Środek do automatycznej skrzyni biegów

Środek do automatycznej skrzyni biegów

07 Lis 2011, 10:43

Witam
Mam problem z automatyczną skrzynią biegów w Fordzie Areostarze.
Znalazłem na allegro środek o nazwie "Prolong" Automatic & Manual Transmission Treatment, który jak wynika z opisu polepsza działanie automatu. Czy ktoś miał może kontakt z tym środkiem?
JohnyD
Obserwowany

Auto: Fiat Seicento

Re: Środek do automatycznej skrzyni biegów

18 Lis 2011, 13:36

Mam Mercedesa W203 C klasa 2002 rok automat 1,8 l. kompressor. przebieg ponad 230.000 km. Miałem podobny problem ze skrzynią biegów. Przy stanie licznika ok 150000 km zauważyłem , że skrzynia zaczyna szarpać. Głównie zauważalne to było rano przy zmianie biegu z 1 na 2 i 2 na 3.
Akurat wtedy przebywał na urlopie w Polsce mój kuzyn z USA. Przy kieliszku od słowa do słowa powiedział mi , że on od wielu lat w swoich samochodach stosuje preparaty o nazwie "PROLONG".
Miesiąc później otrzymałem od niego paczkę z Prolongiem "Transmission Treatment Automatic i manual". Spuściłem ze skrzyni stary olej (zleciało tylko ok. 4 litry) wlałem świeży olej i wlałem też 2 opakowania prolonga po 8 uncji - czyli w sumie 16 uncji (niecałe 0,5 litra). Efekt praktycznie od razu, po przejechaniu zaledwie kilku km. Zauważyłem zdecydowana poprawę podczas zmiany biegów, a po przejechaniu ok. 400 km. czułem się jakbym miał nową skrzynię biegów. Żadnych szarpnięć, zmiany gładziutkie, kick down też bez żadnego problemu. Cała akcja z Prolongiem kosztowała mnie 60 $ (dwie buteleczki po 8 uncji + przesyłka z USA.
Całą akcję powtórzyłem przy przebiegu 190000 km. i kilka dni temu przy przebiegu 230000 km.
Polecam wszystkim to DZIAŁA !!!
Mało tego, Prolong produkuje też dodatki do olejów silnikowych. Wlewam 8 uncji przy każdej wymianie oleju. Nazwa dodatku do oleju silnikowego to "Engine treatment booster".
Silnik rakieta (w pamięci komputera zapisała się prędkość max. 239 km/h).
polecam to naprawdę działa !! :D
newjersey
Obserwowany

Auto: MERCEDES

16 Sty 2012, 20:28

jesli chodzi o mercedesy to ogolnie powino sie zmieniac olej w automatycznej skrzyni co 75tys km , jesli ktos ma na taksowce lub jazda z przyczepo to co 50tys km, wtedy te skrzynie chodza bez zazutow jesli sie prawidlowo wymienia olej , po 1 trzeba tez wymienic filter i powino sie spusczac olej z turbiny to jest ok 8-9 litrow lacznie, jesli niema spustu w turbinie trzeba odpiac przewod od chlodnicy i przepompowac stary olej. wtedy tak servisowane skrzynie jezdza po 500tys km i wiecej
Tumas
Obserwowany

Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: audi A4 1.8 t

20 Sty 2012, 12:01

Dodawanie takich środków ma sens,ale tak jak kolega Tumas pisze,przy wymianie cyklicznej oleju w ASB,olej powinno się wymieniać nawet co 40 tyś km,60 tyś max.Ten środek obniża tarcie wewnętrzne tylko tam gdzie to jest dopuszczalne,ale nie w obrębie samych tarczek,obniża temperaturę panującą w samej skrzyni,przedłużając przez to znacznie jej trwałość,najlepiej jest olej wymienić, ale tylko przez zastosowanie metody statycznej ,i równocześnie zastosować Prolong.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lis 2019, 02:43

Nie do końca tak z tymi dodatkami jest - ale to długa historia - polecam zobaczyć co mi się przytrafiło, polecam zobaczyć do końca
Ostatnio edytowany przez ArteK, 15 Lis 2019, 16:33, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
kopczyniak
Obserwowany

Prawo jazdy: 12 07 1984
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nissan Murano
Silnik: 3,5
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

Dzisiaj, 16:36

kopczyniak napisał(a):Nie do końca tak z tymi dodatkami jest
Wszystko zależy od tego jaki środek dodajemy, ile go dodamy, w jakim stanie jest skrzynia, kiedy był w niej wymieniany olej. Tu jest bardzo dużo zapytań na które warto znać odpowiedzi przed dodaniem jakiegoś środka. Trzeba jednak pamiętać że w jednym przypadku może być ok i będzie lepiej a w drugim odwrotnie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Audi RS Q3 - pierwszy RS linii modelowej Q Audi RS Q3 - pierwszy RS linii modelowej Q
    Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, marka z Ingolstadt zaprezentuje Audi RS Q3, pierwszy model RS w cieszącej się ogromnym zainteresowaniem rodzinie Q. Ten wyjątkowy samochód łączy w sobie przemyślaną ...

•