Astra G 1,6 8V

21 Lip 2016, 21:24

Witam !
Znalazłem ostatnio ciekawą ofertę [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Oferta jest od handlarza, samochód sprowadzony jest z Niemiec, niezarejestrowany raczej z cofniętym licznikiem. Silnik też jakiś zbyt czysty. Z drugiej strony jest to jeden z ostatnich roczników, najlepszy silnik w modelu, wygląda na zadbany, nie widać jakichś śladów po "dzwonie" to samo z rudą, cena nie jest podejrzanie niska i przeciętna dla Asiek z tym silnikiem i z tego rocznika. Co myślicie o tej ofercie warta uwagi czy raczej odpuścić sobie ?
galicjanin91
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 11 10 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam

22 Lip 2016, 10:11

Można obejrzeć choć za tą cenę szukałbym 1.8
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Lip 2016, 17:09

Czemu z góry zakładasz cofnięty przebieg? 108 tysięcy w 14 lat to niecałe 8 tysięcy rocznie, jest to co prawda poniżej średniej dla tego typu samochodu z tego rocznika, ale nie jest to jakieś wielkie odchylenie - po prostu ktoś mało jeździł, pewnie głównie po mieście. Jak najbardziej warto obejrzeć taki samochód, jeśli szukasz czegoś takiego.

Swoją drogą czemu uważasz ten silnik za najlepszy w tym modelu? Nie jest dynamiczny ani ekonomiczny, tym bardziej względem osiągów, zaletą jest jedynie podobno bezkolizyjny rozrząd i konstrukcja 8-zaworowa. Za 10 tysięcy moim zdaniem, tak jak proponuje Koniu, lepiej szukać 1.8, bo jedzie o wiele lepiej a pali niewiele więcej od 1.6 84KM, ale jeśli podoba Ci się charakterystyka i prostota tego 1.6 to bierz go :)
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

22 Lip 2016, 20:00

No ja jestem taki niedowiarek. Samochód pochodzi z Niemiec tam ludzie ogólnie jeżdżą dużo więcej samochodem aniżeli Polacy, na dodatek sprzedają go handlarze. Nie mówię że licznik na 100 % jest cofnięty, ale mimo wszystko przebieg rzadko spotykany w samochodach tej klasy, w tym wieku i pochodzących zza Odry. Lampka mi się zapaliła. Ja słyszałem zupełnie coś innego, że właśnie ten silnik jest może przesadziłem, może nie jest najlepszy w Aśce, ale w odróżnieniu od 16V nie "pije" tak bardzo oleju, spalanie ma niższe, niższe koszty naprawy, mniej awaryjny. Fakt wadą jest mniejsza moc. Co do 1,8 l to jednak trudniej znaleźć taki model Astry przynajmniej w moich okolicach. Najczęściej sprzedawane modele to diesel 1,7 l lub benzyniak 1,6 16V
galicjanin91
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 11 10 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam

22 Lip 2016, 21:03

Niemcy wcale tak dużo więcej od Polaków nie jeżdżą, to jest często powtarzany mit o niewiarygodnych przebiegach pokonywanych w Niemczech, a prawda jest taka, że to odnosi się tylko do diesli i to przede wszystkim tych zarejestrowanych na firmy. Polecam wejść na mobile.de i zobaczyć przeciętne przebiegi dla danego samochodu (sortujesz wg przebiegu i patrzysz na ,,środkową'' stronę, czyli np. 10 z 20 stron). Można się zdziwić, że w przypadku i benzyniaków i diesli, Niemiec wcale nie robi rocznie wiele więcej kilometrów od Polaka (obstawiam, że przeciętny przebieg dla 14 letniej Astry w benzynie to granice 170-180 tysięcy kilometrów, ale nie chce mi się teraz szukać). Inna kwestia, że tam za zadbany egzemplarz ceny są wyższe niż u nas.

1.6 84KM był produkowany bodajże tylko 2 lata, więc nie jest to zbyt popularna jednostka, a jest nieekonomiczna po prostu z racji konstrukcji 8 zaworowej, podobnie jak 1.6 101/102KM VW i pali tyle samo, co 1.6 16V 100KM, na pewno nie mniej, ale tak jak podkreśliłeś, jest to silnik bardziej żywotny niż oplowski 1.6 16V, mniej awaryjny i przede wszystkim nie pije tyle oleju.

W Oplach jest jeszcze 1.4 16V 90KM, ale tu również trzeba uważać na zużycie oleju, choć jeśli znalazłbyś zadbany egzemplarz, to może i warto.
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

23 Lip 2016, 11:17

Akurat 1.6 84km daje radę spokojnie,pamiętam jak kiedyś jechaliśmy na dwie Astry do Bochnii,kolega ma taką i miał 5osób na pokładzie i całkiem dobrze się to zbierało. Palić owszem swoje spali.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia cee’d - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomiczną wersją silnikową jest 1,6 CRDi o mocy 136 KM. Według danych producenta tak skonfigurowany samochód spala średnio 4,4 l/100 km (w trybie miejskim jest to 5,1 l/100 km, natomiast w trasie wynik ...

23 Lip 2016, 12:41

Barol napisał(a):radę spokojnie,pamiętam jak kiedyś jechaliśmy na dwie Astry do Bochnii,kolega ma taką i miał 5osób na pokładzie i całkiem dobrze się to zbierało. Palić owszem swoje spali.

Ale z drugiej strony zawsze można założyć instalację gazową (zwłaszcza, że ten silnik bardzo dobrze znosi instalację LPG) i jeździć za "grosze".
galicjanin91
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 11 10 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam

23 Lip 2016, 13:13

Tak samo można zrobić z 1.8. Też przyjmuje LPG a będzie dynamiczniej. I pieniądze lepiej wydane. :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lip 2016, 16:57

Można, jak najbardziej, jeszcze jak, że tak zacytuję klasyka. Tyle, że jak już napisałem w moich okolicach (woj. podkarpackie) ciężko trafić na egzemplarz Astry II z 1,8 l. A skórka jednak nie jest aż tak warta wyprawki by za nią wypuszczać się dalej niż 50-60 km od domu.
galicjanin91
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 11 10 2011
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam

24 Lip 2016, 11:41

Tutaj masz ładne 2.0 tylko że w 3furtkach [link do oferty na Olx wygasł] i OPC [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Lip 2016, 11:57

1.4 TwinPort 90KM masz na łańcuchu. Troszkę ma też inny moment i krótsze przełożenia w skrzyni. Fajnie to to jeździ i bezobsługowe. Lubią LPG.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

04 Sie 2016, 02:37

Bardzo fajne autko, dobre opinie tutaj szczegóły techniczne [link do autocentrum.pl wygasł]
zafon
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 15 02 1988
Auto: Audi A3