Daewoo Matiz - auto zjeżdża na prawo

16 Sty 2013, 22:10

Witam, od pół roku mam matiza.
Od wczoraj pojawił się problem: tylne prawe koło zjeżdża mi w bok, nawet na prostej drodze (wtedy lekko), a najgorzej jest kiedy skręcam w lewo. Mam wtedy wrażenie, że samochód dosłownie sunie po ulicy w poprzek.. Nie rozwijam wielkich prędkości.
Byłam dziś w warsztacie, gdzie po przeglądzie mechanik wykrył, że łożyska kół przednich są do wymiany.. Tylko jak mają się łożyska kół przednich do kół tylnych, które według mnie źle jadą?
Kiedy zapytałam o to mechanika wzruszył ramionami i powiedział, że on nie wie dlaczego mi auto źle jeździ. A koszt takiej naprawy to ponad 500zł :(
Biorąc pod uwagę pogodę, która teraz jest w Polsce to myślałam, że może autko ślizga mi się tylko na nieodśnieżonych drogach, gdzie przyczepność jest zbyt mała.. ale dziś jechałam po drogach w pełni odśnieżonych, wilgotnych. Sprawa wyglądała tak samo..
Zupełnie nie znam się na tych samochodowych częściach, nie wiem co do czego służy..
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co mam zrobić? Jechać do kolejnego warsztatu, żeby upewnić się, że z tylnym kołem wszystko gra? Czy to faktycznie może być wina tych przednich łożysk..
Będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam,
Doti
doti
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8

19 Sty 2013, 11:21

Samochód zjeżdża cały czas czy tylko podczas naciskania na hamulec?
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 643
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

19 Sty 2013, 11:30

doti napisał(a):Jechać do kolejnego warsztatu, żeby upewnić się, że z tylnym kołem wszystko gra?


Nie do warsztatu - podjedź na diagnostykę, na szarpaki.. Może w wahaczu jest wyrobiona jakaś tuleja - tam powinno wyjść..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

19 Sty 2013, 13:18

Dokładnie jak pisze silvo44 - pojechać na najbliższą stację diagnostyczną i opisz problem diagnoście. On sprawdzi co jest nie tak.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sty 2013, 22:19

Tak zrobiłam. Opisałam temu "specjaliście" co jest nie tak. a ten mi nawet nie potrafił wytłumaczyć czy przednie koła mogą wpływać na tylne..
Pojadę na inną stacje.

Auto zjeżdża głównie przy hamowaniu i skręcie w lewo. Ale mam wrażenie, że na prostej drodze przy stałej prędkości też.
doti
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8

19 Sty 2013, 22:24

Sprawdz jeszcze, czy po dłuższej jeździe nie jest ciepłe koło.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyposażenie na każdą wyprawę
    Jak przetrwać samochodową wyprawę w teren, do leśnej głuszy lub… na kemping? Jesteśmy coraz wygodniejsi i chcemy ułatwiać sobie życie. Nawet, jeśli pragniemy spędzić kilka dni jak Bear Grylls, możemy przy tym podarować ...