Auto do 150k

Auto do 150k

04 Lis 2018, 02:37

Witam,
Mam wydawałoby się łatwą decyzję, kupić auto, ale okazuje się że sprawa nie jest taka prosta ;-)
Za chwilę kończy się abonament Na Hyundai Tucson i muszę szybko podjąć decyzję, czy przedłużyć czy brać coś nowego. Koreanczyk całkiem fajne auto, ale z racji finansowania nie mogę wrzucać kosztów eksploatacyjnych na firmę, w tym paliwa. Trochę obniża to opłacalność. Ponadto jest trochę mulowaty (wolnossacy 1.6 132km) I manual.
To co bym chciał na pewno, to automat z turbiną, najlepiej benzyna - głównie miasto, od czasu do czasu jakaś trasa. Spory bagażnik, bo dziecko w drodze, będzie musiał się zmieścić wózek i inne pierdoly. Kombi luz, liftback lub suv.
Z wyposażenia konieczne są podgrzewane fotele (żona uwielbia). Ja bym nie pogardzil aktywnym tempomatem, asystanetami w korku etc. aczkolwiek nie jest konieczność. No i spieszy mi się z decyzją, więc auto najlepiej żeby było dostępne na miejscu, max. ten rok.
Na początku rozważałem Octavię, ale jakoś mi nie podeszła. Może dlatego, że wziąłem ja do testów po Superb :D który jest obecnie mocną opcją. Jeździłem demo z silnikiem 2.0 tdi 190 dsg. Dawał radę, aczkolwiek Arteon który miał 2.0 190km tsi bardziej mi podszedł.
W zasadzie najbardziej brałem pod uwagę, dwa wspomniane wyżej auta. W szkodzie mają trochę zarejestrowanych egzemplarzy z tdi 190. Wersja wyposażenia Ambition z felgami 18, podgrzewanymk fotelami za 118k w kombi, lub 114k liftback. (obniżka 26k). Nie ma niestety tych opcji o których wspominałem. Superb mi się zawsze podobał, ale Arteon zdecydowanie go pobił. ;-) Wizualnie dla mnie petarda. Jeździłem nim, jak wcześniej wspomniałem, ale z silnikiem benzynowym. Autko optymalne, ale jest tylko jeden szkopuł. Na silnik 2.0 190 trzeba czekać rok czasu! W całej Polsce nie ma już egzemplarzy tym silnikiem. W złożonej przeze mnie specyfikacji Artek kosztował ok. 170, więc spokojnie dałoby radę uzyskać rabat do 150k.
Handlowiec próbował mnie namówić na wersję z silnikiem 1.5 150km. Wyposażenie dokładnie takie jak chcę (zniżka że 165k na 145k), ale mocno obawiam się tego silnika. Uważam że na taką budę będzie za mały.
Myślicie, że w mojej sytuacji warto brać Superba w dieslu lub Arteona z małą benzyną, czy lepiej szukać dalej? Trochę lipa brać auto z salonu i iść na kompromisy. Myślałem jeszcze o używce, jakieś 2-3letnie A6 mógłbym dorwać, tylko wówczas wydaję kupę kasy, a nie wiadomo czy ktoś tego auta nie męczył i zaraz zaczną się wydatki na poziomie premium :-)
markos17
Obserwowany

Re: Auto do 150k

04 Lis 2018, 11:03

Zerknij na Kia Optima GT, stosunek cena/jakość/wyposażenie ciężko pobić.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lis 2018, 12:05

Szczerze nie wiem co ludzie widzą w Arteonie jak w Kii można dostać lepiej wyposażonego i ciekawszego Stingera (żeby nie było oglądałem obydwa).
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 453
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2018, 12:32

Różnicę robi w moim przypadku przede wszystkim bagażnik, jednak Arteon ma sporo większy.
markos17
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

To rekord! Używana Toyota Supra sprzedana za zawrotną cenę To rekord! Używana Toyota Supra sprzedana za zawrotną cenę
    Ceny Toyoty Supry A80 nie przestają rosnąć. Kilka miesięcy temu na aukcji domu RM Sotheby’s za ponad 173 tys. dolarów sprzedano egzemplarz Supry z 1994 roku. A teraz ktoś zdecydował się wydać 176 tys. dolarów, ...
    Toyota Camry - historia innowacji Toyota Camry - historia innowacji
    Toyota Camry, średniej wielkości sedan z napędem na przednie koła, należy – obok Corolli i Priusa – do najlepiej rozpoznawalnych modeli japońskiej firmy na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych jest od wielu ...

•