Alfa 147 1.6 Benzyna 120KM - awaryjnosc mit czy fakt ??

31 Lip 2007, 09:25

Witam zastanawiam sie nad zakupem Alfy 147 1.6 benzyna 120KM 2001r, no i tu rodzi sie kilka pytan, slyszalem ze Alfa to samochod dosyc awaryjny i w sumie nie ma wielu ludzi ktorzy go polecaja, dziwi mnie jednak fakt ze na zachodzie jedzi tych samochodow ogromna ilosc (no moze nie tyle co VW ) :D. Chcialem uslyszec wasze opinie na temat tego samochodu, opinie wlascicieli Alfy, przedewszystkim na temat awaryjnosci bo wiem ze komfort i ergonomia stoja na wysokim poziomie.

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi
toyo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Polska

31 Lip 2007, 10:25

Jest taki żart o Alfach.
skąd kierowcy Alfy się znaja?? Bo codziennie rano spotykają se w serwisie :)

A co do Alfo to mój kumpel ma Alfe i często sie nie psuje :)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

31 Lip 2007, 10:33

Szczerze, nawet w UK jest opinia że to naprawdę fajne samochody, ale bardzo temperamentalne... W sensie mów do Alfy, głaszcz ją, pieść, smaruj, dolewaj, i sprawdzaj często, to nie będzie Ci "brudzić". A jak ją zaniedbasz, to tak jak każda kobieta, obrazi się na Ciebie, wypnie i będzie płatać głupie figle... Migrena i te sprawy... "Dziś nie mam ochoty na przejażdżkę... Głowica mnie boli..." :lol: :lol: :lol: Nie no, z tą głowicą to akurat żartuję, ale jest trochę części, które lubią sobie siąść, przy zbyt efektownej jeździe, dlatego to samochód dla kogoś kto o niego będzie dbał.
DFireCrow
 

31 Lip 2007, 10:59

Dzieki za odpowiedzi :), jelsi chodzi o porownanie Alfy do kobiety to raczej moge miec z nim pewne problemy.....
Ale jelsi juz sie na nia zdecyduje to bede dbal i dbal :) i piescil :) hehe

Jeszcze jedno pytanko, jak Alfa reaguje na instalacje gazowa, jaka zalozyc..
Pozdrowki
toyo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Polska

31 Lip 2007, 13:13

:D toyo: alfa dobrze reaguje na gaz, pod warunkiem, że instalacja sekwencyjna i montowana w bardzo dobrym serwisie. Pewnie zapytasz - a jaka jest dobra? Noooo, dobra, powiem...wielu moich kolegów fordowców i nie tylko chwali sobie Stag i tu dochodzi liczba np 100, 200 lub 300 w zależności od pojemności silnika; dobór pozostawiasz serwisowi. Istotnym jest przypilnowanie PANA, aby zechciał dokonać zestrojenia map wtrysków gazu względem takowych benzyny z laptopem na kolanach i podczas jazdy. Samoadaptacja instalacji może nie wystarczyć. W "obiegu" są też instalacje BRC, Elpigaz... :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

31 Lip 2007, 13:16

czerepach napisał(a)::D toyo: alfa dobrze reaguje na gaz, pod warunkiem, że instalacja sekwencyjna i montowana w bardzo dobrym serwisie. Pewnie zapytasz - a jaka jest dobra? Noooo, dobra, powiem...wielu moich kolegów fordowców i nie tylko chwali sobie Stag i tu dochodzi liczba np 100, 200 lub 300 w zależności od pojemności silnika; dobór pozostawiasz serwisowi. Istotnym jest przypilnowanie PANA, aby zechciał dokonać zestrojenia map wtrysków gazu względem takowych benzyny z laptopem na kolanach i podczas jazdy. Samoadaptacja instalacji może nie wystarczyć. W "obiegu" są też instalacje BRC, Elpigaz... :wink:


Dzieki za odpowiedz :) bede sie rozgladal i szukal dobrego serwisu :)

Coraz bardziej mam ochote na to autko :):)
toyo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Polska

31 Lip 2007, 20:57

toyo masz już coś upatrzone??
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

08 Sie 2007, 11:19

endrju napisał(a):toyo masz już coś upatrzone??


Heja jak narazie przegladam oferty na mobile.de bo aktualnie jestem w niemczech, musze przyznac ze wybor jest ok no i ceny odpowiednie :) hehe
A czemu pytasz... Szukasz takiego samego cacka :) hehe ??
toyo
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Polska

11 Sie 2007, 14:34

Alfy pod względem wizualnym i ergonomiczyn stoją na naprawde wysokim poziomie.Sam bym się skusił na jedną z nich pod warunkiem żeby nie była tam fabrycznego silnika ...Znam osobe ktora ma alfe i strasznie na nia narzeka a nie należy do ludzi którzy nie dbają o auta no ,ale może wadliwy egzemplarz który równie dobrze może zdarzyc sie tez w VW ale oczywiście radziej...
Pzdr
Myślę że z czasem te auta zaczną sie wyrabiać..Tak jak teraz podciąga się do góry chervolet bo doszedł do marki GM i z czasem będzie coraz lepszy
Napisałeś że wielu ludzi ją ma , noi owszem są to ludzie których niestać na dobre sportowe auto więc kupuja sobie alfe która ma świetny wygląd i komfort niewiedząc w co sie pakują i za łączny koszt napraw alfy kupili by właśnie dobre sportowe auto ....
Mam fioła na punkcie tego auto ale weźcie ludzie kupce se za 10 tys.. Honde preludema full opcje wypos. i 160 KM a nie jakas alfe za która za naprawe zapłacicie równowartość ceny hondy prelude która nie ma tendecji do psucia się co chwile
It's nice to be important but is more important to be nice
soleQ
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: kRk