Auto do 15.000 zł. Musi być duże.

31 Sie 2008, 13:13

Witam wszystkich forumowiczów na początku ponieważ jest to mój pierwszy post na forum. A więc:

Mam do wydania do 15 tys. złotych, oczywiście jakby to było mniej to tragedii nie będzie, podają tą górną granicę.
Czego szukam? Dużego auta. Duże musi być przede wszystkim wnętrze, ponieważ mam 210 cm wzrostu i w wielu autach po prostu się nie mieszczę, a nawet jeśli to wyglądam w nim jakby wieloryba zapakować do puszki po sardynkach. I nie jest mi po prostu wygodnie.
Moja wiedza o autach nie jest duża więc chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy tutaj.
Fajnie, jakby byla klimatyzacja i dodatki typuu elektryczne szyby itd. itp. No ale jak nie będzie tam czegoś to też wielkiej tragedii nie będzie.
Wiadomo, że chciałbym małą pojemność, ale zdaję sobie sprawę, że przy wielkości auta jaka mnie interesuje raczej to wyklucza.
Chciałbym, żeby trzeba było wkładać jak najmniej pieniędzy no ale to chyba nie ja jeden bym tak chciał.

moje jakieś tam bardzo ogólne typy, to:

Opel Omega, Jeep Grand Cherokee (nie wiem, czy da się znaleźć coś sensownego w tej cenie), BMW 740. Oczywiście inne propozycje wskazane.
Z góry dzięki, pozdro.
yococ
Nowicjusz
 
Posty: 3

31 Sie 2008, 13:57

Omega nie jest złą opcją, tylko musisz wybrać roczniki ocynkowane, ew. przyjrzeć się dobrze blacharce. BMW fajna sprawa, ale licz się z droższą eksploatacją. Jeep'a sobie daruj - jest w środku sporo mniejszy od omegi i bmw. Ja mogę od siebie dorzucić jeszcze inne propozycje - Audi A6 C4, BMW 5, Mercedes E, Hyundai Sonata, Daewoo Leganza. Zależy, czy chcesz mieć młodsze auto, mniej prestiżowej marki, czy starsze.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

31 Sie 2008, 20:12

Proste - VW Passat
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

31 Sie 2008, 21:00

ja bym zaproponował tez Audi A4 1,9 TDi
wdz_
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 112
Miejscowość: Ciechanów

31 Sie 2008, 23:10

Może calibre jeszcze? No bez przesady - koleś chciał duży samochód, A4 mu raczej nie styka skoro wymieniał bmw 7...
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Wrz 2008, 10:38

Witam,

Chyba ostatecznie wybiorę między Omegą a Passatem. Skoro mówicie, że bmw będzie drogie w eksploatacji. Pytanie tylko, czy za tą cenę znajdę jakiegoś ładnego B5?

A, i jeszcze pytanie. Żaden hatchback nie spełnia moich oczekiwań? Pytam bo wizualnie jakoś bardziej mi odpowiadają, pozdro.
yococ
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Wrz 2008, 11:16

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

:P
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

05 Wrz 2008, 22:01

EXAL napisał(a):http://moto.allegro.pl/item431732709_vw_passat_2_8_4motion_lpg_4x4.html

A na cholerę mu taki potwór?
Ludzie, kupujcie głową, a nie jajami.

Kupisz Paska B5 w tej cenie, ale raczej wybieraj w benzyniakach, niż w dieslach.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

05 Wrz 2008, 22:04

Ta 740 może być fajna ale trzeba dobrze poszukać.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253

06 Wrz 2008, 00:21

Omega i Passat fajne samochody, ale pamiętaj, że pasek o klasę mniejszy.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

06 Wrz 2008, 08:06

Dishman napisał(a):
EXAL napisał(a):http://moto.allegro.pl/item431732709_vw_passat_2_8_4motion_lpg_4x4.html

A na cholerę mu taki potwór?
Ludzie, kupujcie głową, a nie jajami.

Kupisz Paska B5 w tej cenie, ale raczej wybieraj w benzyniakach, niż w dieslach.

Dałem mu tylko w przykładzie :x
EXAL
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 256

06 Wrz 2008, 11:54

Omegi super auta mi się lepiej tym jeździ jak paskiem ale jedyna podstawowa wada omegi spalanie ten KNUR waży ponad 1700 i jaki by tam silnik nie wstawili to będzie spalać jak smok jedynie gaz by ratował sytuacje ,
papa
Początkujący
 
Posty: 51

07 Wrz 2008, 23:16

jelcz wywrotka też do małych nie należy :lol:
74
Początkujący
 
Posty: 114

08 Wrz 2008, 19:34

Jelcz wywrotka mi się nie zmieści w garażu także odpada. ;)
Mi przychodzi na myśl jeszcze jedno auto, chyba na pierwszy rzut oka nie spełniające wymogów. A mianowicie raz miałem okazję jechać w roli pasażera VW New Beetle. I muszę przyznać, że o ile pasażerowie z tyłu mają prawo narzekać na komfort jazdy to z przodu jest dużo miejsca, jeśli chodzi o głowę to już w ogóle nie byłoby najmniejszych problemów ponieważ dach jest jaki jest. Jeden problem, że to auto jest chyba trochę kobiece. :P I to chyba dosyć poważny problem. Co myślicie o tym aucie?
yococ
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Wrz 2008, 19:07

Chrabąszcz jest fajny ale za 15tysi kupisz? :wink:
Z aut dużych, godne polecenia są Omega, Passat, Fiat Marea i Croma, Mitsu Galant. Innych nie pamiętam. :mrgreen:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce