Audi A3 8V 1.4 TFSI 2016 rok - czy to są już te poprawione silniki?

05 Cze 2023, 13:24

Witam,
Audi A3 8V z Niemiec, rok: 2016, silnik 1.4 TFSI CoD ultra Attraction - 150KM.

To są już te poprawione silniki, warto się w to pchać?
Marek202
Nowicjusz
 
Posty: 33

05 Cze 2023, 13:27

Jaki przebieg? 1.4 tfsi nie jest złym silnikiem, nawet bym powiedział ze dobrym na tle konkurencji malolitrażowej
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Cze 2023, 13:45

Przebieg: 135kkm i w automacie, ale chyba z nim problemów być nie powinno. ;)
Marek202
Nowicjusz
 
Posty: 33

05 Cze 2023, 13:55

Z dsg najszybciej spodziewałbym się problemów ale to też zależy od tego czy ktoś się wogole pochylił nad tym żeby olej zmienić.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Cze 2023, 14:04

W ogłoszeniu jest S tronic, nie jest czasem bardziej awaryjny niż DSG?
Marek202
Nowicjusz
 
Posty: 33

05 Cze 2023, 14:10

Te silniki już od dawna są poprawione i są ok.
Wiele osób je użytkuje i sobie chwalą. Badziewne to były te z podwójnym doładowaniem ale to już odległa rzeczywistość (jakieś kilkanaście lat temu)

S-tronic to jest to samo, po prostu nazwa grupy skrzyń typu DSG w koncernie Audi
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VERVA Street Racing 2010 / relacja
    Wyścigi, pokazy i atrakcje dla każdego - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w centrum Warszawy Rywalizacja sportowa podczas VERVA Street Racing odbyła się dwuetapowo. Podobnie jak podczas prawdziwego Grand Prix, każdy ...

05 Cze 2023, 14:17

Rozumiem, na co powinienem w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę?

Silnik o którym mowa tak wygląda?
Zdjęcie

A ten poniżej to stara gen?

Zdjęcie

Trevor napisał(a):S-tronic to jest to samo, po prostu nazwa grupy skrzyń typu DSG w koncernie Audi

:ok:

PS Te silniki są już na pasku rozrządu?
Marek202
Nowicjusz
 
Posty: 33

17 Cze 2023, 21:36

Tak, są na pasku. W 8V wszystkie silniki są poprawione, nie ma żadnego z wadą olejową.

Jedynie bałbym się DSG. W 1.4 tfsi jest DQ200, która nie uchodzi za zbyt trwałą.
uskke
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Nie mam

17 Cze 2023, 22:34

Rozrzad poprawili a skopali inne rzeczy, każdy silnik ma jakieś bolączki
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Cze 2023, 07:18

Raziel11 napisał(a):Rozrzad poprawili a skopali inne rzeczy, każdy silnik ma jakieś bolączki


Co takiego skopali?
uskke
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Nie mam

19 Cze 2023, 09:07

Marek202 napisał(a):warto się w to pchać?


nie , nie warto ... tfsi palą olej jak głupie, gość w q5 2.0 tfsi skończył jeden silnik i kupił nowy słupek, i ten nowy silnik spala juz około 1L/10 000km bo się Pan przyznał. VW/Audi dobre silnik benzynowe się dawno skończyły.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Cze 2023, 09:55

toyman40 napisał(a):
Marek202 napisał(a):warto się w to pchać?


nie , nie warto ... tfsi palą olej jak głupie, gość w q5 2.0 tfsi skończył jeden silnik i kupił nowy słupek, i ten nowy silnik spala juz około 1L/10 000km bo się Pan przyznał. VW/Audi dobre silnik benzynowe się dawno skończyły.


nie pisz farmazonów. To, że ten "gość" miał q5 z silnikiem który miał wadę olejową to mogę się zgodzić z tym, że brał olej. Ale poprawione TFSI mają już ten problem naprawiony - fakt, wezmą trochę oleju, tak jak każdy silnik z turbo. Mam 8V z poprawionym 2.0 tfsi, od wymiany zrobiłem już 9500km - ubyło mi może 300ml oleju.

A z tym "kupił nowy" to jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że żydził na naprawę i kupił inny, zajechany silnik, który miał taki sam problem.
uskke
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Nie mam

19 Cze 2023, 16:14

takie jest moje zdanie i jego nie zmienisz już :lol: znajomi później sprzedają te tfsiki po 2 lata, po wyremontowaniu wszystkiego co się miało psuć i dalej się psuje :lol:
a sprzedają stare audi i chcą po 50 -60 tys żeby choć część kosztów odebrać i co ? i kupa...nie ma chętnych nawet za 35-40 tys. takie to cudowne tfsi.
Raz zrypane opinie, awaryjne, to później ciężko sprzedać, w zasadzie trzebabyyło oddać za pół tego co się kupiło po 2 latach :lol:

A stare toyoty 5 lat temu sprzedawaliśmy po 35 000zł , gdzie teraz te same roczniki też sprzedajemy też za 35 000zł i klient jest. :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Cze 2023, 16:36

toyman40 napisał(a):takie jest moje zdanie i jego nie zmienisz już :lol: znajomi później sprzedają te tfsiki po 2 lata, po wyremontowaniu wszystkiego co się miało psuć i dalej się psuje :lol:
a sprzedają stare audi i chcą po 50 -60 tys żeby choć część kosztów odebrać i co ? i kupa...nie ma chętnych nawet za 35-40 tys. takie to cudowne tfsi.
Raz zrypane opinie, awaryjne, to później ciężko sprzedać, w zasadzie trzebabyyło oddać za pół tego co się kupiło po 2 latach :lol:

A stare toyoty 5 lat temu sprzedawaliśmy po 35 000zł , gdzie teraz te same roczniki też sprzedajemy też za 35 000zł i klient jest. :lol:

Zdania nie mam zamiaru zmieniać, ale ja wychodzę z założenia, że jak się nie znam to się nie odzywam - Tobie też radziłbym przyjąć taką zasadę :ok:

Co do TFSI 2 gen - mogę się zgodzić, że kupno auta z tym silnikiem jest ryzykowne. Albo kupisz samochód z wadą, albo bez wady która wyjdzie krótko po zakupie, ewentualnie po nieudanym remoncie (podkreślam że nieudanym - bo po udanym nie ma żadnych problemów. No ale trzeba się znać, żeby takie coś zrobić). Jeden silnik 1.4 tfsi nie jest równy drugiemu - głownie z tego względu, że jedna generacja była wadliwa. Aczkolwiek tak jak już pisałem, jeżeli mowa o A3 8V - tutaj są same poprawione silniki i nie ma się czego obawiać.

A to, że macie problem sprzedać samochód z takim silnikiem za konkretną cenę to świadczy tylko o jednym - albo jesteście słabym komisem (bo domniemam że piszę z handlarzem) albo skupujcie je za zbyt dużą cenę a później oczekujecie cudów. Tak jak monitoruje cene TFSI i TSI w 8V i Golfie 7, to cena na przestrzeni kilku lat nie bardzo się zmieniła. Ba - cena takiego 2.0 TFSI 8V nawet podskoczyła, na przestrzeni ostatnich 2-3 lat. No ale przecież to jest gruz i to nie ma prawa jeździć, co nie? :lol:
uskke
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: Nie mam

19 Cze 2023, 17:18

uskke napisał(a):A to, że macie problem sprzedać samochód z takim silnikiem za konkretną cenę to świadczy tylko o jednym - albo jesteście słabym komisem (bo domniemam że piszę z handlarzem) albo skupujcie je za zbyt dużą cenę a później oczekujecie cudów.


jesteś w dużym błędzie bo ja po prostu kupuję tylko samochody w 90% takich marek jak :
-toyota avensis beznyna
-toyota auris benzyna, hybryda
-toyota yaris benzyna
-honda civic,crv,hrv
-mazda 3, mazda 6, mazda cx-3, mazda cx-5, benzyny
-mitsubishi asx benzyna
-hyundai i30, i40 raczej diesel

Z diesli
-peugeot 508, citroen c5,


Kiedyś mieliśmy Audi A4, A6 benzyny jak były silniki na wielopunktowym wtrysku

W kwestii cen? raczej mam z tej wyższej półki i nie ma z tym problemu

uskke napisał(a):nawet podskoczyła, na przestrzeni ostatnich 2-3 lat. No ale przecież to jest gruz i to nie ma prawa jeździć, co nie?


Generalnie rzecz biorąc to wszystko podskoczyło

Ale sprzedać dzisiaj to nie tylko sprzedać i do widzenia nie znamy się

A co jak mi klient przyjdzie za 3 miesiace i powie że silnik bierze olej i domaga się remontu silnika, są już takie przypadki , i procesuje się i chodź po sądach ... dlatego ja piszę również z handlarskiego punku widzenia , że sprzedam coś dobrego i mogę klientowi spojrzeć w oczy po roku, dwóch, trzech ...i często mam klientów którzy kupują juz 2 raz 3 raz itp.
Dlatego TFSI nie kupuję bo nie chcę brać na siebie ryzyka i odpowiedzialności że a moze ten silnik jest juz poprawiony i może ten kto to kupi nie będzie rościł. Otórz NIE NIE i jeszcze raz NIE
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286