Co wybrac jakis samochodzik do 80tys. zł.

05 Sie 2007, 22:15

Tak jak w temacie samochodzik ma byc dla rodzinki 5 osobowej kierowca lubi duuzo koników pod maska cieżka (noga.. )
do wyboru jakie mi wpadły w oko na drogach ostatnio
Toyota Avensis Verso 2005r. 2006r. silnik D4D około 120KM

Opel Vectra kombi tez jakos z 2005r.

Honda CRV 2006.

doradźcie co bedzie lepsze wazne zeby samochodzik był duuży oczywiscie wszystkie te samochodziki tylko w wersjach czarnych i dodatki chrom
kto ma jakis samochodzik z wyżej wymienionych niech wypowie sie na jego temat bagaznik ma byc pojemny musze miec wasze zdanie na dane samochodziki bo pojechac do kazdego salonu to kazdy zachwala własna marke i model...

moze ktos zna jakies dobre samochodziki w cenach 80tys i moze mi polecic??

z góry dzieki za porady
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

06 Sie 2007, 10:07

Po 1 chcesz kupić nowe auto ?
Jak chcesz mieć dużo koników to napewo nie celuj w Corolle Verso z taką mocą...jeśłi to auto to Diesel D4-D 177KM to już jedzie, polecam.
Honda CR-V 2006 rozumiem że nie najnowszy model ? diesel i-CTDI 140KM daje sobie rade z tym samochodzikiem (do setki ok. 10s-nie jest to rewelacja ale auto swoje waży) a kultura pracy tego silnika jest o niebo lepsza niż wszystkie inne diesle na rynku (podobnie jak wyżej wymieniony diesel Toyoty). Jadą CR-V z dieslem gdyby nie obrotomierz ciężko się zorientować że to "ropniak". Auto bardzo pakowne. Mój faworyt.
Jak chcesz mieć mocny, pakowny rodzinny samochód na 80tyś. To celuj w segment D najlepiej kombi...
Honda Accord Touring type-s 2.4 190KM( sedan jest super ale jeśli ma być pakowny to kombi ten zwyczajnie nie każdemu sie podoba natomiast kombi z pakietem stylistycznym od type-s to co innego)
Audi A4 avant 2.5TDI lub równie mocna benzyna
Toyota Avensis D4-D 177KM oczywiście kombi
BMW 33D-polecam to auto za 80tyś można kupić naprawde niezłą nadbana napchaną wszystkim co sie ta "sztuke" a do tego 3 litrowy diesel z dużą mocą...jest czym jechać

Jedno zastrzeżenie że te auta będą używane od około 2-5lat. Kwota 80tys pozwala zakupić auto segmentu D w podstawowej wersji z najmniejszym silnikiem...
Pekińczyk
Początkujący
 
Posty: 158

06 Sie 2007, 18:18

no dzieki za wypowiedz chodzi tez o bezawaryjnosc wyjechac za granice i wrucic bo aktualnie mam kango 1.9 disel zwykły 50kucyków pod macha to totalna klapa ale był uzywany w firmie wiec wiecie tez mu dało w kosc 2001r.
nom co do Crroli verso to nawet nawet mi sie podoba nie poowiem ;)
dzieki za wyczerpujaca wypowiedz i czekam na kolejne wasze wypowiedzi i porady ;)
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

06 Sie 2007, 20:26

kilkuletnie autko nie powinno sprawić najmniejszego problemu jeśli tylko dopilnuje sie paru pierdółek (tzn. okresowe przeglądy) tymbardziej jeśli będą to marki tj. Toyota, Bmw, Honda...
Nie wspomniałem jeszcze o Mondeo także godny polecenia i pakowny samochodzik w kombi spokojnie da rade w daleką podróż z dośc sporym pakunkiem. Tu jest temat w którym napisałem kilka zdań o Monde III:
ford-mondeo-2-0tdci-2001r-vt3264.htm
Pekińczyk
Początkujący
 
Posty: 158

07 Sie 2007, 16:35

wiem o mondeo ale niepodoba mi sie jednak ta toyotka corolla bardziej podpasuje w wersji Verso z jakism doładowanym silnikiem ;) przeglady wszystko bedze z kiazka robione
w reno tez robie ale cos jest w silniku nie tak co 2 lata silnik strzeli tak tzn rozżad walnie i za naprawe płace 5tys... 2002r silnik pierwszy raz padł 2003 wypad do paryża ok nic niebylo silnik niestekal 2004r. wypad nad bałtyk kołobrzeg te sprawy silnik siadł no myslałem ze padne za chwile wiec wiecie sami sprzedaje reno kupi cos co wiem ze mi juz nienawali i beda spokojne wypady rodzine ;) nic radzcie dalej co i jak jak juz kupie wzuce tu fotke co kupiłem ;)
GuciO
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Poznań

08 Sie 2007, 01:18

Jak dla rodzinki i z niezlym butem proponuje Chryslera Pacifice 2006 AWD LTD z DVD skorki. 250 KM powinno zadowolic najbardziej wybrednych. Niezla dynamika troche duzo pali ale silnik bardzo dobrze znosi LPG. Auto 100% bezwypadkowe. Blok silnika od Mercedes.

Kolejnym fajnym autkiem jest Toyota Camry model 2007 w nowej budzie. 80.000 troche za malo ale jak bys mial cos dorzucic mozemy pogadac. 100 % bezwypadkowy. Niezla dynamika 167KM w miare oszczedny okolo 8 l/100km.

Pomysl. Jesli jestes zainteresowany daj znac na email [email widoczny po zalogowaniu] Pozdrawiam.
adick75
Nowicjusz
 
Posty: 7