Astra J 1.6 SIDI 170 KM a moze coś innego?

28 Lut 2019, 10:19

Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem auta jak w temacie. Szczerze to mało jednak wiem o samochodach i dlatego chciałbym zapytać Was, a najlepiej kogoś kto ten motor zna czy to udana jednostka?

Egzemplarz, który mnie interesuje to sedan i jest wyposażony w 6 stopniową skrzynię automatyczną (hydrauliczna) i właśnie ten motor o mocy 170 km.

Alternatywą dla tego auta są dla mnie jeszcze: Focusy / Megane - nie musi to być automat ale może być. Jak ktoś mógłby polecić mi coś jeszcze to jestem otwarty na nowe pomysły.

Budżet jaki mam na auto to 45-50 tys. (sama cena auta). Chciałbym żeby auto było nie starsze niż 2014 r. i w benzynie. Mój średni roczny przebieg to +/- 10 tys. Auto chciałbym żeby mi służyło przez najbliższe 3-4 lata. Nie ukrywam, że w pierwszej kolejności przeglądam oferty aut używanych dostępnych w salonach. Może to złudne (jak tak to również proszę niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu) ale mam większe zaufanie do salonu, który daje mi gwarancję niż komisu - zwłaszcza kiedy moja wiedza o samochodach jest mocno ograniczona.

Z góry dzięki za pomoc
K.
Kubek88
Nowicjusz
 
Posty: 7

28 Lut 2019, 10:45

Astra J to ogolnie udane i polecane auto. Silnik ten 1.6 sidi juz jest na bezposrednim wtrysku. To taki rozsadny kompromis pomiedzy osiagami auta i spalaniem. Astra J to ciezkie auto i taki silnik jest potrzebny zeby to dobrze jechalo.
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia pro_cee’d GT - pierwszy szkic nowego samochodu
    Koncern Kia Motors opublikował wczoraj pierwszy szkic nowego samochodu o wyraźnie sportowym zacięciu - modelu pro_cee’d GT . Producent nie zdradza jeszcze wielu szczegółów dotyczących nowego modelu jednak ...
    Nowy Lexus CT pojawi się do końca 2017 roku
    Według tajwańskiego portalu U-Car, nowa generacja luksusowego, kompaktowego hatchbacka Lexus CT ma się pojawić jeszcze w tym roku i będzie oparta na tej samej platformie, co najnowszy model Toyoty Prius. Atmosfera medialna ...