Auto do 30tys

24 Lip 2021, 18:43

Witam
Mogę prosić o pomoc w wyborze samochodu, do 30 tysi, czteroosobowe rodzina, dużo nie jeździmy w wakacje, ferie i minimum po mieście. Znajomy poleca mi Subaru tribeca b9? mi chyba bliżej do Skody/ tańsza w utrzymaniu/?
Pawelkloss
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lip 2021, 20:28

Zależy jaka skoda. Jeśli mało jeździsz to warto iść w benzyniaka a taka octavia w tym budżecie ma jeden silnik, który można "polecić". "Polecić" bo chodzi o 1.6/102 co jest pomyłką w aucie o tym gabarycie, słabo jedzie a mało nie spali.
Subaru jest na pewno ciekawym autem. Kwestia tego co jest dla ciebie priorytetem, czy chcesz ciekawe auto i godzisz się na większe koszty czy wystarczy ci zwyklak
Osobiście celowałbym w mondeo 2.0/145, kawał auta a koszty utrzymania bardzo przyzwoite
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Lip 2021, 23:59

Mam teraz cmaxa Ghia 1,8 TDCi 115 koni. Bardzo cierpię, mam duże problemy, generuje dużo błędów, przez 8 lat byłem chyba u 20 mechaników, każdy z polecenia z forum fordowskim. Mam obawy przed fordem
Pawelkloss
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Lip 2021, 05:11

Pawelkloss napisał(a):Mam teraz cmaxa Ghia 1,8 TDCi 115 koni. Bardzo cierpię, mam duże problemy, generuje dużo błędów, przez 8 lat byłem chyba u 20 mechaników, każdy z polecenia z forum fordowskim. Mam obawy przed fordem

Tu nie jest problem Forda tylko dieselka :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowa Toyota Auris debiutuje w Polsce
    Toyota Auris drugiej generacji zadebiutowała w Polsce w styczniu 2013 roku. Samochód otrzymał zupełnie nowy wygląd nadwozia i wnętrza niż poprzednik, zyskując sobie sympatię klientów zarówno w całej Europie, ...
    Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...