AUTO Z UK przeróbka i rejstracja !

03 Kwi 2009, 21:29

Witam nie wiem czy był już ten problem opisywany, chodzi mi dokładniej o to czy jeżeli sprowadze autko z uk , zrobie przeróbkę auta z prawej strony na lewa i auto przejdzie przegląd techniczny czy bedę miał problem z zarejstrowaniem .
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

06 Kwi 2009, 15:31

W zależności od urzędu.

We Wrocławiu jest np. zasada, że zarejestrują Ci takie auto jeżeli producent ma takie modele fabrycznie produkowane z kierownicą po lewej stronie.

Spytaj w swoim urzędzie i daj znać co Ci powiedzieli.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

07 Kwi 2009, 13:52

W Głogowie oraz Polkowicach nie ma szansy na zarejstrowanie takiego auta , szukam dalej
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

08 Kwi 2009, 18:14

Aja myślałem że prawo Polskie obowiązuje jedno i to samo na całym terenie Polski. Gdzieś takie auto można zarejestrować a gdzie indziej nie. Aż wierzyć się nie chce. Ciekawa sprawa.
Maki
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: z daleka

09 Kwi 2009, 16:54

Dokładnie rozmawiałem z kolesiem który zajmuje się załatwianiem formalności potrzebnych do rejstracji aut to mówił że zależy od urzędu, jedni rejstrują inni nie !!!!
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

10 Kwi 2009, 19:42

Zapewniam cię że nie ma urzędu gdzie by mi by takiego samochodu nie zarejestrowali. Jak się wku..... to zazwyczaj sprzedaje urzędasą jazdę. Ale oczywiście wcześniej się przygotowywuję, czytam wszystkie przepisy itp. żeby na talerzu im podać że to i to mogą robić a to i to nie.

Zapewniam się jak im pokarzesz na papierze że mają obowiązek ci zarejestrować to ci zarejestrują, a jak nie to mówisz magiczne zdanie "Kto jest pani/pana przełożonym" zawsze działa.
Maki
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: z daleka

14 Kwi 2009, 11:21

hehe masz racje w kolejnym urzedzie powiedzieli mi ze rejstruja bez problemu ! jezeli auto przejdzie przeglad to nie maja prawa nie zarejstrowac takiego auta !
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

14 Kwi 2009, 17:35

Maki nie zawsze znajomość przepisów umożliwi od razu załatwienie sprawy.

Jest jeszcze interpretacja prawa i jeżeli urząd ma inne zdanie to nawet jak pójdziesz do przełożonego, który pewnie ustalił taką a nie inną jego interpretację to nic nie wskórasz.

Napiszesz do nich pismo gdzie powołasz się na przepisy, oni Ci odpiszą powołując się na te same bądź inne przepisy z których wysnuwają przeciwne do Twoich wnioski.

Urząd wydaje decyzję na którą jedyną możliwością odwołania się jest Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
SKO rozpatruje Twoje odwołanie kilka miesięcy. Po tym czasie może wydać decyzję w której poprze stanowisko urzędu........

Następny krok to Wojewódzki Sąd Administracyjny - tam sprawy załatwiają np. 1 lub więcej lat

Wiem coś o tym bo prowadzę takie sprawy i nie zawsze magiczne pytanie o przełożonego załatwia sprawę.

Na pewno jednak warto użyć tego argumentu - bywa skuteczny, choć nie w 100%

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam