Benzyna do 20k

13 Sie 2023, 20:17

Witam. Niestety zmuszony jestem do przesiadki z mojego Lanosa więc muszę znaleźć coś nowego do jazdy po mieście. Potrzebuję czegoś taniego w utrzymaniu, mało awaryjnego. Chciałbym auto, które w swoim przedziale cenowym chociaż trochę będzie wyróżniać się wyglądem wśród tłumu. Chcę spróbować zamknąć się ze wszystkim do 20k. Może będziecie mi w stanie coś polecić? Pozdrawiam.
emilS
Nowicjusz
 
Posty: 6

13 Sie 2023, 21:28

Jak nie potrzebujesz 5 drzwi to bardzo fajną propozycją jest AR Mito. Popatrz też na volvo c30
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Sie 2023, 21:51

Wszelkie trzydrzwiowe opcje są OK.
bardzo fajną propozycją jest AR Mito

Jak wygląda sprawa awaryjności? Słyszałem, że Alfy są mocno zawodne, ale może nie tyczy się to wszystkich modeli.
Mito na pewno wezmę pod uwagę. Ze stajni AR natrafiłem też na 159. Jest to opcja warta rozważenia?
Popatrz też na volvo c30

Podoba mi się, ale z tego co widzę większość ogłoszeń to Diesel. Na pewno da radę upolować w tej cenie niezajechaną sztukę z benzyną?
emilS
Nowicjusz
 
Posty: 6

13 Sie 2023, 22:09

emilS napisał(a):Jak wygląda sprawa awaryjności? Słyszałem, że Alfy są mocno zawodne, ale może nie tyczy się to wszystkich modeli.


mito jest ok

emilS napisał(a):Ze stajni AR natrafiłem też na 159. Jest to opcja warta rozważenia?


159 nie pasuje do twoich wymagań

emilS napisał(a):Na pewno da radę upolować w tej cenie niezajechaną sztukę z benzyną?


bez jaj, te samochody są już niemal pełnoletnie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Sie 2023, 04:44

franccc napisał(a):Jak nie potrzebujesz 5 drzwi to bardzo fajną propozycją jest AR Mito

Każdy potrzebuje 5 drzwi, tylko niektórzy są jeszcze młodzi i jakoś dają radę :mrgreen:
Widzę, że trendy szybko się zmieniają. Gdy ja szukałem samochodu pół roku temu, to Alfy były mocno odradzane. Teraz wracają do łask. Podobnie jak Laguny :)


emilS napisał(a):Chciałbym auto, które w swoim przedziale cenowym chociaż trochę będzie wyróżniać się wyglądem wśród tłumu

Jeśli masz 20000 na samochód z pakietem startowym, to na sam samochód masz powiedzmy 17000. W tej cenie atrakcyjny wygląd jest ostatnią cechą jaką bym brał pod uwagę. Hyundaia i20 sobie kup.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Sie 2023, 05:50

Henk napisał(a):Widzę, że trendy szybko się zmieniają. Gdy ja szukałem samochodu pół roku temu, to Alfy były mocno odradzane. Teraz wracają do łask. Podobnie jak Laguny

Dalej są alfy mocno odradzane. Mito się wyłamuje bo jest prosta konstrukcyjnie, ma dobre beny a do tego spokrewniona z Nemo, Fiorino itd.
To samo tyczy się lagun i poszczególnych modeli.

Henk napisał(a):tej cenie atrakcyjny wygląd jest ostatnią cechą jaką bym brał pod uwagę.

A to czemu?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...

14 Sie 2023, 05:54

szybki napisał(a):A to czemu?

Bo uważam, że inne cechy są ważniejsze.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Sie 2023, 06:23

Do małych aut nowe technologie zawsze trafiają na końcu, rozwiązania są proste i sorawdzone, z małymi wyjątkami nie ma tam nic co miałoby stwarzać duże problemy albo generować koszty. Także segmentu b można sobie szukać na zasadzie "co się trafi to kupię" bo wtopić się praktycznie nie da (oprócz kupna mini) a jeśli ktoś chce sobie zwężać wybór z uwagi na wygląd to już jego sprawa.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

15 Sie 2023, 15:51

Honda Civic VIII. Ktoś może się wypowiedzieć na jej temat? Wyglądem na pewno się wyróżnia :wink: Spełnia resztę moich wymagań? Czytałem dużo pozytywnych opinii.
emilS
Nowicjusz
 
Posty: 6

15 Sie 2023, 15:54

emilS napisał(a):Honda Civic VIII

Nie znajdziesz zadbanego egzemplarza do 20000 zł.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Sie 2023, 15:59

Henk napisał(a):
emilS napisał(a):Honda Civic VIII

Nie znajdziesz zadbanego egzemplarza do 20000 zł.

OK, dzięki. Szkoda :|
emilS
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Sie 2023, 22:08

emilS napisał(a):Henk napisał(a):
emilS napisał(a):
Honda Civic VIII

Nie znajdziesz zadbanego egzemplarza do 20000 zł.

OK, dzięki. Szkoda


Niekoniecznie,od czego są negocjacje? Szukaj,oglądaj i negocjuj,coś upolujesz.

Może coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/k ... FyLVk.html
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Sie 2023, 23:17

W 1.4 znajdziesz do 20k
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Sie 2023, 06:50

emilS napisał(a):OK, dzięki. Szkoda

Tak jak Kao pisał 1,4 na spokojnie znajdziesz.
Do ufo możesz dołożyć aurisa 1 /corolle E15 1,6 opcjonalnie 1,4 (nie 1,33) bardzo pozytywne auta.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Sie 2023, 07:07

Rzeczywiście UFO są teraz w zasięgu: [link do oferty na Olx wygasł]
Są nawet 1,8 poniżej 20000 zł, ale wyraźnie w gorszym stanie niż 1,4. W styczniu nie widziałem żadnej poniżej 24000. Chyba były przewartościowane i teraz wracają do odpowiedniego poziomu.
Henk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 228
Zdjęcia: 7
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: VW Golf 5
Silnik: 1.4 MPI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007