Ach to OC...

21 Lut 2008, 19:44

witam wszystkich serdecznie jestem posiadaczem prawa jazdy od kilku dni i za kilka nastepnych dzionkow bede szczesliwym ( mam nadzieje) posiadaczem wlasnych czterech kolek. jako zupelny nowicjusz nie mam oczywiscie zadnych znizek w firmach ubezpieczeniowych i tu pojawia sie moje pytanie do was szanownych kierowcow czy kupujac samochod od znajomego ktory ma oplacone OC prawie do konca tego roku moge je w jakis sposob wykorzystac, czy jestem zmuszony zaraz po rejestracji autka do wykupiena wlasnego OC jesli tak to ktora z ubezpieczalni mozecie mi polecic. Wszystkim odpisujacym z gory dziekuje :wink: VINCE
[/b]
vince
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Lut 2008, 20:00

Po kupnie samochodu możesz albo wykorzystać ubezpieczenie poprzedniego właściciela(wtedy dopłacisz różnicę w zniżkach i ubezpieczalnia wypisze aneks do obecnej umowy) lub możesz zawrzeć całkiem nową umowę na siebie.Czas na przerejestrowanie i ubezpieczenie to 30 dni od daty zakupu.Ale ubezpieczenie muisz przepisać w dniu rejestracji.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2008, 20:08

CZYLI W DNIU REJESTRACJI WOZU MUSZE SMIGAC DO PZU I PRZEPISAC UBEZPIECZENIE? JAKIE MUSZE MIC DOKUMENTY? OC POPRZEDNIEGO WLASCICIELA I ...?
vince
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Lut 2008, 14:39

Tak - w dniu przerejestrowania samochodu musisz od razu isć do ubezpieczalni.Potrzebny ci będzie nowy dowód rejestracyjny(który dostałeś w WK) i OC poprzedniego właściciela.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Lut 2008, 19:52

no wielkie dzieki za pomoc, a czy jest jakis ubezpieczyciel wedlog ciebie godny polecenia bo w ostatnim czasie namnozylo sie ich jak grzybow po deszczu
vince
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Lut 2008, 19:39

Hmmm,ja powiem tak - jestem ubezpieczony w Link4,ponieważ dla mojej firmy oni mają najkożystniejszą ofertę.Jak bedzie dla ciebie - nie wiem,ale warto podzwonić i dowiadywać się nie tylko o cenę OC,ale co w tym OC jeszcze jest i przemyśleć,czy chcesz z tej oferty skorzystać.Link4 np. w ramach OC dodawał pakiet Pomocy 24 i ograniczone Assistace.Nie wiem jak jest teraz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Lut 2008, 21:35

Z tym OC to jest tak że od dnia rejestracji na jego zmianę ma się 30 dni do czasu odebrania normalnego dowodu. Tak mi powiedziała pewna pani z ubezpieczeń.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

25 Lut 2008, 15:23

Czyli zmienili by przepisy.Ale to jest coś nie tak z tym.Przykład - rejestrujemy autko.Zmieniają się numery rejestracyjne(jeżeli samochód jest z innego powiatu).I tym samym,tamto ubezpieczenie traci ważność,bo są w nim inne numery rejestracyjne - te stare.Z logiki wynikałoby,że po zarejestrowaniu samochodu należałoby się udać do ubezpieczalni i spisać aneks do umowy ubezpieczenia OC,w którym bedą zmienione te numery.Poza tym na ubezpieczeniu OC są tez wpisane dane osobowe ubezpieczającego.Chyba,że policja podczas kontroli akceptuje umowę kupna-sprzedaży.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000