tak według Lexusa brzmi definicja luksusowego minivana. Model LM, czyli pierwsze w historii japońskiej marki auto tego segmentu, ...
    Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV
    Kia Carens to kompaktowy MPV (Multi-Purpose Vehicle) zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny. Aerodynamiczna sylwetka, design "cab forward", wybór czterech jednostek napędowych, czterech ...

  •