Auto z duszą do 10tys.

04 Maj 2016, 16:24

Jestem nowy na tym forum jak i świeżo upieczonym kierowcą! Chciałbym się z Wami wszystkimi serdecznie przywitać!
Niedługo za jakieś 2/3 miesiące będę musiał kupić samochód a teraz już się w miarę chce porozgladac na rynku. Dlatego poszukuję samochodu z duszą do około 10tys złotych. Preferuję jazdę spokojną, jednak czasami noga zrobi się cięższa i wiadomo, że chciałoby się aby samochód odczuwalnie odskoczył.
Mieszkam w większej wiosce i do miasta mam około 16km. Głównie poszukuję samochodu do dojazdów do szkoły, na zakupy, lub czasami na delikatnie dłuższe dystanse rzędu 200km.
Zastrzegam, że interesuje mnie benzyna najlepiej z instalacją gazową, diesla raczej nie biorę pod uwagę.
Średnio w tygodniu byłyby to wartości 100km. Jeśli w gazie to spalanie raczej nie gra większej roli, ale jak w samej benzynie to, żeby był w miarę ekonomiczny. Nie mam jeszcze żadnych zniżek więc, samochód byłby zarejestrowany na któregoś z rodziców.
Obecnie jeżdżę, Renault Scenic 99 po lifcie 1.6 16V benzyna gaz, który jest w miarę znośnym sprzętem jednak brakuje mu właśnie tego odskoku.
Miałem na oku Audi A3 8l lub 8p oraz co może wydawać się kontrowersyjne bmw e46. Tutaj co do bmw dużo czytałem i podobno ciężko znaleźć co by w miarę jeździło do 10 tysięcy, choć ofert jest cała masa. Oczywiście kupiłbym z gazem. Była też myśl, aby kupić za rozsądne pieniądze bmw e30 a za resztę je remontować. Tylko tutaj bym się trochę minął z celem.
Może na koniec napisze tak od myślnikow co poszukuję:
-Auto do około 10tys +/- 1 tys. Może być oczywiście mniej niż 10
-Gaz/benzyna. Ewentualnie jakiś 1.9tdi
- W miarę komfortowy
- pojemność max 2.0 ale nie szukałbym mniejszej niż 1.8
- sedan, hatchback
-4/5 drzwi

Dziękuję za pomoc! ☺
Pozdrawiam!
Dackowski
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 02 03 2016
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2016, 16:33

Dackowski napisał(a):Miałem na oku Audi A3 8l lub 8p oraz co może wydawać się kontrowersyjne bmw e46.


Z tą kontrowersją to chyba auta są w złej kolejności :naughty:
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 16:41

Szukaj A3 tylko 8L i 1,8 lub 1,8T aczkolwiek ten drugi to te 10k to takie minimum żeby w ogóle coś znaleźć bez wkładu 4 tys kolejnych..
Jak BMW to prędzej E36 np. 328i z 98 r. np...
Audi A3 8P nie ten budżet, ciężko nawet było by głupie 1,6 znaleźć zdrowe za 10k..

A może Focus MK1 st170?
z grupy VW masz jeszcze Octavię I 1,8/1,8T

I nie rozumiem, dlaczego z jednej strony odrzucasz diesla a potem podajesz przykład że benzyna/gaz albo 1,9 tdi? Przecież to jest diesel, dla Ciebie raczej odpada..
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Maj 2016, 16:49

Właśnie to 8p to może trochę przesadziłem. Bmw e36 jak dla mnie odpada, nie chodzi mi o renomę :D ale po prostu mi się nie podoba ten samochód.
Skody trochę nie w moim typie :/
Może być ciężko mi pomóc choć to audi a3 8l jest jak dla mnie do zaakceptowania.
Mógłby ktoś się wypowiedzieć co do bmw e46 320i lub 318i, bo te jednostki są chyba w miarę jednak 2.0 6szcio cylindrowa jest bardziej pociągająca. Na olx, allegro jest dużo ofert do 10 tysięcy, tylko czy jest to auto godne zachodu w takich funduszach?
Dackowski
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 02 03 2016
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2016, 16:49

Audi a3 ma w sobie tyle duszy co toster :roll: inna sprawa, że 8p nie ten budżet i nie ma tam dobrego mocnego silnika. BMW e46 już trochę lepiej, ale to nadal zwykły DD. Na e30 masz minimum, ale będzie to jakieś biedne r4 lub niewiadomego pochodzenia swap. Można poszukać e36 325 qp, choć osobiście szukał bym jakiejś Toyki Cellici 2.0
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 16:52

Może wpierw zacznijmy od tego co rozumiesz pod "auto z duszą", E30 pasuje tutaj,ale co tu robi populas ałdi i bejemwu?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Starszy kierowca nie znaczy gorszy
    Czy wiek kierowcy pozwala określić jego zdolność do prowadzenia pojazdu? Z badań wynika, że dużo większe znaczenie ma stan zdrowia danej osoby. Bardzo ważne są regularne kontrolne wizyty u lekarza, ponieważ niektórzy ...

04 Maj 2016, 16:52

VW/Audi czy BMW to jeden pies...obydwa dla jednych mają dusze a dla innych nie..bo co to za dusza w BMW na zasadzie napęd tył i kręcenie bączków...chyba nie o taką duszę chodzi, a A3 8P ma genialny silnik - 3,2 V6 ale zdecydowanie poza budżetem autora....

Dla mnie duszę prędzej ma Fiat 126p dobrze utrzymany czy Syrena niż auta dla weekendowych upalaczy...
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Maj 2016, 17:00

Jeśli chodzi o tego diesla to raczej nie nadałby mi się diesel do mojego użytkowania, ale jeśli miałbym się skusić już na silnik diesla to jedynie 1.9 tdi. Reszta odpada. O to mi chodziło.

A jeśli chodzi o tą "duszę" to chodzi mi o autko, nie do "kręcenia bączków" Bo kupiłbym jakąś omege i miał tą zabawę za tańsze pieniądze. Chodzi mi o to, aby to auto, nie miało problemu co do wyprzedzania, bądź żwawszego startu. Lubię właśnie takie starsze auta jak bmw e30, które przykuwa uwagę. A audi a3 podałem, ponieważ z wyglądu to codzienność na polskich drogach ale ma ten pazur.
Dackowski
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 02 03 2016
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2016, 17:00

mike1735 napisał(a):Audi a3 ma w sobie tyle duszy co toster


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :ok:



BMW 320 6r jedzie gorzej od 2.0 4r i pali tyle co 3.0
Na Twoim miejscu szukałbym e 46 2.8 założysz gaz i latasz za grosze :naughty:
E30 to raczej nie auto na co dzień.
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 17:12

Właśnie, zacznijmy od zdefiniowania pojęcia duszy :ok: czyli zaraz rozpocznie się jak to w przypadku "premium" dyskusja na tryliard stron, bo to pojęcie dość względne.

O ile "premium" da się zdefiniować dość łatwo, tak z duszą jest gorzej. Aczkolwiek w pierwszym czy w drugim oznacza to IMO auto rzadko spotykane na drogach, mógłbym pod to podciągnąć jego historię (np Cellica z sukcesami startowała w WRC) itp itd.
Już i tak jestem uznawany za antyvagowskiego nazistę, gorzej już byc nie może, a więc bez stresu mogę powiedzieć, że obojętne czy kupisz GTI, VR6, R32, S3, GTD nie uświadczysz w nim powyższych cech.
Choć w Colinie piątce był Gulf i S3 :mrgreen:
Na otarcie łez fanom czterech pierścieni na masce i szlaczków VW mogę powiedzieć, że takim ejtisowym quattro z tym drącym się r5 turbo to bym mógł :oops:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 17:18

Dziękuję za tak duże zainteresowanie tematem! Toyota Celica to raczej nie samochód dla mnie.
Co do Audi a3 to za pewne macie racje z tym tosterem :lol:
A BMW e46 z tym silnikiem 2.8 i gazem. To jest dobry pomysł, tylko ile wyniosłoby mnie opłacenie oc przy wszystkich zniżkach? Myślę, że mimo wszystko mogło by się nazbierać. Czy się mylę? I czy ta jednostka jest w miarę bezawaryjna? bo czytałem sporo ale o silnikach 1.8 i 2.0. Byłbym wdzięczny za jakieś opinie!
Dackowski
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 02 03 2016
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2016, 17:20

e46 2.8 za 10 tysięcy? Nie widzę tego
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

04 Maj 2016, 17:26

Właśnie z tego co widzę, to bmw e46 2.8 raczej trochę nieosiągalne ;/
Dackowski
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 02 03 2016
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999

04 Maj 2016, 17:27

Dackowski napisał(a): BMW e46 z tym silnikiem 2.8 i gazem. To jest dobry pomysł, tylko ile wyniosłoby mnie opłacenie oc przy wszystkich zniżkach? Myślę, że mimo wszystko mogło by się nazbierać. Czy się mylę? I czy ta jednostka jest w miarę bezawaryjna? bo czytałem sporo ale o silnikach 1.8 i 2.0. Byłbym wdzięczny za jakieś opinie!


2.8 od BMW to jeden z lepszych motorów wśród benzyniaków. Ale 10k to troszke za mało. OC przy pełnej zniżce Cie nie zabije ale musisz sie dowiedzieć bo od tego roku OC miało iść w góre bo podobno mamy najniższe w całej europie :shock:
fygfy
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 195
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0ci 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Maj 2016, 17:38

Właśnie tak rozglądam się za tym bmw e46 2,8 to trzeba by było z te minimum 3 tysiące dołożyć aby chociaż zacząć poszukiwania. Może jakiś inny model z tym silnikiem? Tylko proszę nie e36. Z tym oc i zwiększaniem wszystkiego to oni już szaleją... Ale tutaj to już nie ta dyskusja :)
Gdybym miał stały przychód pieniędzy to bym dozbierał jeszcze, z racji tego, że pracuję tylko w wakacje to jednak trochę może być z tym problem...
Dackowski
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 02 03 2016
Auto: Renault Scenic
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1999