Auto w Leasingu prywatnym

23 Wrz 2019, 17:06

Witam,mgółby ktoś rozpisać się na temat leasingu dla prywatnego zwykłego szarego pracownika? interesuje mnie auto które nowe kosztuje około 60 tyś,z silnikiem min 100 koni,jestem w stanie wpłacić około 20 tyś,limit kilometrów to około 20 tyś rocznie,nawet chyba tyle nie robię,jak to wygląda po spłacie takiego auta i jak to wygląda gdy odbieram je z salonu?
Powers
Początkujący
 
Posty: 245
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Wrz 2019, 19:21

Wszystko według potrzeb.
Leasing możesz sobie dowolnie skonfigurować. Wpłata własna, limity kilometrów, okres, ubezpieczenia, ochrona serwisowa, kwota wykupu. Generalnie auto z salonu odbierasz zarejestrowane i ubezpieczone, wsiadasz i jedziesz.
Kończy się umowa i oddajesz auto a jak miałoby wyglądać? No chyba, że decydujesz się na jego wykup to dostajesz fakturkę i robisz przelew.
Osobiście nie bawiłbym się w leasing przy takich przebiegach.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Wrz 2019, 20:03

To jak wpłacę część pieniędzy + będę spłacał auto przez 4 lata to ile będę musiał zapłacić aby je wykupić na koniec? bardziej myślałem że spłacam auto i je zabieram,oczywiśćie spłata z odsetkami itd.
Powers
Początkujący
 
Posty: 245
Auto: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1.8 122KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Wrz 2019, 20:12

To już kwestia Twoich ustaleń z dealerem/firmą leasingową.
Możesz sobie wpłacić 20, płacić przez 4 lata 1000 i wykupić za złotówkę albo wpłacić 20, płacić po 500 miesięcznie i wykup ustalić na 25k
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Wrz 2019, 14:43

Cześć - świetny temat! Leasing konsumencki to bardzo ciekawa nisza.

Zacznijmy od początku: czy chcesz wykupić auto po okresie leasingu czy chciałbyś zostawić je leasingodawcy. Jeżeli chcesz je wykupić, a potem jeździć - dobrze, nie mnie to oceniać.

Jeżeli jednak chcesz je wykupić, a potem sprzedać - bez sensu. Po pierwsze musisz znaleźć kupca, po drugie odprowadzić podatek. O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wzięcie auta w leasing all inclusive - to oznacza że bierzesz nowe auto z salonu, ustalasz okres 3-5 lat, ustawiasz wykup końcowy na 20-40% i po zakończeniu leasingu oddajesz go leasingodawcy, w racie masz wszystkie przeglądy, wymiany klocków, przeglądy wymagane przez producenta, ubezpieczenie AC/OC. Jeździsz dzięki temu nowym autem z salonu przez 3-5 lat za 60%-80% jego wartości. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na nowe auto - po raz kolejny bierzesz w leasing, nie martwisz się o przeglądy etc.
Szczególnie dobrze dla osób, które wymieniają auto co kilka lat. Przy tym typie leasingu możesz oczywiście również wykupić auto na koniec za wartość kwoty wykupu końcowego i jeździć dalej. W praktyce oznacza to, że nabywasz auto, którym jeździłeś po cenie rynkowej. Masz pewność, że nie jest rozklekotane i było dobrze prowadzone.

Mam nadzieję, że napisałem to w miarę zrozumiale ;) Gdyby coś było niejasne pisz śmiało ;)

Warunkiem takiego leasingu dla konsumenta są stabilne dochody.

Osobiście mógłbym zaoferować nowe auta rocznik 2019, z salonów, pasujące do wymaganej przez Ciebie ceny, dokładne specyfikacje i konfiguracje do przesłania:

Fiat Tipo, Hyundai i30/i20, Skoda Fabia, Ford Focus, Peugeot 208, Dacia Duster, Nissan Juke, Ford Ecosport i pewnie jeszcze coś bym znalazł.

Miesięczna rata brutto (do zapłaty) w przypadku aut powyżej to około 1500 zł (w racie ubezpieczenie OC/AC).

Pomogłem ;)?
Przemek195
Obserwowany
 
Posty: 1