Audi A3 8P by Raziel

10 Cze 2021, 18:04

Po Leonie czas na kolejne auto, założenia przy zakupie byly podobne, auto na kolejne 5-6 lat, prosty i niezawodny silnik, niski koszt eksploatacji jako ze to auto glownie do jazdy po mieście i sporo tras, niski przebieg, 5 drzwi i jakieś tam nienajbiedniejsze wyposażenie

Szukałem w zasadzie kolejnego Leona 2 ale nie znalazłem nic ciekawego przez 2 miesiące (w sumie byłbym chyba jedna z niewielu osób ktora kupuje 3 auta w tej samej budzie)

Wybor padł na Audi A3 8P Sportback
Rocznik 2010, przebieg 62tys, 1.6 MPI
Wersja wyposażenia Attraction z dużym fisem, podgrzewanymi fotelami, skóra na kierownicy, czujnikami parkowania

Z plusów wzgledem Seata Leona 2 to napewno wyciszenie, komfort jazdy
Minusy tez sa, mniej precyzyjne prowadzenie
Leon nawet z 1.6 jezdzil "bardziej sportowo"
Zresztą Cupra wg mnie tez jezdzi lepiej od Audi S3

Póki co zrobiłem 3tys km
Do zrobienia rozrzad z racji wieku, hamulce, filtry i oleje
Zdjęcia dodam na dniach
Raziel11
Stały forumowicz

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Cze 2021, 22:57

Krajówkę kupiłeś? Strasznie niski przebieg względem rocznika aczkolwiek nie mówię że nie możliwe bo sam mam w firmie auto 99r i 75k przebiegu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7

11 Cze 2021, 09:12

Z takim przebiegiem to prawie jak nowe auto :) o ile oryginalny. Audi jest lepiej wyciszone od Seata.
Raziel11 napisał(a):Zresztą Cupra wg mnie tez jezdzi lepiej od Audi S3
Jest głośniejsza i lżejsza :wink:
Raziel11 napisał(a):Minusy tez sa, mniej precyzyjne prowadzenie
Tu masz tylko pakiet Sportback on z tego co wiem nie obejmuje zawieszenia więc jest ono standardowe. Przy tym silniku jednak nie ma co stawiać na osiągi, raczej na niezawodność.
Rokiko
Stały forumowicz

8 minut temu

Auto nie jest krajowe, pozostawione w rozliczeniu przy zakupie nowego w salonie Audi w DE, wpisy w ASO sie zgadzaja wiec raczej jest okej.
Póki co za mną 5tys km z drobnych mankamentow cos stuka w bagazniku, wyjalem juz pólke, wykladzine, wklad z zestawem naprawczym, ostatni trop to wykladzina na boczkach bagaznika, wydaje sie sztywna i wydaje podobny odglos gdy w nia postukam
Raziel11
Stały forumowicz

Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przyszłe klasyki, które dziś kupisz w salonach to współczesne klasyki
    Znasz to uczucie, gdy na drodze mija Cię samochód, który wcale nie wygląda tak staro, a jego zderzaki zdobią żółte tablice rejestracyjne ? Tak, upływ czasu jest nieubłagany nawet dla prawdziwych motoryzacyjnych ...
    Kierunkowskazy - migać czy nie migać?
    Kierunkowskazy są ważnym narzędziem komunikacji na drodze. Pozwalają na informowanie o planowanym manewrze, więc prawidłowe korzystanie z nich powinno być nawykiem wszystkich kierowców. Dla wielu jednak nie jest. Trenerzy ...

•