Audi A4 b5 po tuningu pali sprzęgło. Czy jest możliwość założenia mocn

Audi A4 b5 po tuningu pali sprzęgło. Czy jest możliwość założenia mocn

10 Cze 2016, 04:40

Mam problem ze sprzęgłem w mojej Audi w której wymieniłem pompę z 10 na 11. wtryski Z transportera 150 koni. i Turbo od 130 koni Audi. Dwa miesiące temu założylem nowe sprzęgło LUKa i już się slizga. Ktoś może pomóc w temacie?
Kowaleale
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 06 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 b5
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Audi A4 b5 po tuningu pali sprzęgło. Czy jest możliwość założenia mocn

10 Cze 2016, 19:46

O ile te wszystkie przeróbki dały podniesienie mocy, to i sprzęgło powinno być inne - są zakłady regenerujace sprzęgła i dociski, w Warszawie jest taki zakład na ul. Skoczylasa (dane znajdziesz w necie) - oni robią sprzęgła wzmacniane z okładzinami kevlarowymi, takie coś powinno załatwić sprawę.
Anjin
Zaawansowany

Auto: Peugeot

11 Cze 2016, 05:38

Dziękuję za podpowiedź, na pewno skorzystam.
Kowaleale
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 06 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4 b5
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

23 Sie 2018, 12:07

Przy podniesieniu mocy, szczególnie w silnikach turbodiesel, pojawia się prędzej czy później problem jakie sprzęgło zastosować. Seryjne nie da rady. O ile tarczę, czy docisk można wzmocnić w zakładzie specjalizującym się w takich usługach lub kupić mocniejszy zamiennik (np. firmy Sachs Performance), o tyle problem jest z kołem zamachowym. Nie ma na rynku kół dwumasowych o zwiększonych parametrach, zdolnych przenosić większe moce i moment obrotowy niż seryjne.
Sprzegla24
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Supra z 1994 roku - rekordowa cena sprzedaży na aukcji Toyota Supra z 1994 roku - rekordowa cena sprzedaży na aukcji
    Gdyby zapytać fanów motoryzacji, który seryjny model był największym osiągnięciem Toyoty, wielu wskazałoby Suprę czwartej generacji, czyli model MK4. Podobnego zdania musiał być nabywca czarnej Supry z 1994 ...
    Skoda Scala z jakim silnikiem? Skoda Scala z jakim silnikiem?
    Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...

•