Audi 80 KLOPOTY Z OBROTAMI

18 Lis 2006, 20:56

AUDI 80 1,8 BENZ-GAZ WTRYSK JEDNO-PUNKT PO ODPALENIU PRACUJE NA WYSOKICH OBROTACH LUB PRACUJE PRZY ENERGICZNYM PORUSZANIU PEDALEM GAZU A PO OSIAGNIECIU TEMPERATURY SILNIKA WSZYSTKO OK.
kierowca
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: gorlice
  • 23 Lis 2006, 21:33

    Witam,

    Zawsze tak jest jak odpalisz auto to wchodzi na wysokie obroty?
    Czy ma znaczenie temperatura silnika zimny/ciepły?

    Z tego co napisałeś to można wywnioskować że problem jest z automatycznym ssaniem...
    Pozdro. Kacper
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    27 Lis 2006, 20:16

    TO JA, OD KŁOPOTÓ Z OBROTAMI
    PO ODPALENIU SILNIKA OBROTY SĄ WYSOKIE ALBO NIE MA WOLNYCH OBROTÓW. PO OSIĄGNIĘCIU TEMPERATURY PROBLEM ZNIKA ALE NIE ZAWSZE OD RAZU .CZASEM WYSTARCZY WYŁĄCZYĆ I ODPALIĆ PONOWNIE. BYWA I TAK ŻE ZARAZ JEST OK. DZIĘKI, POZDRAWIAM.
    kierowca
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Miejscowość: gorlice

    29 Lis 2006, 07:25

    1. Postaraj się nie krzyczeć do nas (Pisanie wielkimi literami odczytuje się jako krzyk)...

    2. Opisz dokładniej w jakiej sytuacji auto się wkręca na obroty, a w jakich nie (czy na ciepłym silniku, czy na zimnym, na gazie, czy na benzynie, czy pozostaje wkręcone na drugim paliwie)... - na tym forum nie spotkałem jasnowidzów, a podajesz za mało danych, żeby na odległość można było cokolwiek powiedzieć
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 974
    Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990

    29 Lis 2006, 11:24

    kolega założył daw tematy z tym samym problemem
    zle-obroty-vt867.htm
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    30 Lis 2006, 10:06

    Witam,to ja od obrotów.Przepraszam za pismo ale nie jestem w temacie zasad wymiany korespondencji. Więc auto po odpaleniu zimnego silnika wpada na wysokie obroty od 1500 do 1800, lub nie ma wolnych obrotów wcale. Wtedy aby silnik pracował trzeba energicznie poruszać pedałem gazu. Po uzyskaniu temperatury silnika obroty wracają do normalnych.Problem jest jednakowy na benzynie lub na gazie. Bywa że problmu nie ma nawet przy zimnym silniku ale bywa tak niewiele razy.Paliwa tankuję zawsze na tej samej stacji.Dzięki.
    kierowca
    Nowicjusz
     
    Posty: 7
    Miejscowość: gorlice

    01 Gru 2006, 09:44

    W takim razie obstawiałbym czujnik wychylenia przepustnicy...

    Nietania impreza i tylko u fachowca. Najpierw trzeba spróbować skalibrować, a jak to nie pomoże, to wymiana...

    Istnieje też szansa, że to przepływka przy filtrze powietrza, ale to też raczej u mechaniorka...

    A BTW
    kierowca napisał(a):CZY NIE MA NA FORUM FACHOWCA CO BY POMÓGŁ ROZWIĄZAĆ PROBLEM NOWICJUSZOWI Z OBROTAMI PRZY SAMOCHODZIE

    jak na drugą wypowiedź na forum to całkiem ostro po bandzie poszedłeś... weź pod uwagę, że nie każdy z Forumowiczów siedzi przed monitorem i tylko czeka na Twoje zapytania. Czasem potrzeba trochę czasu, a to z kolei wymaga cierpliwości... Poza tym z danych jakie podałeś - ciężko było cokolwiek wywnioskować... Wcześniej też @Grzestv podsunął Ci możliwe/prawdopodobne przyczyny takiego zachowania się auta ( :arrow: zle-obroty-vt867.htm ) - sprawdzałeś czy to nie to?

    Nikt Ci tutaj nie da 100% pewności, że na opisane (nawet najdokładniej) zachowanie samochodu jest spowodowane konkretnie tym, co podejrzewa...
    Pozdr
    fourup
    Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
    fourup
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 974
    Miejscowość: Kraków, Słomniki
    Prawo jazdy: 08 01 1999
    Auto: Mercedes S124 250D
    Silnik: OM602
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1990