Audi partnerem Pucharu Świata FIS w Skokach Narciarskich

09 Sty 2015, 13:32

Od kilku już dziesięcioleci, Audi w ujęciu globalnym jest znaczącym partnerem wielu dziedzin sportu. Największą jednak uwagę koncern z Ingolstadt przykłada do bliskiej współpracy z dyscyplinami sportów zimowych. To właśnie na tym polu rysują się przed marką najszersze możliwości prezentacji idei quattro, sportowego ducha, dynamiki i "przewagi dzięki technice".

Audi partnerem Pucharu Świata FIS w Skokach Narciarskich

W sezonie 2014/2015, Audi po raz kolejny blisko współpracuje z zawodnikami i organizatorami największych narciarskich imprez na świecie. Wśród nich niebagatelną rolę odgrywa wsparcie i obecność czterech pierścieni podczas całego sezonu Pucharu Świata FIS w Skokach Narciarskich, z Turniejem Czterech Skoczni na czele. Trzydziesty szósty już sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich rozpoczął się 22 listopada 2014 r. na skoczni Vogtland Arena w niemieckim Klingenthal. Finałowy konkurs ma zostać rozegrany 22 marca 2015 r. na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Audi obecne jest podczas wszystkich konkursów, tradycyjnie też dopingować będzie zawodników podczas Turnieju Skoków w Zakopanem, od 16 do 18 stycznia 2015 r.

"Partnerstwo z Pucharem Świata w Skokach to logiczna kontynuacja zaangażowania Audi w sporty zimowe." mówi Wojciech Usak – dyrektor marketingu Audi w Polsce. "To także bezpośrednie nawiązanie do sportowych tradycji marki i podkreślenie technicznych możliwości naszych samochodów, świetnie sprawdzających się w zimowych warunkach, m.in. dzięki stałemu napędowi na cztery koła quattro" dodaje Usak.

Skoczkowie narciarscy, dzięki partnerstwu FIS z Audi korzystają nie tylko z materialnego wsparcia Pucharu Świata przez cztery pierścienie, ale mają również niepowtarzalną możliwość korzystania z rozbudowanej struktury technicznej koncernu, np. z tuneli aerodynamicznych w Ingolstadt, dzięki czemu doskonalą swe umiejętności. Nie do przecenienia są również konsultacje zawodników i drużyn z inżynierami Audi, pomagającymi skoczkom optymalizować używany przez nich sprzęt i materiały.

Zaangażowanie marki z Ingolstadt w sporty zimowe obejmuje nie tylko skoki narciarskie, ale również inne dyscypliny. M.in. Puchar Świata w narciarstwie zjazdowym, narciarstwie alpejskim, w kombinacji norweskiej czy w ski cross’ie. Tradycyjnie również, podczas tych prestiżowych zawodów sportowych, Audi daje możliwość zapoznania się ze swoimi modelami i udziału w imprezach przygotowywanych dla szerszej publiczności.

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Silnik F140 - Ferrari
  Wszyscy fani sportowych aut kochają silniki V12, a jednym z najsłynniejszych producentów motorów tego typu jest Ferrari. W swojej bogatej historii włoska marka stworzyła wiele jednostek o takim układzie i naprawdę ...
  Mazda CX-5, nowa generacja modelu
  W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...

 •  
  • Warto przeczytać