Automatyczna skrzynia biegów - problemy rosnące obroty przy zmianie

25 Lip 2019, 22:55

Witam, mam problem z moją omegą bfl 2.0 v16 w automacie, rocznik 2000. Otóż od jakiegoś czasu ma problem ze skrzynią biegów, podczas ruszania nie ma mocy, jakby chciał jechać, ale nie mógł, muszę wcisnąć dużo bardziej gaz niż zwykle. Jak już jedzie kawałek i się rozpędza (jak jadę na D) to jakby skrzynia nie chciała przełączyć na drugi bieg, czasem ma problem z przełączeniem dopiero na wyższym biegu. Jak własnie nie chce przełączyć objawia się to tak: przy 3/4 tys obrotów nagle zaczyna wywalać wskazówkę obrotów aż do 5 tys. Z takim pustym dźwiękiem (nie wiem jak to nazwać - ale podczas tego samochód nie przyspiesza, nie reaguje na mocniejsze wciśnięcie gazu) podczas tej sytuacji często zapala się ikonka ze niby ręczny jest zaciągnięty i samochód zwalnia pomimo wciśnięcia pedału i ikona ABS rzadko, ale jednak się pojawia. (podczas gdy tak się stanie to muszę zatrzymać samochód całkiem, zgasić silnik i odpalić ponownie bo inaczej nie da się dalej jechać-czuć jak zwalnia po zdjęciu nogi z gazu pomimo braku wciśnięcia hamulca). Byłam na OBD , pokazały się błędy, niektóre udało się skasować, ale prócz nich wyskoczył ABS prawy tył, czujnik prędkości wyjściowej automatycznej skrzyni biegów i immobilisera. Wymieniony został ten czujnik prędkości wyjściowej. Po kontrolnej jeździe i skasowaniu błędów, pojawiły się one na nowo. Samochód jak jeździł to tak jeździ praktycznie. Proszę o jakieś rady co to może być ze tak się dzieje.
dianusia321
Nowicjusz
 
Posty: 3

26 Lip 2019, 11:26

Z twojego opisu wychodzi że masz prawdopodobnie problem z konwerterem w automacie być może wymaga on regeneracji. Jednak w pierwszej kolejności sprawdź poziom oleju w skrzyni i zobacz czy nie czuć od niego spalenizną.

Jaki masz przebieg i kiedy był ostatnio robiony serwis skrzyni czyli wymiana oleju, filtra?
Czy na pozycji "P" silnik pracuje normalnie i tak też wkręca się na obroty?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Sie 2019, 18:44

Po dolaniu oleju do skrzyni biegów jest o wiele lepiej, ale nadal robi takie coś jak na filmiku pokazałam. Oleje i filtry były wymieniane w marcu tego roku. Przebieg to jakieś 250tyś. około. Na P w tej chwili normalnie pracuje, trzyma obroty.
Link do filmiku: https://forum.opel24.com/uploads/monthl ... 8a4cf3.mp4
dianusia321
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Wrz 2019, 18:30

Problem z tymi obrotami pojawia się przy zmianie wszystkich biegów czy tylko przy jednym przełożeniu np. tylko jak zmienia z 3 na 4?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

25 Wrz 2019, 09:56

Nie przelacza na 2, nie mam mozliwosci rozpedzenia sie az tak by pominal 2 bo przy 4,5 tys obrotow przelacza jakby na luz i trzeba kilka sekund odczekac by znow zareagowal na gaz.
dianusia321
Nowicjusz
 
Posty: 3

25 Wrz 2019, 12:32

Obstawiam że to zachowanie może być związane ze spadkami ciśnienia które mogą powodować np. zużycie na tłokach wulkanizowanych w poszczególnych koszach, pierścieniach uszczelniających w skrzyni itp.

Można zrobić adaptację na nowo i jak nie pomoże to pewnie trzeba będzie zajrzeć do skrzyni. Oczywiście zakładam że z silnikiem jest wszystko ok i problemem jest tu tylko i wyłącznie skrzynia biegów.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

03 Lis 2019, 03:21

Wystarczy tylko spuścić ze skrzyni z litr oleju ,odczekać z pół godzinki ,zlać olej wolniutko i spojrzeć na dno,nie powinno być żadnych cząstek stałych,jeśli są,skrzynia do remontu,niestety.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)