BMW 320D E46 stukanie w tylnym zawieszeniu

04 Sty 2013, 12:53

Witam mam problem z moją BMW a mianowicie coś puka w lewym tylnym zawieszeniu byłem u dwóch mechaników nie widzą luzów w zawieszeniu oraz na trzepakach nic nie wykazało...? czy wiecie co to może być? i jeszcze jedno pytanie słyszałem że w tych bmw przed liftem dochodziło do urywania tylnych mocowań belki? czy ktoś z was miał już taką dolegliwość czym ona się obiawia podczas jazdy?
piotreka3
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 02 11 2009
Auto: Audi A3 1.9 TDI 110KM

05 Sty 2013, 00:11

piotreka3 napisał(a):mam problem z moją BMW a mianowicie coś puka w lewym tylnym zawieszeniu

W jakim momęcie to się dzieje tz.mam na myśli jak jedziesz na równej drodze czy tylko na nierownościach... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2013, 14:52

tylko gdy jadę po nierównościach... to słychac tak jakby amortyzator nie trzymał... ale sprawdzałem i są jeszcze dobre...
piotreka3
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 02 11 2009
Auto: Audi A3 1.9 TDI 110KM

06 Sty 2013, 15:59

piotreka3 napisał(a):tylko gdy jadę po nierównościach...

Sprawdz dokładnie czy nie ma przypadkiem luzu na tulejkach w górnej części pomiędzy amorkiem a nadwoziem w miejscu mocowania lub drązek stabilizatora i łączniki/jezeli takowy posiada-dobrze nie pamiętam tego zawieszenia... :( /Nie zaszkodzi jezeli tez sprawdzisz drązek stabilizatora z przodu gdyz moze się to przenosić...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Sty 2013, 15:46

Podjedź do warsztatu niech Ci sprawdzą tuleje pływające i amortyzatory. Ja u siebie w Vectrze miałem strasznie skrzypiące zawieszenie jak stara wersalka. Byłem w jednym warsztacie w Inowrocławiu to powiedzieli mi, że muszę cały tył robić razem z wahaczami. Na dzień dobry 3 tys. Podjechałem na Uni Car na Roosevelta, sprawdzili uśmiechnęli się i powiedzieli, żebym poszedł na kawę i wrócił za godzinę. Za robotę z częściami wzieli prawie 10 razy mniej niż tamtej złodziejski zakład.
karolove
Początkujący
 
Posty: 74
Prawo jazdy: 01 06 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane III RS
Silnik: 2000cm3 250KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

19 Sty 2013, 13:21

Sprawdz równiez mocowanie tłumika, czy czasem się nie poluzował na zawiesiu. Kiedyś miałem taki przypadek, gośc jeździł po warsztatch i szukali przyczyny stukania jak jechał po dziurach. Okazało się, że to tłumik był luźny i walił po nadwoziu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...