Będzie pan zadowolony.

05 Mar 2014, 23:26

Nowy super program na TVN turbo.
Warto zobaczyć.Jak mechanicy-fachowcy czeszą z kasy kierowców.
I nie dawać się naciągaczom korzystając z forum.
kant95
Zaawansowany
 
Posty: 695
Miejscowość: lublin
Prawo jazdy: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

06 Mar 2014, 06:40

Obejrzałeś ?? bo był wieczorem i byłem w pracy - co ciekawego tam jest ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

07 Mar 2014, 10:55

Cześć Wam.

Oglądałem. Niektóre usterki są trochę naciągane, które w "normalnym życiu" występują gdzieś 1 raz na 1000, albo i rzadziej.

A oto usterki:

1. Przetarty kabel czujnika ręcznego (od zbyt mocno zaciągniętej opaski na dźwigni ręcznego). W życiu nikt by nie wpadł na to, że mógł przetrzeć się kabel, bo najczęściej uszkodzeniu ulega sam czujnik. Chociaż przyznaję, że myślący mechanik podczas sprawdzania czujnika powinien zauważyć przetarty kabel.

2. Brak ładowania z powodu przerwanego pod plastikową osłoną nad głowicą przewodu wzbudzenia. Sam taki przewód nie mógłby się przerwać, tym bardziej pod osłoną. Przypuszczam, ze to jakieś 1.5 mm2 przewodu i żeby to przerwać, to trzeba żyć sporej siły. Same takie przewody nie przerywają się.

3. Awaria mechanizmu zmiany biegów. Tu zgodzę się, że usterka mogłaby jak najbardziej wystąpić w realnym świecie: spadła zawleczka z linki zmiany biegów.

Fajnie pokazane rzeczy, to zachowania mechaników: jak robią coś bez wcześniejszego przemyślenia sprawy, a po drugie jak przeklinają (chociaż to akurat uważa za rzecz ludzką, tym bardziej, żeby elokwencją dorównywał profesorowi filozofii, tylko żeby był fachowcem).
robee
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 08 06 1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota
Silnik: 2.0 GLI

08 Mar 2014, 21:27

robee napisał(a):Niektóre usterki są trochę naciągane, które w "normalnym życiu" występują gdzieś 1 raz na 1000, albo i rzadziej.

Tak może być ale każda może być realna.Zwłaszcza jak ta 1 na xxxx przytrafi się nam.
robee napisał(a):2. Brak ładowania z powodu przerwanego pod plastikową osłoną nad głowicą przewodu wzbudzenia. Sam taki przewód nie mógłby się przerwać, tym bardziej pod osłoną. Przypuszczam, ze to jakieś 1.5 mm2 przewodu i żeby to przerwać, to trzeba żyć sporej siły. Same takie przewody nie przerywają się.

Z przewodami bardzo różnie bywa przecierają się urywają czy łamią w bardzo dziwnych miejscach.Tu miał łatwiznę tylko nie wiedział w ogóle o co chodzi bo sprawdzenie napięcia to jak widać za mało.Usterki wcale nie usunął a klientkę za przewodzik skroili na grubo ponad 1000 zł.
Przy uszkodzonych przewodach od czujnika ręcznego w drugim warsztacie zaproponowali kompletną wymianę dobrych hamulców za 1000-1400zł.A usterka i tak by została.
Uszkodzenie przewodów może być bardzo kosztowne zwłaszcza jak trafimy na takich /fachowców/.

Powtórka w niedzielę /9.03/ o godz.9.15 tvn turbo
kant95
Zaawansowany
 
Posty: 695
Miejscowość: lublin
Prawo jazdy: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

25 Mar 2014, 19:46

kant95 napisał(a):Z przewodami bardzo różnie bywa przecierają się urywają czy łamią w bardzo dziwnych miejscach.


No właśnie w takich miejscach, jak w tym programie przewody nigdy same się nie łamią i nie przerywają:) Obejrzyj jeszcze raz i przyjrzyj się w jakim miejscu ten przewód przerwał się.
Usterka ewidentnie naciągana.

Jutro zapowiadają kolejny nowy odcinek (trzeci), a ja jeszcze nie mogę wyjść z podziwu z "TYPOWEJ USTERKI" z odcinka drugiego.
Otóż nasz szanowny PAN FACHOWIEC uznał, że typową usterką w Seacie Toledo (jak wnioskuję z filmu 1,9 TDi) są samoczynnie zamieniające się przewody podciśnienia na zaworze sterującym pracą turbiny. Czyli, według Pana Fachowca, wieczorem przyjeżdżam z pracy, gaszę samochód, a rano może okazać się, że właśnie wystąpiła typowa dla tego modelu usterka i w nocy zamieniły mi się (same, cudownie?) przewody podciśnieniowe!!!!
Aż strach kupić taki samochód, bo może okazać się, że kierownica też w nocy może sama zmienić miejsce z lewej strony na prawą:)))

Aż nie mogę doczekać się, jakie "typowe usterki" wymyśli Pan Fachowiec w odcinku trzecim - czekam z niecierpliwością.

Podsumowując chciałbym powiedzieć, że nie oceniam tu fachowości przedstawionych mechaników, ani ich zachowań zasługujących na potępienie, ale rzetelność programu, której po dwóch odcinkach daję 2 na 5.
Zobaczymy jak będzie dalej.
robee
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 08 06 1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota
Silnik: 2.0 GLI

26 Mar 2014, 10:23

Ja też nie patrzyłem, bo nie miałem czasu, ale dzisiaj jest powtórka 3 odcinka i nowy, 4 odcinek, więc na wszelki wypadek nastawiłem sobie nagrywanie, jakbym znowu nie miał czasu patrzeć :)
A program wydaje się być naprawdę ciekawy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...

03 Cze 2014, 10:36

oglądam to, i rzeczywiscie niektore awarię raczej same same sie nie zrobią musi byc ingerecja czlowieka, ale to na pokazuje ze w praktyce prawie kazdy zaklad mechaniczny chce oszukac - stare częsci a mowią ze sa nowe zalozone , obejrzyjcie odcinek z Fordem Focusem jak ta podstawiona laska pojechala, swiece,cewka i klakson naciągneli ją konkretnie.
Dj Kris
Nowicjusz
 
Posty: 39
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Przasnysz [Mazowieckie]

11 Cze 2014, 19:13

jeszcze nie miałem okazji obejrzeć ale musze to zrobić dobry program:)
Adamautko
Początkujący
 
Posty: 114
Zdjęcia: 24
Prawo jazdy: 29 08 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

12 Cze 2014, 14:56

Właśnie sie skończyło.. Ostatni odcinek był wczoraj, no może jeszcze kilka razy powtórzą.. Można sprobować na TVN Player poszukać .
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

02 Sie 2014, 23:12

Jest dostępne w Internecie.
cocococo
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: nie mam

23 Paź 2014, 14:26

Gdzie dokładnie?
bartolomez
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 10 11 1981
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Citroen Xsara VTS
Silnik: 2.0 163KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe

17 Lis 2014, 07:16

Witam wszystkich i chciałbym wyrazić swoje zdanie na temat tego programu.

Niech pan kudłaty do mnie przyjedzie też mu odpier... taką usterkę że będzie się głowił parę dni, a potem powiem no co pan za zlutowanie jednego kabelka
chce tyle kasy, 30zł mogę zapłacić, a w d... mam że szukania było trzy dni.Dziwne że pan Krzysztof tak się mądrzy w programie, sam nie prowadząc warsztatu,
sprawdziłem to miał go kiedyś, pewnie splajtował przy tak niskich cenach, bo co do profesjonalizmu nie podlega wątpliwości, wszyscy go oglądamy w nie swoim
warsztacie.
Jeszcze nie widziałem aby jakiś warsztat pochwalił pan K, jak już znajdą chłopaki usterki to są nie profesjonalnie naprawione, czyli wynika z tego że nie ma u nas
dobrych warsztatów i każdy mechanik to złodziej, program powinien pokazywać też że istnieją uczciwe warsztaty tak jak to było w Usterce nie wszyscy byli żli
w swoich zawodach.
Sama diagnoza i znalezienie usterki elektroniki to 90% sukcesu i wiąże się z posiadaniem schematów i sprzętu, a nie tylko na oko jak to jest pokazane
w programie, normalnie Kaszpirowski raz widziałem u niego w ręku kompa. Profesjonalny komputer kosztuje bardzo dużo,nie można brać takich sum za naprawe, ponieważ
ten sprzęt musi sie zwrócić i zarabiać na siebie jak chce się szybko i sprawnie naprawiać auta.
Nie powiem program pokazuje nieudolność i oszustwo w warsztatach, ale jak ktoś zarabia 1500-2000zł to nie dziw że mają wszystko w d.... jak by ludzie
godnie zarabiali to by oszukiwać się nie chciało, no i jeszcze indywidualne podejście człowieka, jest to przypadek nie tylko w tym zawodzie, niestety w takim
kraju żyjemy.
Najlepiej jak ktoś prowadzi sam swój interes, wtedy dba o klijenta, wałków nie robi i tak nie jest za kolorowo przy wosokich kosztach utrzymania.Program strasznie
okłamuje ten zawód powinien zejść z anteny.
Mechanika podzielona jest na różne dziedziny elektryk, tłumikarz, elektronik, mechanika ogólna itp nie można się znać na wszystkim bo jak się znamy na wszystkim
czyli na niczym, jak to pokazuje mądry pan Krzysztof.Naprawia okablowania w sekudne, instalacje gazowe, cuda wianki, normalnie prześwietla auto i znajduje
usterkę brawo, tylko patrzeć jak naprawia skrzynie VW DSG (szacowany koszt naprawy 200zł)
Niektóre usterki nie powinny się zdarzyć przez cale życie auta,przykład (wypieta kostka wtryskiwacza) k....wa czasami cieżko ją wypiąć a co do piero sama się wypieła,
jak to opisał pan K.
Tak jakby malarzowi kazać ułorzyć glazure, powinien to zrobić przecierz jest budowlańcem. Dziwie się że pan Krzysztof wygladając na inteligentnego
dał się wciągnąć w tak durny program ale za kasę to i ksiądz się modli.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych mechaników.
siwy2241
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 07 03 1992
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: VW
Silnik: 1.9 tdi 131km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

18 Sie 2015, 15:27

nawet fajny program, ale te niektóre awarie z lekka naciągane ;)
flisek
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 15 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Diesel

17 Wrz 2015, 21:23

Z dużym dystansem podchodzę do tego typu programów...Nie mam nigdy pewności czy nie są one ustawiane jak zresztą wszystko w telewizji. Nigdy się tego nie dowiemy bo tak na prawdę będą nam stacje telewizyjne przypominać o tym, że wszystko jest grane na bieżąco. Co do tego mam trochę wątpliwości bo oglądając różne programy typu show - producentów komercyjnych zastanawiam się czy do końca to jest takie wysoko naturalne..Ostatnio się nawet zastanawiałem czy program na szóste - Polski Lombard nie jest ustawiany..
Smorney
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 06 09 2008
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Audi A4 B7

04 Gru 2015, 10:48

No niestety - po obejrzeniu kulkunastu odcinków, uważam, że prowadzący program zbyt bardzo "reżyseruje". Robi takie usterki, które podczas normalnego użytkowania samochodu nigdy w tym miejscu by nie wystąpiły. Oczywiście nie wszystkie, ale większość. Wymyśla też takie usterki, które nigdy by nie wystąpiły - jak np. może się sama wypiąć wtyczka wtryskiwacza? Albo wtyczka na reflektorze? W jaki sposób moze się uszkodzić przewód przy wtyczce na wtryskiwaczu? Takich pytań byłoby mnóstwo...Nie wiem, skąd bierze ceny cześci i ceny roboczogodzin, ale z tym też przesadza.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000