Astra II TD czy DTi?

Astra II TD czy DTi?

01 Paź 2008, 17:58

Witam, kolega ma zamiar kupic Opla Astre w dieslu za okolo 18.000.
Na 100% ma to byc ten samochod, inny nie wchodzi w gre.
Mam jednak pytanie...
Czym rozni sie silnik TD od DTi?
Sam jezdze DTi i jedyne co wiem to,ze jest to konstrukcja Isuzu, nowoczesniejsza od poprzednika (TD), ktory pochodzil z Astry I.
Na tym moje wiadomosci sie koncza.
Ktos zna wady i zalety jednego i drugiego silnika, ewentualnie czym sie roznia?
Bardzo bym prosil o odpowiedz.
Litas
Początkujący

Miejscowość: Cieszyn

Re: Astra II TD czy DTi?

01 Paź 2008, 23:37

1.7 TD to pozostałość po Astrze I, 1.7 DTI to już konstrukcja nowsza. silniki róznią się trochę mocą. Starszy ma 75 KM, a nowszy 82 KM. gigantycznej róznicy więc nie ma.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: Astra II TD czy DTi?

02 Paź 2008, 06:01

Prawdopodobnie chodzi o to, że DTi ma bezpośredni wtrysk paliwa, w przeciwieństwie do TD
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Volvo rozwija auta elektryczne - ładowanie w 90 minut Volvo rozwija auta elektryczne - ładowanie w 90 minut
    Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sek., a ładowanie jego baterii zajmuje tylko 90 minut. Skrócenie czasu ładowania i polepszenie osiągów aut elektrycznych stało się możliwe dzięki współpracy ...

•  
    • Mercedes Klasa C 63 AMG Coupe, 3
      Mercedes-Benz 124 coupe, wnętrze
      Men's Day 2009
      Lamborghini Reventon 2