Auto do 7000zl z klimatyzacja palace jak najmniej

15 Sty 2014, 09:26

Troche dużo no ale jak faktycznie jest niezły to można dołożyć. Tak posiada ocynk.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

15 Sty 2014, 12:00

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Chciałeś Saxo to spojrz na to
[link do oferty na Allegro wygasł] Micra
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Może ibiza cię zainteresuje
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] znalazłem jeszcze taką micrę
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
0

15 Sty 2014, 15:30

Saxo- kilka odcieni widzę
Micra- walona w przód
Ibiza coś tania
Micra- czemu poduszka ma inny odcień niż koło kierownicy?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
1

15 Sty 2014, 18:59

Zerknij sobie na Polo 1.9 SDI: beznadziejnie słaby silnik, ale jeśli mówisz, że kilkadziesiąt koni wystarczy ci, to nie ma lepszego wyboru jak wolnossący diesel. To polska więc Volkswageny są w cenie, a ten silnik bez trudu robi słynny milion kilometrów:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Osobiście nie pchałbym się jednak w nudnego jak flaki z olejem Polo, a raczej w dość egzotycznego Daihatsu Cuore z 1.0 R3:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

15 Sty 2014, 20:42

No własnie dobrze powiedziane egzotyczne a jak z częściami i serwisem ktoś wie?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

15 Sty 2014, 21:19

Ja osobiscie bym Daihatsu nie kupił. Nie wygląda, nie jedzie, na trasy taka puszka to sie nie nadaje i później tego nie sprzedasz. Do tego będzie problem z częściami. Wolałbym już Seicento w trase jechać..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

15 Sty 2014, 21:25

No ja własnie dlatego pytam bo u mnie na dzielnicy w zeszłym roku było do sprzedania takie Coure,chyba z pół roku sie sprzedawało.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

15 Sty 2014, 21:41

kon146 - widze, ze trzymasz reke na pulsie :P

Mialem 2 lata Polo Classic 99 z benzynowym silnikiem 1.6 75KM i o ile sam silnik byl OK (11,5-12,5l w miescie na wcale nie jakis krotkich odcinkach bez korkow jadac umiarkowanie i trasa 5,5 litra - gdzie tu logika?), to cala reszta beznadziejna. Ciagle cos wymienialem, a mialem go od dziadkow kupiony jako nowy z salonu serwisowany w ASO niemal do konca . Glosna praca skrzyni na 2gim biegu jakby wycie. Zawieszenie beznadziejne mimo nowych Bilsteinow olejowo-powietrznych, twardy, a jednoczesnie kladl sie na lusterka jak dobry motocykl. Moze gdyby nie palil tyle w miescie i nie wpieprzalaby go rdza zatrzymalbym go. A dwa, nie chcialbym placic za marke.

Cuore... :no:

Bylem ogladac Clio. Niestety pogiete podluznice i sciagalo go ostro :/ szukam dalej. Raczej bede staral sie znalezc Clio. Podoba mi sie przod szczegolnie w wersji przedliftowej i ocynk, a dodatkowo nie ma tej cholernej francuskiej belki :) Mam watpliwosci jednak co do silnika - czy to ten sam silnik ktory jest montowany w VW tzn 1.9 wolnossacy 64KM? Jak z nim ze spalaniem? Czytalem skrajne opinie od 4,5 w miescie (facet zachwalal magnetyzery :naughty: ) do ponad 8 litrow.
johnybravo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: brak
0

17 Sty 2014, 23:32

Kolejna propozycja - W202 200d. Cena 8500zl 95 rok. Sprzedaje znajomy i ponoc jest to okazja. Warto? Stan niby idealny...
johnybravo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: brak
0

18 Sty 2014, 00:02

johnybravo napisał(a):Kolejna propozycja - W202 200d. Cena 8500zl 95 rok. Sprzedaje znajomy i ponoc jest to okazja. Warto? Stan niby idealny...


Oj tak sobie czytam o Twoich typach i sam nie wiem o co chodzi...
Sądzę że będąc laikiem w kwestiach motoryzacyjnych szukasz kłopotów...przechodzisz od dajchajsu coure do w202 którym wyprzedzanie jest już dla specjalisty a spalanie jest na poziomie 7-8l ON jadąc mega spokojnie. W przypadku silnika 200d mega spokojnie tzn. 70-80km/h...

Kup sobie zwykłą corollkę e11 1,4/1,6 albo starlet z mikrusów.
Corollka spali Ci przy zamulaniu 6l-7l pb. 8l lpg i jak diesel to 5,5 ON a do tego można nią wyprzedzać na luzie. Co do psucia się nie ma o czym rozmawiać...
Za proponowana przez Ciebie kwotę 8,5k będzie idealna sztuka z bardzo małym przebiegiem.
O starlet nie bede pisał bo Ci co nią jeździli wiedzą jak wypadają przy niej inne małe auta.
Spalanie 5,5-6l pb. bardzo szybka jak na parametry no i nie zniszczalna.

Więc jeżeli masz corollke która spali w trasie 6l.pb do tego się nie psuje to ile zaoszczędzisz na jakiś wynalazkach albo dziadkach w stylu w202???
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

18 Sty 2014, 00:23

Corolla spala 6-7litrow pb? ktora? Bo na pewno nie 1.33 E11. srednio palilem 8-9l benzyny na 100km zamulajac w miescie. W trasie fakt, 5 litrow z malym ogonkiem jest osiagalne w modelu bez klimy.

Rozmiar auta jest malo wazna kwestia. Myslalem ze ten 200d pali mniej, duzo mniej w koncu to tylko 75KM. Kolega wspominal o sredniej 5-6 litrow ale skoro mowisz, ze wiecej to odpuszczam. Temat z W202 ruszylem, bo akurat jest znajomy model do kupienia.

Zatem odpuszczam i nastawiam sie konkretnie na Saxo i 106 w dieselu z klimatyzacja. Sprobuje trafic na model ze zregenerowana belka.
Dobra, to chyba na tyle w temacie. :ok:
johnybravo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: brak
0

18 Sty 2014, 00:41

johnybravo napisał(a):Corolla spala 6-7litrow pb? ktora? Bo na pewno nie 1.33 E11. srednio palilem 8-9l benzyny


W e11 nie było wynalazku 1,33 a następna sprawa najpierw piszesz że jesteś spokojnym kierowcą a potem mówisz że corollka z silnikiem którego nie miała spaliła Ci 8-9l pb. Takich wyników nie miałem 1,6 Si którą bawiłem się w pseudo sportową jazdę, zresztą teraz często używam avena 2,0 i jadąc z ludźmi do pracy rozliczam paliwo w/g tankowania więc...nie mam problemu ze złymi wskazaniami kompa. Ostatnia wycieczka 800km z Wawy do Żywca i powrót wyszło mi 7,2l pb w 4osoby...więc chyba troszku musiałeś zaniedbać auto albo Twój styl jazdy jest powolny ale mało ekonomiczny.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

18 Sty 2014, 18:59

szybki napisał(a):W e11 nie było wynalazku 1,33 a następna sprawa najpierw piszesz że jesteś spokojnym kierowcą a potem mówisz że corollka z silnikiem którego nie miała spaliła Ci 8-9l pb. Takich wyników nie miałem 1,6 Si którą bawiłem się w pseudo sportową jazdę, zresztą teraz często używam avena 2,0 i jadąc z ludźmi do pracy rozliczam paliwo w/g tankowania więc...nie mam problemu ze złymi wskazaniami kompa. Ostatnia wycieczka 800km z Wawy do Żywca i powrót wyszło mi 7,2l pb w 4osoby...więc chyba troszku musiałeś zaniedbać auto albo Twój styl jazdy jest powolny ale mało ekonomiczny.


Jezeli chcesz uchodzic za znawce tematu powinienes wiedziec, ze ten silnik o ktorym pisales, tzn. 1.4 z nazwy w rzeczywistosci to jednostka 1.33 (1332cm3). Jako ekspert powinienes domyslic sie co mial na mysli laik :) Nie sprecyzowalem tego sredniego spalania - chodzilo mi wylacznie o cykl miejski. W trasie spalanaie siega 5 litrow. Jezdze bardzo spokojnie do 2500obr. Nie uwierze w spalanie benzyny przez silnik 1.6 mniej niz 8 litrow przy "pseudo sportowej" jezdzie. No chyba, ze nie zrozumielismy sie i chodzi Tobie o pseudo sportowe pchanie auta. :sly:

Za opinie na temat 200d dziekuje, odpuscilem. Tak jak wspomnialem wczesniej - gabaryt nie gral roli, a spalanie. Dzieki temu tematowi utwierdzilem sie w przekonaniu, ze w moim wypadku 106/Saxo to najlepszy wybor. Temat wyczerpany, mozna zamykac.
johnybravo
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: brak
0

18 Sty 2014, 19:43

johnybravo napisał(a):Jezeli chcesz uchodzic za znawce tematu powinienes wiedziec, ze ten silnik o ktorym pisales, tzn. 1.4 z nazwy w rzeczywistosci to jednostka 1.33 (1332cm3). Jako ekspert powinienes domyslic sie co mial na mysli laik

Miałeś na mysli silnik który powstał kilka lat później..
johnybravo napisał(a):W trasie spalanaie siega 5 litrow. Jezdze bardzo spokojnie do 2500obr.

Nigdy nie zszedłem do takiego spalania bo nie preferuje denerwowania innych na drodze...
johnybravo napisał(a):Nie uwierze w spalanie benzyny przez silnik 1.6 mniej niz 8 litrow przy "pseudo sportowej" jezdzie. No chyba, ze nie zrozumielismy sie i chodzi Tobie o pseudo sportowe pchanie auta.

Jak chcesz to mogę Ci wkleić zdjęcie kompa pokładowego średniego spalania (około 9L pb) innego auta 1,5 i mającego prawie 190KM to może uwierzysz... Wiem teraz powiesz że wynik jest z powodu zamulania ale gwarantuje Ci ze nie zamulam...
Corolla 1,6 e10/e11 pali przy ostrej jeździe około 9l pb a normalnie jadąc w mieście 7l.
Jezeli miałeś inne wyniki to juz Twoja wina albo problemu z autem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

19 Sty 2014, 14:06

Jeśli można zamknąć to zamykam.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0