Auto rodzinne - problem z kupnem

04 Mar 2011, 21:59

Witam

Przyszedł czas na wymianę mojego "golfika" na inne auto. Zacząłem przeglądać auta od 4.000, poprzez 6 i 8 klocków i ostatnio skończyłem na 12 koła (wraz z opłatami).
Szukam auta rodzinnego najlepiej kombi (ewentualnie sedan z dużym bagażnikiem), mało awaryjnego, i ekonomicznego, którym zamierzam jeździć przez ok. 5-6 lat.
Auta, które wstępnie wybrałem to Opel Astra II, Citroen C5 i Renault Laguna I.

Chętnie przyjmę wszelkiego rodzaju wskazówki, uwagi i zastrzeżenia w/w modeli dotyczące wyboru silnika, awaryjności.
Od dłuższego czasu przeglądam to forum i głowę mam już jak sklep albo i supermarket, a coraz mniej wiem.

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji w wyborze auta.
Chyba, że proponujecie całkowicie inne autko, również atrakcyjne jak i praktyczne.

pozdrawiam
duran0626
duran0626
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Gdynia
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1,6 16v RTE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Mar 2011, 22:10

Może jakieś Audi A4?
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Mar 2011, 22:41

I tu właśnie mam dylemat audi spoko ale wiek 16 lat a za tą cenę mogę mieć 10-cio latka innej mniej popularnej marki
duran0626
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Gdynia
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1,6 16v RTE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Mar 2011, 05:25

Jeszcze na myśl przychodzi mi Octavia.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Mar 2011, 07:33

I o to chodzi wybór jest spory ale co wybrać żeby nie żałować przez te kilka lat eksploatacji chodzi przede wszystkim o awaryjność danego modelu. A co mysliciebo tych modelach ktore wymieniłem???
duran0626
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Gdynia
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1,6 16v RTE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Mar 2011, 09:26

Myślę, że Citroena C5 możesz odrzucić na wstępie, fajne auto ale nie za te pieniądze.
Laguna II też wymaga nieco większego budżetu.
Mówię tu o przyzwoitych egzemplarzach oczywiście.
Astra II jest dobrym wyborem, prosty i tani w eksploatacji samochód.
W dodatku będzie młodszy niż A4 czy nawet Octavia, a wiek ma duże znaczenie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Mar 2011, 11:24

Otóż to wiek ma znaczenie. Co to cytryny bardzo spodobał się żonie -w ostatecznosci mógłbym dołożyć 2 tysięcy ale czy nie bede żałował ??? Może jednak astra będzie rozsadniejszym wyborem---tylko z jakim motorem???
duran0626
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Gdynia
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1,6 16v RTE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Mar 2011, 11:28

Laguna I po liftingu rok 2000 dostaniesz ;) W L2 nie ma co się pchać bo trzeba na zdrowy model liczyć co najmniej 15 kafli ;)
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

05 Mar 2011, 11:37

Co do Cytryny to napewno bys docenił komfort jazdy tym autem jak bys kupił z hydropneumatycznym zawieszeniem. Auto po drodze po prostu płynie. Znam kilku uzytkownikow i nie narzekają na jakieś tam awarie.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

05 Mar 2011, 11:50

W ostatnim motorze było porównanie właśnie rodzinnych kombi klasy średniej.. C5, Laguny II, Primery P12 i Mondeo mk3, wygrał c5. Pisali o najobszerniejszym wnętrzu, dobrym silniku HDI, właśnie komforcie... Rzekomo można kupić od 10 k, ale moim zdaniem to może być za mało... Podobnie jak na dobrze utrzymane A4.
Nie chcę się powtarzać, ale ja szukałbym Primery p11 po lifcie, Toyoty Avensis I gen ew Mazdy 626
sebalzk
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: WWA

05 Mar 2011, 13:31

duran0626, z tch co Ty wymienialas polecilbym Ci astre2 1,6 16V [link do oferty na Allegro wygasł] diesel 1,7 tez godny polecenia [link do oferty na Allegro wygasł] ; bardzo dobry tani w eskploatacji samochodzik, ze swojej strony moge polecic jeszcze octavie1 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] w diselku 90km troche malo wiec rozgladalbym sie za 110 KM, Ja osobiscie jezdze tym autem od 2 lat (1997r przebieg 200 000) i 0 problemow, oczywiscie trzeba sie sporo naszukac aby znalazc cos dobrego ale jak juz trafisz to nie bedziesz zalowal spalanie tego auta to najwiekszy atut na trasie przy spokojnej jezdzie bez obciazenie (2 osoby na pokladzie) mozna zejsc do 4l na 100
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

05 Mar 2011, 16:14

Nad toyotą avensis i skodą oktawią się nie zastanawiałem. Auta ciekawe nawet mnie zainteresowaly . Mam takie pytanko jak najlepiej sprawdzic autko -jego historię aby się nie dać nabić w butelke??? Nie mam doswiadczenia w tej kwestii.
duran0626
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Gdynia
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault Laguna
Silnik: 1,6 16v RTE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Mar 2011, 16:31

najlepiej i najbezpieczniej umowic sie w ASO danego producenta wziasc auto podjechac; tam sprawdza Ci wszystko cala historie auta, powinni dać Ci caly wydruk co i kiedy prz jakim przebiegu bylo robione, no i ocenia ktore elementu nadaja sie juz do wymiany oraz czy bylo cos szpachlowane itp. w zaleznosc od producenta taka usluga kosztuje od 100 do chyba 300 pln Jest jeszcze druga opcja mozesz wziasc z soba jakiegos zaufanego mechanika on obejrzy auto i oceni czy warto to kupic, mozesz tez jechac na jakas stacje diagnostyczna ale tam nie maja dostepu do hostorii aut ocenia tylko zuzycie podzespolow. Ja bym polecal ASO :wink:
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

05 Mar 2011, 18:37

VW Passat B4 kombi. Niezawodne auto, które chwali każdy mój znajomy. Pakowne, nieładne no ale cóż... Znaleźć zadbany egzemplarz graniczy z cudem ale warto poszukać.
kimkes
Początkujący
 
Posty: 160
Miejscowość: skątowni
Auto: Vectra B 1.8 16V

05 Mar 2011, 18:40

U mnie też wielu znajomych chwali Passata pomimo że wcale takie bezawaryjne nie są, ale to przecież VW więc nie może się psuć i może kosztować znacznie więcej niż konkurencja, nie oferując nic więcej :mrgreen:
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok