Audi a4 b7. Plama oleju na tapicerce. Pomocy!!!

28 Wrz 2019, 20:13

Witam.
Mam plamę oleju na tapicerce. Proszę o pomoc jak jest tu jakiś znawca. Myślę że to jest niewykonalne, ale liczę że ktoś tu może zna jakiś sposób. Z góry mega dziękuję!!
DarKAvengeR
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Wrz 2019, 07:16

Gdzie masz tą plamę? Zwykle plamy po oleju nie da się usunąć
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2019, 08:19

Na siedzeniu pasażera.
DarKAvengeR
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Wrz 2019, 08:54

Pytanie jaki jeszcze kolor tapicerki, jak jasny to już pewnie nic z tym nie zrobisz, napewno w pierwszej kolejności trzeba plamę rozbić na większe cząsteczki, można próbować to zrobić benzyną ekstrakcyjną lub zmywaczem to tarcz hamulcowych, najmniejsze ryzyko ale ja bym się nie patyczkował i sięgnął po Dimera ( płyn do mycia maszyn i silników) tylko tu już trzeba uważać z rozcięczaniem bo jak zrobisz za mocny to zaraz rozerwie się materiał. Oczywiście bez odkurzacza piorącego nic nie zdziałasz.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2019, 09:02

No właśnie czytałem o tej benzynę i płynu do naczyń, lecz tego odkurzacza nie mam :/
DarKAvengeR
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Wrz 2019, 09:13

Pojedz do ASO i zapytaj ile kosztuje nowy materiał na siedzenie, czasami wychodzi taniej niż kupić chemię męczyć się bez efektu lub zapłacić komuś za pracę a efekt też może być niezadowalajacy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2019, 09:47

Szkoda że nie wrzuciłeś zdjęcia bo to zawsze w takim przypadku przy pomocy pomaga. Jakiego oleju jest to plama, silnikowy, roślinny?

@kao wymiana materiału to dobry pomysł ale czasem nie tylko sam materiał wchodzi w grę bo jak mocno przesiąkło siedzisko to i trzeba będzie wymienić gąbkę bo z niej chyba nie da się tak łato usunąć oleju i może być tak że przejdzie na nowy materiał i powstanie plama.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

29 Wrz 2019, 10:00

No właśnie za mało info trochę.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2019, 13:16

Ja bym zaproponował poszukać myjni, gdzie czyszczą tapicerki. Usługi mycia auta z czyszczeniem wnętrza, czyszczeniem tapicerki z różnych plam nie są drakońsko drogie. A pracownicy w takich myjniach mają już doświadczenie i odpowiednie środki. Głównie zajmują się czyszczeniem takich aut, jak ktoś chce sprzedać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Wrz 2019, 13:53

Generalnie to plama jest bardzo spora, dlatego też wątpię że da się coś z tym zrobić. Dziękuję chłopaki, że probujecie mi jakoś doradzić i pomoc :) A tu wrzucam zdj jak to wygląda.
DarKAvengeR
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Wrz 2019, 13:58

O panie, nie ma sensu nawet się brać, widać że sporo się wylało. Popatrz za drugim siedzeniem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

29 Wrz 2019, 14:28

Fakt - tu nie ma nawet co myśleć o praniu czy czyszczeniu.
Albo wymiana foteli, z tym, że ciężko będzie chyba znaleźć takie jak masz, ale za to komplet foteli skórzanych, oczywiście używanych kosztuje na allegro 200 zł - [link do oferty na Allegro wygasł] przykładowy link. Oczywiście trzeba sprawdzić, czy będą pasowały.
Inna opcja to kupić jakieś pokrowce i tyle.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Wrz 2019, 09:23

To jest konkretna plama i nawet na oparciu ;/ wątpię żeby na to poradzili coś ci co piorą tapicerki. Chyba najlepszą opcją kupić drugi fotel z taką tapicerką.
Jeszcze możesz spróbować jednej rzeczy prania tapicerki metodą gorącej pary, jak to nie pomoże to nic na to raczej nie poradzisz.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Wrz 2019, 09:44

Cichy nie pomoże para bo tu trzeba to rozpuścić a olej jest tłusty wiec wszystko się po nim tylko slizga
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Wrz 2019, 10:11

Kao napisał(a):Cichy nie pomoże para bo tu trzeba to rozpuścić a olej jest tłusty wiec wszystko się po nim tylko slizga
Być może ale warto spróbować w sumie autor nie ma nic do stracenia :) Tylko musi to być odpowiednia maszyna która z końcówki wypuszcza parę i od razu odsysa. Jest bardzo gorąca więc olej częściowo powinien się poddać przynajmniej tak myślę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!