Auto 2+1 do 15 tys

25 Maj 2023, 09:15

Cześć,
Do rodziny dochodzi nowa osoba i chciałbym zmienić samochód. Rodzina 2+1. Mam na ten cel przeznaczone max 15 tys.
W poszukiwaniach preferuje samochody 5 drzwiowe, może być kombi (aczkolwiek to nie obowiązek). Do przewożenia wózka z gondolą i dodatkowych bagaży. Rocznik powyżej 2006.
Mam na razie na względzie: Opel Astra H i Peugeot 207 w wersji kombi.
Może ktoś poleci coś jeszcze? Gustuje jeszcze w Hondach i Toyotach.
Do tej pory śmigam Oplem Corsą C z 2003 roku 3 drzwiową. Czy może ktoś podzielić się opinią czy w początkowym 1-2 roku dziecka da ona radę? Wysłucham każdą krytykę. Samochód ten dobrze mi służy i raczej nie chcę się go pozbywać.
Nowy samochód byłby używany na dojazdy do pracy (dziennie 40-50km) + raz na 2-3 miesiące po 200-300km. 1-2 razy w roku na wakacje razem 10000km.
Rocznie niecałe 20 tys kilometrów.
DominoNR
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam

25 Maj 2023, 09:21

O wiele praktyczniejszy niż mały kombiak byłby minivan pokroju np. cmax, zafira czy corolla verso

DominoNR napisał(a):Rocznik powyżej 2006.


:mrgreen:
Wytłumaczysz nam jaką robi różnicę zakup auta 17 letniego względem np. 18 letniego?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Maj 2023, 09:22

Od siebie mogę polecić Astrę H, użytkuję od 3 lat i wymieniałem tylko elementy eksploatacyjne. Z silników szukałbym benzyny 1.6 lub 1.8 oba proste i tanie w serwisie szczególnie wersje 105 i 125km bez zmiennych faz. Za 15tys powinieneś kupić coś zadbanego z roczników 2007-2009. Co do diesli to się nie wypowiem bo z założenia unikałbym tych silników w już dość leciwych autach.
KamilTru98
Nowicjusz
 
Posty: 15
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi powraca do Big Game
    Audi kontynuuje swą kilkunastoletnią obecność na najważniejszej nocy w rozgrywkach futbolu amerykańskiego, czyli na Big Game. Przedstawi podczas niej 60-sekundową reklamę pt. „Let It Go” z udziałem aktorki Maisie ...