Audi A6 C5 czy VW Sharan ?

11 Kwi 2010, 14:52

Witam.
Mam mały dylemat... Chcę z Audi A4 B5 przesiąść się do A6 C5 1.9TDI lub 1.8T Sharan 1.9TDI (pierwsza wersja sharana).

Jak możecie to doradźcie co leprze wygodniejsze. Z góry dziękuje pozdrawiam
stefan0991
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Podlasie

11 Kwi 2010, 18:23

Witam! No więc mogę Ci odpowiedzieć na pytanie ,a mianowicie miałem te dwa samochody kolejno jeden po drugim. Najpierw miałem Audi A6 Avant 2001 r. 2.5 tdi 180 km w automacie(ktorego naprawa kosztuje bardzo,bardzo duzo). Wóz ogólnie bardzo wygodny ,ale niestety spalanie było dość duże i niestety silnik niezbyt udany. Następnie przesiadłem się do VW Sharana 2002 1.9 tdi 115 km w 6-biegowej skrzyni manualnej. Samochodzik ogólnie fajny ,aczkolwiek przepadam raczej za "normalnymi" typami samochodu. Ja osobiście polecałbym Audi A6 C5 po lifcie w silniku 1.9 Tdi 130 km w manualnej skrzyni. Chociaż sharan jest też dobrym wyborem,zatem decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam
Pendzelnp
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: Poznań - okolice ;)
Prawo jazdy: 10 10 2009
Auto: BMW E91

11 Kwi 2010, 19:24

Bierz audi jest to samochód dużo ładniejszy od sharana. Szukaj z 1.9 TDI 130 KM albo 1.8T.
daniel_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Świętokrzyskie

11 Kwi 2010, 20:21

zależy do czego zamierzasz używać auta, jeśli nie jeździsz często z kompletem pasażerów lub nie przewozisz większych ładunków to po co Ci autobus?
Fuckir
fuckir
Początkujący
 
Posty: 91
Miejscowość: Bydgoszcz

11 Kwi 2010, 23:04

Sharan i A6 to są auta przeznaczone dla innych potrzeb. Sharana określiłbym dla kogoś z gromadką dzieci. Jest tam więcej miejsca niż w A6, albo dla kogoś kto przewozi dużo i często produkty (np. zaopatrzenie małego sklepu).

A6 to już bardziej prestiż (chociaż w starym typie coraz mniejszy ten prestiż), lepsze właściwości jezdne i komfort. W porównaniu do Sharana kompletnie nieporównywalny jeżeli chodzi o możliwości załadunkowe.

Jak wykorzystywać będziesz samochód? Przemyśl to pytanie, a odpowiedź nasunie się sama.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

12 Kwi 2010, 09:11

Zdarza się że jeżdze z kompletem osób ale to sporadycznie. I będę chyba szukał A6 C5 :). Ponieważ taxi nie mam na dachu żeby przewozić osoby :):)

A co sądzicie o silniku 1.8T w A6 C5 ?? Nie chcę silników powyżej 2Litrów

Dziękuje za pomoc w wyborze. Pozdrawiam
stefan0991
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Podlasie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ napędowy BMW ActiveHybrid nowej generacji
    Specjalnie na potrzeby nowego modelu BMW ActiveHybrid 3 opracowano następujące komponenty hybrydowego układu napędowego: synchroniczny silnik elektryczny o mocy 40 kW/55 KM, układy elektroniczne dużej mocy oraz pakiet akumulatorów ...
    Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?
    Kupno samochodu jest zawsze niemałym wyzwaniem. I dotyczy to zarówno małych oraz średnich przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Spora część używanych samochodów sprzedawana jest przez handlarzy, ...

12 Kwi 2010, 16:15

Moim zdaniem Sharan, jest bardziej przestronniejszy, zapewni Ci duzo wygody. Pod tym wzgledem jest siebie wart.
Mistrzostwo w każdej dziedzinie wymaga pracy, pracy i jeszcze raz pracy.
Sik Wit It
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgorzelec

12 Kwi 2010, 17:34

Tylko że sharan to taka troche "krowa" ale jeszcze musze sie przejechac Sharanem i A6 i podejme decyzje wtedy na 100% bo jeszcze mam mętlik w głowie od tych samochodów :PP
stefan0991
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Podlasie

12 Kwi 2010, 18:59

pewnie, nie ma co sie spieszyc.
Mistrzostwo w każdej dziedzinie wymaga pracy, pracy i jeszcze raz pracy.
Sik Wit It
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: Zgorzelec

12 Kwi 2010, 19:08

Ja mam Seata Alhambre więc to praktycznie to samo. Krowa może troche jest ale za to masz ten komfort że nie martwisz się czy Ci TO wejdzie do auta czy nie :cool:
(nie musisz np: zamiać transportu z ikei :D)

Spalanie jest przyzwoite. Kiedy byś się zdecydował na sharana to uważaj na modele z początku produkcji ponieważ słyną one ze słabego wykonania i dużej awaryjności.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

13 Kwi 2010, 15:29

dziekuję za informacje :)

A co myślicie jeszcze o E46 2l benzyniaku albo dieslu?
stefan0991
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Podlasie

13 Kwi 2010, 15:59

Sądzimy że to super auto jak na swój wiek ale też i w odniesieniu do sporej części nowych samochodów, szczególnie rewelacyjne ma diesle, tu moim zdaniem wyprzedza konkstrukcje Volkswagena o kilka lat (moc na pojemność, kultura pracy, niska awaryjność). Szczerze mówiąc z zestawienia Audi A6, VW Sharan czy BMW E46 najfajniejsze moim zdaniem jest BMW...
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

13 Kwi 2010, 18:55

A jak z zawieszeniem w BMW i jej spalaniem ?? i ogólnej eksploatacji ??
stefan0991
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Podlasie

13 Kwi 2010, 22:45

Może ze spalaniem niech wypowie się ktoś kto ma E46, a zawieszenie jest bardzo dobre, wprawdzie jakieś hiper-komfortowe nie jest ale wystarczająco miękkie, te w E46 należą do trwałych, np i nie ma co porównywać właściwości jezdnych BMW, precyzji prowadzenia czy wuczucia kierownicy do A6/Sharana bo ciężko o coś z fajniejszym zawieszeniem/układem kierowniczym w tej cenie :)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

14 Kwi 2010, 16:19

Dziękuje jeszcze raz za pomoc i nakierowanie na co zwracać uwagę itp. :)

Teraz kolej na mnie i muszę się przejechaę i porównać w którym będę czół się najfajniej i najwygodniej będzie się jeździło... :]

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :]:]:]:]
stefan0991
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Podlasie