BMW E60 525i 218km n52b25 Wypadanie zapłonu/vanos

06 Lut 2022, 21:21

Witam
Od 3 miesięcy walczę z wypadaniem zapłonu na 4/5/6 cylindrze ale chciałbym zacząc od samego poczatku wiec tak.
BMW e60 2006r n52b25 + roczna instalacja lpg lovato

Kupiłem samochód z checkiem, wypadał zapłon na 1 cylindrze, wywalało checka który zostawał i nic sie z nim nie działo.

Za granicą padła mi pompa wody, auto wróciło na lawecie do polski, pompa została wymieniona i przy okazji chciałem wymienić uszczelniacze zaworowe. Dwa tygodnie po odebraniu auta z dnia na dzien traciło na mocy aż do momentu gdy zaczął wypadać mi zapłon, mrugający check. Po tym jak wypadl zatrzymywałem sie, wylaczalem i wlaczalem samochód, i problem znikał. Zapłon wypada nieregularnie raz na cieplym a raz na zimnym silniku. DO tego po wymiane tych uszczelniaczy samochód zaczął pochłaniać hurtowe ilosci oleju , poprzednio brał 200/300ml na 1500 km , teraz jest to wynik 1000ml na 1000km :))

kompresja zmierzona z wynikiem 14 barów

Wymienione zostały
klapy disa duza i mala
Wąż od odmy który był pękniety i lał olejem
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=11_3738
część nr 3 ze schematu
Następnie świece

Wypadanie zapłonu zaczeło sie mniej pojawiać ale jednak dalej było wiec auto pojechalo na kolejny warsztat, błedy z INPY: [link wygasł]

Pojawił sie błąd VANOS po stronie wydechowej 2A87 i teraz moje pytania:

1.Czy niesprawny vanos ma wpływ na wypadanie zapłonu ?
2.Jeżeli nie to gdzie dalej szukać przyczyny ?
3. skoro klapy disa zostaly wymienione to dlaczego w ciagu dalszym pojawia sie błąd ?
rekinr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

06 Lut 2022, 21:29

Trzeba by sprawdzić ewentualną nieszczelność jakąś dymiarką, te silniki są dość czułe na nieszczelności układu dolotowego a gdy masz nieszczelność to inne podzespoły nie działają prawidłowo, nawet nieszczelny korek może powodować cyrki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Lut 2022, 17:48

Była sprawdzana, wszystko szczelne, a ktoś potrafi mi odpowiedzieć na te 3 pytania ?
rekinr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

07 Lut 2022, 18:38

1. Nie
2. Wszędzie
3. Problem pewnie leży gdzie indziej
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Lut 2022, 18:42

Jeżeli dużo rzadziej a praktycznie w ogole nie wypada na benzynie to gdzie bys szukal przyczyny ?
Czytaj więcej: bmw-e60-525i-218km-n52b25-wypadanie-zaplonu-vanos-vt128218.htm#p828973
rekinr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

07 Lut 2022, 20:18

Może to się wiązać z tym zarzucaniem świec olejem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Icona Vulcano – 2,8 sek., 950 KM
    Szalona propozycja włoskiej manufaktury z 2013 roku, stworzona z myślą o chińskim rynku to na razie wciąż bardziej motoryzacyjna ciekawostka, niż samochód drogowy. Nic dziwnego, producent przewidział budowę zaledwie ...

08 Lut 2022, 12:02

Czyli może być to spowodowane np tym że mogłi mi wymienić całą odme zaraz tego jednego węża ze schematu >
rekinr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

08 Lut 2022, 13:49

https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t ... VJwEYoY2PU

Znalazłem również taki wątek, zastanawiam sie czy moze te uszczelniacze zaworowe nie pekly badz moze zostaly zle zalozone bo wiem ze robil to metodą bez sciagania glowicy ? Moze w takim przypadku zużywać dużo wiecej oleju i wypadac zaplon przez to ze np przelewa olej na cylindry ?

Dodam że przecież to wszystko zaczęło sie dziać tydzien max dwa tygodnie po wymianie tych uszczelniaczy.

Prosze o pomoc bo już rozkładam ręce :no: :no:
rekinr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 0

08 Lut 2022, 14:59

Wykręć świece, przeczyść, skasuj błędy i zobacz jak szybko błędy powrócą, będziesz miał porównanie, logiczne jest ze jak świece zaplute olejem to i nie ma takiego strzału iskry więc i błąd wyrzuca.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4