Audi do 80tys?

04 Lip 2022, 19:41

galakty napisał(a):Typowy Kowalski odkłada X lat, kupuje za max ile jest w stanie wydać, a później płacz że trzeba nowe opony kupić. Kolejny raz udowadniasz że żyjesz w innym świecie

Tak zgadza się potem żebranie pod kościołem żeby mieć na chleb i jest eksmisja bo nie ma na czynsz :roll:
Ok to autorowi nie pozostaje nic innego niż zakup znowu A3 z 2001 roku tam to się nic nie psuło, jeździ 40 lat i nic nie trzeba robić.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

04 Lip 2022, 20:17

Trevor napisał(a):Ok to autorowi nie pozostaje nic innego niż zakup znowu A3 z 2001 roku tam to się nic nie psuło, jeździ 40 lat i nic nie trzeba robić.

A po co takie głupkowate uwagi ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lip 2022, 21:43

No skoro w 5 letnim aucie ma się wszystko sypać od góry do dołu bo Ty znasz przypadki każdego takiego A4 w którym moduły komfortu i tysiące innych rzeczy wysiadały no to autor nie ma innego wyjścia chyba nie?
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

04 Lip 2022, 22:01

Trevor napisał(a):No skoro w 5 letnim aucie ma się wszystko sypać od góry do dołu bo Ty znasz przypadki każdego takiego A4 w którym moduły komfortu i tysiące innych rzeczy wysiadały no to autor nie ma innego wyjścia chyba nie?

Kto Ci napisał że ma się wszystko sypać ? Napisane jest że użytkownik Daci + starego TDI może być zaskoczony kwotami napraw/serwisów prawie nowych dieselków premium.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2022, 05:04

Panowie dzięki za porady.
A co myślicie o Passacie b8? Wczoraj trochę przypadkiem do jednego się przymierzałem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony 2017r kombi 1.8 tsi 180km.
Nie wiem jak z trwałością tych nowych tsi, ale bardzo dobrze to jechało i wygodnie. W sumie taki passat by mi odpowiadał. Raczej benzyna niż diesel bo w mieście zajadę nowoczesnego diesla. On też będzie tak drogi w utrzymaniu jak Audi?
Prynek90
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Lip 2022, 07:09

Prynek90 - grupa VAG będzie zdecydowanie tańsza jeżeli chodzi o utrzymanie niż np. BMW, Mercedes - masz wiele zamienników wysokiej jakości - mówimy o elementach podstawowych. VAG'a również robi dobrze wielu mechaników. Passat to jednak większe auto niż np. A4. Jeżeli Ci się dobrze jeździ, wizualnie odpowiada - szukaj auto jak najbardziej :ok: tylko znajdź dobry egzemplarz.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

05 Lip 2022, 07:58

szybki napisał(a): Napisane jest że użytkownik Daci + starego TDI może być zaskoczony kwotami napraw/serwisów prawie nowych dieselków premium.

a gdzie coś jest napisane że autor rozpatruje nowego dieselka?
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

05 Lip 2022, 08:11

Trevor napisał(a):a gdzie coś jest napisane że autor rozpatruje nowego dieselka?

Sorki nigdzie... tylko mamy amatora daci mającego sentyment do starego tdi więc napisałem że może być zaskoczony kosztami serwisu audi z proponowanych lat.

Rozumiesz ? Czy za chwilę znowu znajdziesz temat zastępczy typu:
Trevor napisał(a):Jakoś nie widzę tych nowych aut stojących w kolejkach do serwisu, natomiast widzę tysiące śmigających po ekspresówkach

Pytanie też jak to się ma do auta za 80 tys, gdzie raczej no kogoś stać na auto.
Ktoś wywala na aut 80k a potem ma problem z serwisowaniem?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2022, 08:22

Przesiadłem się na nową Dacie bo Renault i Honda generowały u mnie ogromne koszty - Normą było u mnie wydawanie po 10 tys+ rocznie na serwis i awarie tych samochodów - Pewnie powiecie, że mam pecha i raczej tak było. Chciałem świętego spokoju i wziąłem nową prostą Dacie żeby tam nie miało się co psuć ale i tak się psuło a przez brak dostępu do części zamiennych w aso gwarancją mogłem się podetrzeć a wszelkie naprawy i tak robiłem z własnej kieszeni bo miałem do wyboru naprawić sam lub płacić tygodniami za samochód zastępczy (części brak i nie wiadomo kiedy będą).

Co do Audi to macie rację, że nie jestem do końca świadom kosztów bo moje ostatnie Audi było bardzo tanie w eksploatacji. Mam po prostu sentyment do tej marki przez to, że było to moje pierwszej i najmniej problemowe auto mimo, że najstarsze. W dodatku te nowszej audi mi się podobają. Ale nie mam żadnego ciśnienia. Biorę też pod uwagę właśnie tego passata z 1.8tsi. Podoba mi się też Volvo S60 i Lexus is 3 III
Prynek90
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Lip 2022, 08:42

To fajnie że opisałeś poprzednie doświadczenia dlatego utwierdza mnie to że możesz być niemile zaskoczony kosztami serwisu w/w propozycji i to nawet bez specjalnego pecha.

Jedno mnie tylko dziwi że aż takie miałeś przeboje w sumie że zwykłymi autami.
Prynek90 napisał(a):Podoba mi się też Volvo S60 i Lexus is 3 III

Pytasz o lexa tylko tu też bym się obawiał "pecha" :D
chociaż bardzo stabilne technicznie auto, hybryda nawet więcej :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2022, 08:44

To jeżeli zakładamy że A4 z 1,4 pod maską jest "drogie" to S60 i Lexusa można od razu wykreślić.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

05 Lip 2022, 08:55

Zaczynamy od audi a po chwili przechodzimy na lexusa i volvo ... na koniec przejdziemy przez całe otomoto i wyjdzie Renault Talisman :lol:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

05 Lip 2022, 09:23

Trevor napisał(a):Lexusa można od razu wykreślić.

W przypadku hybrydy vs TSI to żebyś się nie zdziwił tak jak kilku moich znajomych :mrgreen:

motozakup napisał(a):Zaczynamy od audi a po chwili przechodzimy na lexusa i volvo ... na koniec przejdziemy przez całe otomoto i wyjdzie Renault Talisman


No wiesz Twoja propozycja Yarisa też była trochę dziwna :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2022, 09:29

Yarisa ? Chyba czegoś nie pamiętam :roll:
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

05 Lip 2022, 09:32

szybki napisał(a):W przypadku hybrydy vs TSI to żebyś się nie zdziwił tak jak kilku moich znajomych

Hybryda jak hybryda ale poza oszczędnością w paliwie to próżno szukać zalet, bo np osiągi takiej samej hybrydy są gorsze.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna