Auto w przedziale 40-70tyś, 2014-2018, leasing

02 Paź 2020, 12:17

Dzień dobry,

obecnie od ponad roku jeżdżę bmw e46 318i 99' pb + lpg . Z samochodu jestem bardzo zadowolony, ale nic dziwnego zważywszy na to, że wyremontowałem go dość mocno technicznie jak i wizualnie (cały remont silnika, zawieszenie itp). Natomiast jako, że chciałbym go zostawić narzeczonej potrzebuje czegoś nowego.

Z wymagań koniecznych:
rok produkcji: 2014 to absolutne maksimum. Ewentualnie końcówka 2013 - z racji na to, że będzie brany w leasing.
Tylko i wyłącznie diesel, ewentualnie pb + lpg

byłoby miło gdyby udało się dorwać coś w automacie.

Najlepiej jakiś sedan lub suv (wiem, że to tylko napuchnięty i droższy w utrzymaniu sedan, ale podobają mi się :lol: ) natomiast ładnym kombi nie pogardzę i mogę rozważyć. Coupe oczywiście jak najbardziej wchodzi w grę. Samochodem jeżdżą maksymalnie 2 osoby tzn ja i narzeczona + ewentualne bagaże. E46 w sedanie było w 100% wystarczające, ale z drugiej strony nie chcę też mniejszego auta.

Na ten moment rocznie robiłem ok 16.000 natomiast obecnie znalazłem się w takiej sytuacji, że liczba tych kilometrów się najprawdopodobniej podwoi, więc pewnie teraz rocznie będzie to ok. 32000km

Szukam samochodu, który będzie się dobrze prezentował. Czegoś, co mnie nie zrujnuje finansowo - paliwo, części, ubezpieczenie - oczywiście bez popadania w skrajności, że musi być najtaniej jak się tylko da. Dobrze, żeby miał trochę więcej mocy niż moja obecna bmw. Ma to być dla mnie samochód na co dzień - dojazdy na treningi, wakacje, do rodziny, zakupy - tego typu podstawowe rzeczy + praca.

Mam bardzo dobrego, zaufanego mechanika więc każdy samochód będę starał się bardzo dokładnie sprawdzić po nauczce z zakupem mojej e46 więc nie boje się modeli potencjalnie narażonych na jakieś problemy.

Bardzo podoba mi się bmw x1 z 2011r, niestety jest to model zbyt stary. Czy jakaś alternatywa by się znalazła? Myślałem również o fordzie mondeo ST z lat 2016-2018 lub o skodzie octavia RS.

Nie ukrywam, że najchętniej skusiłbym się na jakieś bmw natomiast obawiam się, że przy takich pieniądzach może być ciężko znaleźć coś sensownego z przynajmniej 2014 roku.

Zależy mi na tym, żeby samochód dobrze się prezentował. Po pierwsze lubię sam nacieszyć oko, a po drugie klienci często na to zwracają uwagę.

Z góry bardzo dziękuje wszystkim mądrym głowom za pomoc w tym temacie :)
hwk555
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Paź 2020, 13:30

Kto ci da leasing na 6 letnie auto i na jakich warunkach?

BTW to chyba nie zdajesz sobie sprawy z kosztów generowanych przez "współczesne BMW"
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Paź 2020, 13:35

@Invi nie do końca rozumiem mity na temat leasingu aut starszych niż 3 lata. Oczywiście, warunki są gorsze niż na auta 1-3 letnie czy nowe, natomiast nie jest to jakaś totalna przepaść. Jeżeli masz jakieś konkrety na ten temat to chętnie się douczę.

Być może faktycznie nie mam pojęcia o takich kosztach. Mógłbyś nakreślić mniej więcej jak to wygląda?
hwk555
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Paź 2020, 13:48

No to trzeba było zacząć od ogarnięcia tematu finansowania a nie szukania wymarzonego auta wśród starych strucli. W praktyce możesz założyć, że data zakończenia umowy leasingowej nie może wypadać później niż w momencie skończenia przez auto 7 lat. Czyli jeśli chcesz leasing np. na 3 lata to auto może mieć max 4 w momencie podpisywania umowy a i tak warunki będą gówniane. Już nawet nie mówię, że za każdy serwis płacisz sam. Jeśli auto w leasing to tylko nowe

hwk555 napisał(a):Mógłbyś nakreślić mniej więcej jak to wygląda?


Mniej więcej bierzesz kwotę wydawaną na e46 i mnożysz.
O świetności bmw są terabajty danych w sieci, masz lekturę do końca roku, nie ma sensu powtarzać tego samego tysieczny rax
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Paź 2020, 13:54

To ciekawe co mówisz, problem w tym, że finansowanie mam ogarnięte.
Pomagałem ostatnio z mondeo 2k16 i warunki dobre, problemów żadnych.
Dopytywałem w kilku miejscach i wszędzie mi mówiono, że wiek auta + okres leasingu maksymalnie 12 lat, więc jakie 7? Nie twierdze, że nie masz racji. Może to ja się wygłupiłem, natomiast takich informacji mi udzielono, a do tego 3 miesiące temu robiliśmy leasing na to mondeo, więc co do auta 4 letniego w miarę wiem jak to wygląda.
hwk555
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Paź 2020, 14:09

Kwestia tego co kto rozumie przez dobre warunki :ok:
Grunt, że wiązanie się z używanym bmw kilkuletnią umową niewiele ma wspólnego z rozsądkiem
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km