Auto do 22 tys.

19 Paź 2012, 17:50

Witam. Przymierzam sie do kupna auta. Przeznaczyc na nie chce okolo 22 tys. Szukam czegos z powiedzmy znosnym spalaniem, nie duzych gabarytow. Jezeli chodzi o silnik to rozgladam sie miedzy 1.6 benzyna lub 1.9 diesel.
Od dluzszego czasu na uwadze mam audi a3 (2003+) lub golf v.
Teraz moje pytanie ktore z nich bedzie lepszym wyborem w tej cenie, biorac pod uwage pozniejsze utrzymanie (czesci, awaryjnosc, spalanie itp.) czy jezeli kupie ktores z tych aut to nie wkopie sie w przyslowiowa skarbonke ? A moze macie inne pomysly ? Bardzo prosze o podpowiedzi.
Pozdrawiam Mateusz
Yocar
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

20 Paź 2012, 12:56

22tyś na audi a3 II ? I to w ogóle jeździ? czy trzeba go pchać? 22tyś to za mało nawet na marne 1.6 w benzynie nie mówiąc już o 1.9TDI.

Golfa V jak dobrze poszukasz to znajdziesz w benzynie. W tym budżecie perełką nie będzie ale jakieś 1.4 PB powinno mieć znośny stan. Na diesla również za mało pieniędzy. Chyba, że interesuje Cie jakiś po flocie który ma już nabite z 800-900tyś km.

I mała rada na przyszłość, nie sugeruj się najtańszymi egzemplarzami na allegro. Jeśli masz powiedzmy 50 aut w cenie rynkowej 30tyś i jedno za 20tyś to jak myślisz, jest to padło czy ktoś ma dobre serce i postanawia oddać samochód za pół darmo? :wink: Następna kwestia jest taka, że nawet gdyby pojawiło się takie ogłoszenie to w ciągu paru minut wyłapie je handlarz i sprzeda fure z zyskiem.
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Paź 2012, 19:54

Chwileczke,bo zależy o jakim roczniku mówimy. Za 20 tys zł kupisz już zadbane Audi A3,z tym ze nie polecam w dieslu bo będzie mocno zajeżdżone. Dobra opcja to Golf V,z tym że nie wiem jak stoją na aukcjach. Pamietaj też,ze każdy samochód to skarbonka. Wyjątkiem są tylko nówki z salonu.
Turbopama
Początkujący
 
Posty: 218
Prawo jazdy: 10 03 1996
Auto: BMW M3

20 Paź 2012, 19:58

Przecież napisał w nawiasie rocznik +2003 a więc chodzi o drugą generacje A3. Na taką w dobrym stanie w dieslu trzeba szykować ok 30tyś.
Chwała nie przemija ...
jovovich
Początkujący
 
Posty: 191
Miejscowość: Piekary Śląskie
Prawo jazdy: 16 01 2008
Auto: Audi a3
Silnik: 2.0 TFSI 200km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Młodzi kierowcy nadal zbyt niebezpieczni
    Kierujący pomiędzy 18 a 24 rokiem życia od lat stanowią grupę z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Brak doświadczenia, niejednokrotnie zbytnia pewność siebie i szereg ryzykownych zachowań ...