Audi A4 1.9 TDI części do klimatyzacji

07 Sty 2010, 20:15

Mam Audi A4 1.9 TDI 98 rok. Potrzebuje przerobic manualną klimatyzacje na climatronic . Jakich części do tego będę potrzebował? pozdrawiam :wink:
michalf_1986
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: kontowni
  • 07 Sty 2010, 23:01

    jeżeli można zapytać to do czego potrzebujesz takiej zmiany,bo będzie to troszkę kosztowało. Wydaje mi się,że nie warto.
    Panel sterowania, czujnik temp. wewnętznej, instalacja elektryczna (pewnie komputer).
    Dokładnie napiszę jak zapytam się mojego przyjaciela, który ma zakład klimatyzacji samoch.
    wozki widlowe serwis koszalin Adamires
    adamires
    Początkujący
     
    Posty: 148
    Miejscowość: World

    08 Sty 2010, 13:08

    adamires napisał(a):jeżeli można zapytać to do czego potrzebujesz takiej zmiany,bo będzie to troszkę kosztowało. Wydaje mi się,że nie warto.
    Panel sterowania, czujnik temp. wewnętznej, instalacja elektryczna (pewnie komputer).
    Dokładnie napiszę jak zapytam się mojego przyjaciela, który ma zakład klimatyzacji samoch.


    W sumie to aż tak bardzo nie chce tego :evil: przerabiać, tylko jakiś bardzo inteligentny...poprzedni właściciel auta w miejsce pokręteł od nawiewu włożył panel do sterowania klimą. Zresztą nie od audi tylko od peugeot albo renault. Ten panel steruje tylko siłą nawiewu. Nie przełącza ani z zimnego powietrza na ciepłe, ani z nawiewu na szybę na ogrzewanie w samochodzie. :evil:
    michalf_1986
    Nowicjusz
     
    Posty: 37
    Miejscowość: kontowni

    08 Sty 2010, 17:27

    To musisz teraz skombinować panel z pokrętłami bo nie możesz tak jak napisałeś sterowac klapkami nawiewu- i z tym innym panelem też ładna improwizacja.

    A klime ciężko by było założyć musiał byś mieć między innymi sprężarke, dodatkową chłodnice zewnętrzną i podstawa powiedzmy cały układ nadmuchu ( nagrzewnica, chłodniczka klimy, silniczki na podciśnienie do sterowania klapkami) i tak jak wyżej kolega napisał czujniki temp. itd.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    08 Sty 2010, 19:15

    jak nie ma czegos na allegro to szukaj na ebay
    prazio
    Nowicjusz
     
    Posty: 21
    Miejscowość: Stocin
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Następca Lexusa LFA całkiem możliwy
      Lexus LFA, supersamochód wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach, na zawsze odmienił wizerunek japońskiej marki premium, przybliżając ją miłośnikom ostrej jazdy, a jego zdeklarowanym fanem jest nawet znany z cynicznego ...