Bmw e46 vs mercedes w208 clk

Bmw e46 vs mercedes w208 clk

06 Mar 2016, 15:15

Witam wszystkich na forum, przyszedł w końcu czas na zakup pierwszego już można powiedzieć wymarzonego auta także przechodzę do sedna. Mój budżet na tą chwilę wynosi 16 tys na zakup auta, +3k na pakiet startowy(rejestracje, naprawy itp). Ogólnie przez bardzo długi czas moim faworytem było Bmw e46, aż nagle wczoraj gdzieś w internecie natknąłem się na w208 clk i trochę mi się światopogląd zmienił :).
Auto będę używał do dojazdów do pracy i na uczelnię 70%trasa-30%miasto, roczny przebieg powiedzmy z 20tys km. Planuję w przyszłości założyć instalacje lpg.
Wybierałbym między e46 z silnikami 2.5, 2.8 a mercedesem z 3.2 v6. Wiem, że w e46 miejsca z tyłu za dużo nie ma, a jak jest z tym miejscem w clk? Auto będę użytkował głównie sam, ale np jak kiedyś będzie trzeba jechać gdzieś w 4 osoby. Awaryjność, jakość wykonania jak to wygląda w tych modelach? Czy prawdą jest, że Clk ma problemy z rdzą?
Pewnie jak mawia hasło reklamowe Bmw, "radość z jady" jest plusem a e46, co stoi po stronie w208? Jeszcze clk brać automat czy manual? Które auto bardziej polecacie? Czy mój budżet pozwala ,,walczyc" o te auta? Czy trzeba go trochę zwiększyć?
mati9595
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 03 1995
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    System 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami System 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami
    Łącząc system 4Control (4 koła skrętne) z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, Renault w skuteczny sposób skoordynowało działanie dwóch kluczowych elementów z punktu widzenia zachowania samochodu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Alfa Romeo Stelvio
      Helikopter - loty wycieczkowe
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport
      Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7