BMW e46 czy Mercedes C-klasa w203

21 Mar 2011, 20:17

BMW e46 czy Mercedes C-klasa w203. Tak jak w temacie rozważam między kupnem tych dwóch samochodów, lecz nie jestem co do końca przekonany. Proszę o wasze opinie. Chciałbym od razu wiedzieć dlaczego np. BMW, a nie Mercedes lub odwrotnie. Interesuje mnie awaryjność, części zamienne i komfort jazdy. Bardzo proszę o pomoc.
grzesiekmtx
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Głogów

22 Mar 2011, 19:40

Komfort będzie nieco wyższy w Mercedesie, co do awaryjności to myślę, że na podobnym poziomie. Auta są generalnie bardzo porównywalne i bardzo dobre. Osobiście wybrałbym BMW ze względu na lepsze silniki, prowadzenie, wygląd i blachy.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

22 Mar 2011, 20:31

Mimo zawziętego fana Mercedesa wziąłbym BMW ale dltego, że lepiej mi się odoba od C-klasse. Jeśli chodzi o c-klasse to silnik CDI. trzeba uważać z paliwem lać dobre i kuppić autko w dobrym stanie bo jak będzie zajeżdżone to będzie się psuło. Co do balch to jak sie dba tak się ma :P
bartek4334
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: KMP

22 Mar 2011, 21:02

Bardzo zbliżone auta, kwestia gustu. Oba są bardzo dobre. Zależy głównie od budżetu BMW produkowane jest dłużej i auto z tego samego rocznika i w podobnym stanie będzie tańsze niż MB.
Wolałbym C-klasę.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000