JAKI PIERWSZY SAMOCHÓD ~ 9000zł

22 Mar 2011, 10:43

Witam! Chce kupić samochód do max 10tys... najlepiej jakby było troszkę mniej ~ 9000zł.
Byłby to mój pierwszy samochód. Ogólnie zależy mi żeby nie palił zbyt dużo(12 LPG max), biorę pod uwagę tylko LPG. Silnik max 1.8, ewentualnie 2.0. Samochód byłby używany w tygodniu może około 100km w cyklu mieszanym - miasto/trasa.
Poza tym co 2 weekend trasa około 500km. Oczywiście mała awaryjność mile widziana, a jeśli już coś by się miało psuć, to żeby koszt części nie był jakiś masakrycznie wysoki.

Moje propozycje to:

Astra II
Ford Focus
BMW E36
Opel Vectra II
Co myślicie moich typach ? Czy w tej cenie można coś wybrać w miarę dobrym stanie, żeby dało się tym trochę pojeździć bez większego wkładu ?
I jak te auta znoszą gaz ?

Jeśli macie coś lepszego do polecenia to czekam na propozycje ;)
doubletix
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Toruń

22 Mar 2011, 12:47

Dla mnie Astra II o ile znajdziesz do 10 auto w dobrym stanie.Mimo,że jest tych aut sporo,to jednak jak się chce kupić to ciężko znalezć zadowalający stan techniczny...
O Focusie w lpg zapomnij.Praca Zetec-ów na gazie to loteria i potencjalne kłopoty z głowicą.
Vectra..? Może być nieco...zużyta ale szukać warto,bo to mechanicznie bardzo trwały model a jednostki benzynowe (jak to Ople) bardzo trwałe ,proste i tolerują gaz.
BMW,to niezły wybór ale analogicznie do Vectry-nieco podjechane i pewnie i jednak,nieco droższe utrzymanie.Chociaż auto jest ponadczasowo trwałe.
Szukaj i kupuj ale kieruj się najpierw jako zasadą nr1,że najlepiej kupić auto w...najlepszym stanie technicznym i nieważne czy to będzie Vectra czy E36. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Mar 2011, 13:49

Moim pierwszym typem była właśnie astra II:)
Ładny wygląd, dosyć dobre wyposażenie, części podobno też niezbyt drogie.
Co powiecie o tych modelach ? :)
Czy według Was (fachowców) można coś więcej powiedzieć patrząc na zdjęcia ?
Czy była bita, albo czy jest coś niepokojącego :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
doubletix
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Toruń

22 Mar 2011, 14:51

To jakieś retoryczne pytanie..?
Oczywiście że Astra z link 3 .
Pierwszy link to zmęczone ,pseudo tuningowe ustrojstwo.Nikt się nie złapie na tę skórę...
Druga nieco lepsza oferta ale i tutaj pewnie jakiś kant jest,bo ściągnięcie auta "musiało się opłacać".
Ostatni link też mi coś nie leży.Nikt tym autem powoli nie jezdził...Wystarczy zobaczyć z tyłu ten dorobiony napis 2,0...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

22 Mar 2011, 15:34

kumpel był w tygodniu w niemczech i przyprowadził 2 x astry po nie całe 3tys. no i doliczyc trase 800km za 500zł więc za 6500zł dwie astry w bdb stanie wiec jakie przebicie cenowe
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

22 Mar 2011, 17:16

Dwie składane z czterech? :D
kimkes
Początkujący
 
Posty: 160
Miejscowość: skątowni
Auto: Vectra B 1.8 16V

22 Mar 2011, 23:19

Pomyśl może jeszcze o Civicu. :)
karolek26
Nowicjusz
 
Posty: 49
Miejscowość: Piastów

23 Mar 2011, 06:47

Myślałem o Civic, jednak patrząc na wnętrze tego auta oraz jego wyposażenie, to przy Astrze II się chowa. Z wyglądu całkiem niezłe autko, silnik podobno też dobry, ale z tego co wyczytałem to gniją mocno, no i lubią być katowane przez młodzików :)
doubletix
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Toruń

23 Mar 2011, 09:23

Wydaje mi się że Astra to najlepsze rozwiązanie. Napewno odrzuć Focusa. Raz ze nie dostaniesz nic dobrego za 10 tyś,a dwa ze rzadko spotkasz z instalacją gazową. Zastanowiłbym się jeszcze nad Vectra...
AutoMisala
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: RYBNIK