Auto nie odpala po wymianie pompy.

31 Lip 2011, 14:35

Witam.

Posiadam Peugeota 306 z silnikiem benzynowym 2 litry, o mocy 121 KM.

Auto ma zamontowaną instalację gazową, lecz nie w gazie problem.

Od kupna samochodu autko nie śmiga na bezynie, ponieważ się dusiło, dławiło i gasło, aczkolwiek czasami się wkręcał na wyższe obroty i można było kawałek ujechać.

Na sam początek poszły do wymiany świece i kable oraz filtr powietrza, lecz nie dało to żadnego efektu. Później filtr palwia - również to samo. Kolejny raz myślałem, że łapie lewe powietrze, więc wymieniłem uszczelki dolotu, ale dalej było to samo - dławienie i gaśnięcie. W końcu wymieniłem pompe paliwa i teraz w ogóle auto nie odpala, tak jakby nie dostawało benzyny, chociaż słychać, że pompa działa.

Ogólnie to wcześniej auto odpalało za którymś razem, na wolnych obrotach mogło sobie stać, ale po dodaniu gazu gasło. Teraz kręci, kręci, ale nie odpala w ogóle, przez co jestem zmuszony odpalać na gazie.
Naolin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Auto: Peugeot 306 XSi, 2.0, 121KM

31 Lip 2011, 17:36

Mozliwe ze jak go poprzedni wlasciciel na benzynie w ogole nie uzywal, to wtryskiwacze dostaly po d.... To instalacja II gen, tak?
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

31 Lip 2011, 21:29

Sekwencja.

Jak przekręce kluczyk to słychać pompe, ale nie podaje paliwa.Nie wiem co jest grane. Ani stara pompa, ani nowa nie podaje.
Naolin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Auto: Peugeot 306 XSi, 2.0, 121KM

01 Sie 2011, 10:44

Naolin napisał(a):Sekwencja.

Jak przekręce kluczyk to słychać pompe, ale nie podaje paliwa.Nie wiem co jest grane. Ani stara pompa, ani nowa nie podaje.




spróbuj mu zapodać ze strzykawki trochu benzyny do przepustnicy i miedzy czasie niech ktos Ci zakreci ,jesli bedzie łapał to bedzie znaczylo ze problem tkwi albo dalej w pompie albo wtryski :P
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

01 Sie 2011, 20:08

Naolin napisał(a):Sekwencja.

Jak przekręce kluczyk to słychać pompe, ale nie podaje paliwa.Nie wiem co jest grane. Ani stara pompa, ani nowa nie podaje.


Odkręć wężyk przy listwie wtryskowej i przekrec zapłon - musi lecieć paliwo ( wężyk włóż do jakiejś butelki lub naczynia co by nie ochlapało calego silnika) jesli nie ma paliwa to zamień wężyki przy pompe ( poprostu podłącz je odwrotnie do krućców i sprawdź czy leci paliwo) jesli nadal go nie ma to pompa nie ciągnie.
Dla pewności sprawdź napięcie na wtyczce do pompy - tylko przekręć kluczyk ( nieraz pompa załącza się podczas rozruchu więc przękręcenie stacyjki nic nie pomoże - też to sprawdź )
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Sie 2011, 17:46

jeżeli okaże się, że to kwestia pompy polecam tego sprzedawcę części używanych

pozdrawiam
MARCIA7
Nowicjusz
 
Posty: 25
Auto: mercedes s320
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ile pali hybrydowy SUV?
    Za przykład weźmy SUV-y wyposażone w napęd hybrydowy. Auta tego typu są większe niż popularne hatchbacki, a ich masa zdecydowanie przekracza 1,5 tony. Dla wielu mogłoby to zabrzmieć jak recepta na wysokie spalanie i słabe ...

03 Sie 2011, 09:29

Abo pompa źle podłączona +/-, albo jak napisał piotrpz87 zamienione przewody zasilanie/powrót, albo pompa ma zerwaną łopatkę i brzęczy ale nie poda paliwa.możliwe jeszcze że zapchany jest przewód paliwa.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki