Auto sedan/limuzyna do 35tys.

25 Maj 2014, 18:15

Witam!

Postanowiłem zakupić auto za 30 - 35 tys. Rozkminiałem już mnóstwo marek i modeli, ich cen, osiągów, spalania, prezencji i komfortu, jednak nie mogę się konkretnie zdecydować. Nie napiszę listy aut, które są moimi faworytami - poproszę o Wasze porady, opinie i może doświadczenia na temat aut, które według Was są godne polecenia.
Poniżej napisze listę, jakie parametry i wyposażenie jest musem, aby auto spełniało moje wymogi

1. Jak wspomniałem zakres gotówki maksymalnie 35 tys (preferuję 30, ale te 5 dodatkowo przeznaczę, jak auto na prawdę będzie warte kupna);
2. Benzyna, ewentualnie z LPG (jeżdżę 15-20 tys km rocznie)
3. Sedan/limuzyna, ewentualnie hatchbacki te większe, a 'la Mondeo. Rocznik nie starszy jak 2005 r.
4. Auto chciałbym aby nie wyglądało jak wyścigówka itp. ponieważ w moim zawodzie trochę nie wypada już podjeżdżać takimi wynalazkami hehe, aczkolwiek o mocy trochę niżej.
5. Chciałbym, aby auto miało te 8 sekund do setki, aby fajnie i żwawo się wyprzedzało na drodze itp. Moc pewnie tak w okolicach 200 KM by musiała być, moment też fajnie aby był duży.
6. Spalanie - wiem, że takie osiągi i waga auta wymagają paliwa, ale żeby nie palił w trybie mieszanym 50-50 10-11 litrów. Ewentualnie LPG i wtedy wiadomo.
7. Marki, które odrzucam od razu to Volvo, Jaguar,Lancia, Audi + VW Golfy i raczej amerykańce.
8. Wyposażenie powinien mieć to najważniejsze, nie wymagam bajerów typu czujnik deszczu i podgrzewana kierownica.
To tyle póki co, może w trakcie coś dopowiem.

Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
j0zek
 

25 Maj 2014, 20:26

Honda Legend przykładowy link
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
U mnie ten silnik spala 14litrów LPG a lata pięknie. W sedanie z napędem 4x4 juz wogóle...
Koszt instalacji LPG 4tys zl. Jak kupować to najlepiej bez instalacji i założyć nową.
Jak juz jest założona trzeba się dowiedzieć czy był ściągany kolektor pod nawierty gdyz w V-ce jest to obowiązkowe. Kolejna istotna sprawa to jakie są wtryski muszą byc jak najszybsze np Matrix.
Ogólnie trwałe i bez awaryjne silniki. Automat ok nie zamula auta należy w nim zmieniać olej. Ja zmieniam raz na 2lata. Nie wiem jak w Legend, ale u mnie (mam amerykańska odyssey) nie ma chłodnicy oleju automatu - jest wymiennik ciepła taka pseudo chłodnica.
Należy założyć normalną chłodnice koszt 250zł. Nie należy tez oszczędzać na oleju do silnika ja leje 5W20 Amsoil.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Maj 2014, 20:06

Dzięki z ainformacje:)

Ktoś jeszcze się wypowie?
j0zek
 

29 Maj 2014, 20:23

noisy, wiem, że znasz się na Hondach i szanuję twoje doświadczenie :ok: , ale ten Legend jest znacznie za tani (widzę, że napisałeś przykładowy). Najtańsze jakie widziałem w Polsce były powyżej 40 000 zł za 2004/2005 rocznik. Jakkolwiek Legend jest świetny, to w budżecie autora mieści się tylko poprzednia generacja, ale za to dostanie coś w przyzwoitym stanie, gdzie nie będzie musiał na początek włożyć 10k w tzw. pakiecie startowym :)
honda-legend-iv-vt74397.htm
Co do działania automatu to czytałem nieco inne opinie, dużo osób skarżyło się na przedpotopową liczbę biegów (5) i zbyt wolną pracę.
Słabym punktem KB1 są chyba wielowahacze, zamienników o ile pamiętam brak lub bardzo trudno dostępne.
Czy nowy Legend nie miał bezpośredniego wtrysku ?
j0zek, można wiedzieć z jakiego powodu odrzucasz Jaguara ? :sly:
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

29 Maj 2014, 21:50

Geniodekt napisał(a):j0zek, można wiedzieć z jakiego powodu odrzucasz Jaguara ?

Dołączę się do pytania Geniodekta i jeszcze zapytam dlaczego volvo odpada? a VW golfy to nie są limuzyny tylko hatchbacki i kombi. Aha dla mnie limuzyna to np. BMW E60, lub BMW E38 np. takie:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Maj 2014, 22:29

Jaguar za drogi w utrzymaniu, poza tym wyglada za staro. Volvo tez drogie w utrzymaniu i tez jakos do mnie nie przemawia. Honda legend rowniez odpada.
Na 1 miejscu poki co raczej sklaniam sie do E90, mysle nad silnikiem...
j0zek
 

30 Maj 2014, 06:10

Toyota Camry przykladowy link : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toyota Avalon przyk link : [link do oferty na Allegro wygasł]

BMW 7 przykladowy link : [link do oferty na Allegro wygasł]

BMW 5 przykl link : [link do oferty na Allegro wygasł]

Camry jest u nas w rodzinie az 3 i sprawują się rewelacyjnie ;)
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

30 Maj 2014, 07:39

Mówisz,że Jag i Volvo drogie w utrzymaniu a sam wklejasz nowoczesne BMW?? Dobre :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Maj 2014, 07:46

Geniodekt napisał(a):Co do działania automatu to czytałem nieco inne opinie, dużo osób skarżyło się na przedpotopową liczbę biegów (5)


Przedpotopowa liczba 5 biegów??? :D

Jozek10 napisał(a):Toyota Camry przykladowy link : [link do Otomoto wygasł] ... 52544.html

Toyota Avalon przyk link : [link do oferty na Allegro wygasł] ... 65603.html

Jeżeli chodzi o camry/avalon to dla mnie jest zagadkowe czemu w pl są tak niskie ceny tych aut.
Serwisuje się je normalnie, są oszczędne a do tego się nie psują...
jeszcze tak jak avalon jest ich mało i jak się walnie to trzeba chwilę sie nagłowić żeby dokupić wszystkie detale ale camry??? Taniej niż zafajdany passat??? :D

Osobiście myślałbym nad camry 2,4 ponieważ ma bardzo oszczędny silnik, normalnie jedzie i jest wygodna.

Co do BMW niby fajne auto ale właściciele tych aut pozostawiają dużo do rzyczenia więc normalny człowiek może być kiepsko odebrany.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Maj 2014, 08:01

Tu wcale nie chodzi o to, że BMW jeżdżą dresy czy karki bo na te modele podane przez Ciebie ich nie stać :) powiem to raz jeszcze - takie BMW będzie droższe w utrzymaniu od Volvo. Porównaj sobie ceny części a zwłaszcza serwisu
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Maj 2014, 08:21

mike1735 napisał(a):Tu wcale nie chodzi o to, że BMW jeżdżą dresy czy karki bo na te modele podane przez Ciebie ich nie stać


Zapraszam do mojego miasta to zobaczysz jak się dresss festyn wozi... :D

Miałem okazję pomagać przy sprzedaży dwóch x6ek to była taka masakra pod względem tandeciarzy plastikowych koszulkach że zwątpiłem i auta wstawiliśmy do komisu... :D

Standardowe pytania przy x6

1) ile pali? bo do 7l akceptuje.
2) czy można wziąć kredyt albo leasing na babcie i bez pierwszej wpłaty
3) czy jak kupię felgi chińskie to będzie się kiepsko prowadzić
4) czy można zrobić glebę tylko ucinając sprężyny i zrobić u Kazia w stodole poszerzenia jak w m6 oczywiście znaczek mile widziany
5) felgi 20" łoj za duże bo nie ma gumek używek

No i ciekawostka - jedna z BMW poszła do exklusywnego dresika który nie dojechał do domu bo co????
Bo mu paliwa zabrakło i zapowietrzył silnik mega musk :D
Zresztą jak sobie żartował żeby zostawić mu na paliwo to myślałem że ściemnia. :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Maj 2014, 08:32

Szybki coś mi się wydaje że trochę ściemniasz :)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Maj 2014, 08:39

Mi też się tak wydaje.

BMW to klasa premium, więc to normalne, że może być nieco droższa w utrzymaniu od Volvo. Mimo wszystko generalnie BMW w swojej klasie jest jedną z tańszych w eksploatacji pozycji.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

30 Maj 2014, 09:21

mike1735 napisał(a):Szybki coś mi się wydaje że trochę ściemniasz :)


Czemu miałbym ściemniać??? :D

Według mnie to ludzie ściemniaja że nie widzą obciachu towarzyszącego tej marce...

Jest jak jest możemy sprzeczać się o sprawy techniczne ale o wizerunek marki BMW chyba nie ja się troszczę tylko sami ich właściciele.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Maj 2014, 09:25

szybki BMW może i pali sporo ale jest marką premium i warto go wziąć bo jest praktycznie bezawaryjne.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010