Autko do 22 tyś. Pilnie potrzebna pomoc.

12 Wrz 2009, 18:00

Dotąd jeżdziłem Toyotą Yaris Verso 1.3 [86km], ale postanowilem sprzedac ten samochód, ponieważ poprostu nei pasuje on do osiemnastolatka:)

Do dyspozycji mam 22 tyś zl.

kryteria:
- minimum 2002 r.
- niestety pieniądze ojca więc maksymalnie silnik 1.5
- zależy mi na tym aby samochód był dynamiczny i szybki w miarę możliwości
- jestem świadom tego, że za tą kwotę mogę liczyć na bogate wyposażenie
- samochód jak najbardziej z agresywnym wyglądem i sportowym charakterem

jednym z moich faworytów była alfa 147 ale niestety głos ojca najważniejszy ;)
w oko wpadła mi ibiza z 2003 r ale niestety tylko silnik 1.4 i teraz nasuwa mi się pytanie do forumowiczów czy ten silnik spełni chociaż moje minimalne oczekiwania? w końci ma tylko 75 koni...

Proszę o szybką pomoc forumowiczów ^^
frakal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

12 Wrz 2009, 22:26

W sumie Yaris i Ibiza to ta sama klasa samochodów z tym że w Yarisie wyżej się siedzi więc nie wiem czy to będzie dla Ciebie wielka różnica w komforcie. Silnik 1.4 w Ibizie sobie w miarę radzi, jeździłem nią tylko jako pasażer ale jak kumpel przycisnął to ładnie i dynamicznie poszła więc myślę że silnik jest ok:-)
Alfa to już inna klasa samochodu z tym że tu polecał bym Ci diesla 1.9JTD. Za taką kwotę co masz znajdzisz młody i dobrze utrzymany egzemplarz Alfy 147 czy 156. Tylko pogadaj z ojcem żeby wziął na siebie ubezpieczenie bo wydaje mi się że 1.9JTD da Ci o wiele więcej przyjemności z jazdy niż 1.4 w Ibizie.
Ewentualnie rozważ jeszcze Focusa - też fajnie się prowadzi i ceny są atrakcyjne w stosunku do rocznika.
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

13 Wrz 2009, 00:06

[link do autocentrum.pl wygasł]

Jakby znaleźć ten 1.4 - 100KM to byłoby nieźle. Ale zabawa zaczyna się dopiero od 150KM.

[link do autocentrum.pl wygasł]

Ta 75KM Ibiza ma do setki 13,2s, Twój Yaris 11,9. Na poprawę nie licz.
Lukxxx
Początkujący
 
Posty: 157
Miejscowość: Lublin

13 Wrz 2009, 00:10

75 kucy w aucie poniżej tony w zupełności wystarcza, i tak się nim ścigać nie będziesz :wink:
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

13 Wrz 2009, 11:17

o alfie niestety mogę już sobie niestety tylko pomażyć =( ibiza mi się bardzo podoba , a w szczególności ta 1.4 [100 km] tylko ciężko taką znaleźć, a mi najbardziej włąśnie zależy na mocy....

Może ktos jeszcze będzie miał jakiś pomysł za wszelką pomoc dzękuje ^^
frakal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

13 Wrz 2009, 11:39

frakal napisał(a):a mi najbardziej włąśnie zależy na mocy....

to może poszukaj Ibizy TDI z 90KM albo najlepiej 110KM. Mocy na pewno Ci nie zabraknie a za 22tyś spokojnie znajdziesz z takim silnikiem:-)
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota S-FR Concept
    Koncepcyjne coupe S-FR jest dowodem na to, że napęd na tylną oś przez lata będzie znakiem rozpoznawczym sportowych samochodów Toyoty. Tym bardziej, że marka bierze pod uwagę wprowadzenie subkompaktowego coupe do produkcji. ...

13 Wrz 2009, 11:42

[link do autocentrum.pl wygasł]

No przecież to tylko silnik 1.3 ;)

To tak w ramach żartu.

Bardziej na serio:

MG ZR 1,4 105KM:

[link do autocentrum.pl wygasł]

lub jego brat Rover 25, 1,4 103KM do setki 10,2s:

[link do autocentrum.pl wygasł]

dodatkowo Polo z silnikiem jak w Ibizie, 10s:
[link do autocentrum.pl wygasł]

[link do autocentrum.pl wygasł]
W Toyocie iQ montują silniki 103KM! WOW :shock:
Lukxxx
Początkujący
 
Posty: 157
Miejscowość: Lublin

13 Wrz 2009, 13:36

A może Mazda 323F ? Naprawde jeżeli znajdziesz zadbany egzemplarz (co niestety w PL będzie trudne) to uwierz mi, że ani razu nie odwiedzisz mechanika! :wink:
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

14 Wrz 2009, 14:06

1,4 100 km w ibizie to lekkie nieporozumienie- nie czuc roznicy w porownaniu do wersji o 25 km slabszej(z tego co odczulem na jazdach probnych). Nie warto doplacac. Lepiej dieselek- bo ze 100km na hamowbni wychodzi z 14-16 k wiecej, wiem ze to propozycja nieco mniej bezpieczna, ale przyjemnosc z jazdy moze wynagrodzic dodatkowe koszty :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Wrz 2009, 15:41

pod wzgledem wygladu pasowalaby mi do Ciebie ta Mazda - [link do mobile.de wygasł] ale nie ten rocznik ani silnik...
a tutaj sa swietne ofrty Ibiz - IBIZA
milego szukania :razz:
Ostatnio edytowany przez klaudi00, 14 Wrz 2009, 21:34, edytowano w sumie 1 raz
klaudi00
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: fg

14 Wrz 2009, 15:48

JerzyB333 napisał(a):wiem ze to propozycja nieco mniej bezpieczna

Ja uważam że im więcej KM tym samochód jest bezpieczniejszy ponieważ jak ktoś chce to i matizem pojedzie 130 a to już jest bardzo duża prędkość przy której można spowodować tragiczny wypadek. Najważniejsze jest umieć te konie wykorzystać w różnych sytuacjach na drodze.
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

14 Wrz 2009, 16:01

Przeglądając wyniki Ibizy 1.4 [100km] zauwazylem ze ta moc nie przekłada się na obroty, ponieważ dopiero przy tych 6000 samochód osiągnie moc 100 km a do 6000 będzie miał te docelowe 75 km ....

Co do diesla to nie ma dla mnie takiej opcji, ponieważ.... nie wyrobię z koszami napraw;)

hmm może znajdzie się jakieś ładne autko z silnikiem 1.6 ;p tak dla odmiany ^^
frakal
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

14 Wrz 2009, 16:22

Kamilp napisał(a):
JerzyB333 napisał(a):wiem ze to propozycja nieco mniej bezpieczna

Ja uważam że im więcej KM tym samochód jest bezpieczniejszy ponieważ jak ktoś chce to i matizem pojedzie 130 a to już jest bardzo duża prędkość przy której można spowodować tragiczny wypadek. Najważniejsze jest umieć te konie wykorzystać w różnych sytuacjach na drodze.

Mniej bezpieczny w sensie bardziej ryzykowny- diesle sa intensywniej eksploatowane, wieksze ryzyko awarii. Na bezpieczenstwo jazdy i tak wplyw ma glownie kierowca :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Wrz 2009, 17:04

Opel Astra II 1.6 16v (100 KM). Zakładasz gaz i śmigasz. Auto spore, przestronne, ładniejsze z zewnątrz niż z wewnątrz. Podatne na tuning, no i fajnie się nim śmiga.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

14 Wrz 2009, 17:37

A ja bym polecał ci Hondę Civic VI generacji w HB 3d.
Spełnia wszystkie twoje kryteria oprócz jednego: niestety była produkowana do 2001 roku, ale jestem pewny że będziesz zadowolony z zakupu (oczywiście jak znajdziesz zadbany egzemplarz, ale z tym nie powinno być bardzo dużego problemu).
Troszkę reklamy :) : silnik 1,4 90KM praktycznie niezawodny, oryginalny japończyk, zakupiona w Polsce (jako nowa) powinna mieć już np. klimatyzacje

_________________
[teksty to wyraz moich osobistych poglądów, nie należy ich identyfikować z linią programową firmy Trynid]
Trynid
Początkujący
 
Posty: 135
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Polska