Automatyczne zamykanie szyb zaniemogło

16 Paź 2018, 15:33

Witam. W moim mondeo MK4 2007, 2.0tdci z dnia na dzień znikła możliwość zamykania szyb z kluczyka. I za pewne związek z tym ma również brak możliwości podnoszenia szyby od strony kierowcy jednym kliknięciem przycisku za to odpowiedzialnego. Aby zamknąć szybę, należy ten przycisk przytrzymywać do skutku (zamknięcia). Otwieranie jednym klikiem nadal działa normalnie :|
Spotkaliście się z czymś takim może?
miskmaster
Nowicjusz
 
Posty: 4

16 Paź 2018, 15:59

Trzeba zaprogramowac położenie szyby. Najlepiej zobrazuje Ci to filmik jak to zrobić więc odpalaj Youtube i obejrzyj jak to zrobić. Na pewno znajdziesz i zrobisz sam bo to proste
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16105
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Paź 2018, 17:39

Ok, znalazłem na innym forum, że to wina odpięcia akumulatora. Nie zauważyłem po ostatnim powrocie od mechanika, że taki problem (nazwijmy go tak) zaistnial. Lecę szukać dokładnej instrukcji programowania, bo te znalezione do tej pory są tragiczne.

[edit]
Rozprogramowała mi się tylko co dziwne szyba kierowcy. Dlatego spanikowałem. Bo sądziłem, że problem jeśli już, to dotyczy wszystkich szyb. Wystarczyło zamknąć szybę kierowcy. Po zamknięciu przytrzymać 4sek przycisk zamknięcia jeszcze raz. Teraz szyba po jednym kliku sama idzie do góry, jak i wszystkie domykają się z kluczyka. Tak wygląda zaprogramowanie ponowne szyb po odłączeniu akumulatora.
Przepraszam za śmiecenie. Pozdrawiam
miskmaster
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Paź 2018, 09:23

Nie śmiecisz, zawsze może się komuś przydać taka informacja.
malak
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...