BMW M5 E39 +LPG?

21 Gru 2009, 16:28

Witam.
Wiem ze pewnie większość fanów BMW powie, że jak chce oszczędnie jeździć to żebym kupił poloneza 1.4 +lpg lub cos w tym stylu. Jednak ja chce mieć samochód wygodny, dynamiczny i oczywiście żeby, choć trochę ekonomiczny. Bo czemu mam płacić za przejechanie 100 km mam płacić 100 zł jak mogę o polowe mniej. Nowoczesne instalacje takie jak V Gen. wcale nie zmniejszają mocy silnika jak wiele osób sadzi i pala praktycznie tyle samo gazu, co benzyna. Wiec pozostaje pytanie czy jest to możliwe?? I co o tym sądzicie?
kamil32123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Podlasie

21 Gru 2009, 18:07

Proszę Cię nie rób tego :cry: . Nie niszcz tego co jest piękne.
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

21 Gru 2009, 19:42

Wszystko jest możliwe, jesli masz na to fundusze. A ja jestem ZA, taka instalacja nie nie szkodzi silnikowi, nie wiem skąd te poglady, że gaz w drogich furach to wieśniactwo. Krytykujesz, a sam z przyjemnością byś załozył LPG, gdyby nikt tego nie wyśmiewał.
Każdy może robić ze swoim samochodem co chce. LPG to alternatywne paliwo jak każde inne. Biodiesel to też wiocha? Ogarnijcie sie.

Ps. Norpaw to nie aluzje do Ciebie, przemawiam do ogółu :wink:
Trabant-moj mały świat...
Hajs
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Zamość

21 Gru 2009, 20:56

@Hajs widzę, że mamy podobne zdanie na ten temat. Pracowałem niedawno na stacji benzynowej i samochody naprawdę za nie małe pieniądze miały instalacje gazowe. Więc to chyba nie oznaka biedoty tylko przemyślane rozwiązanie, dzięki któremu można sporo zyskach. Moim zdaniem najbardziej sprzeciwiają się ci, co mają małe przeloty do 20 km dziennie albo mniej to wtedy faktycznie mogą gadać, że gaz to głupota.

Wiec pytanie zostaje gdzie można by było założyć naprawdę dobra instalacje LPG i jakie to koszta?
kamil32123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Podlasie

21 Gru 2009, 22:00

Kup 535. Masz już moc, a nie niszczysz legendarnej serii M
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

22 Gru 2009, 10:46

Endrju napisał(a):Kup 535. Masz już moc, a nie niszczysz legendarnej serii M

Czemu uważasz wstawienie gazu za zniszczenie auta?
kamil32123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Podlasie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy poślizg – trudne doświadczenie kierowcy
    Pierwszy poślizg w życiu to dla każdego kierowcy bardzo trudne doświadczenie, a opanowanie takiego poślizgu w warunkach drogowych bez odpowiedniego przeszkolenia jest prawie niemożliwe. Co robić, aby uniknąć sytuacji, gdy ...
    Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...

22 Gru 2009, 12:17

kamil32123 napisał(a):Endrju napisał/a:
Kup 535. Masz już moc, a nie niszczysz legendarnej serii M

Czemu uważasz wstawienie gazu za zniszczenie auta?


Bo jak dla mnie jest to profanacja zakładać gaz w takim samochodzie.

535 w zupełności Ci wystarczy
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

22 Gru 2009, 12:26

Czyli twoim zdaniem zmniejszenie kosztów poruszania tym wspaniałym autem jest profanacją? Przecież instalacja gazowa nie psuje silnika jest udowodnione (oczywiście nowsze instalacje) a nie, który nawet sądzą, że jest poprawia stan silnika. Wic, jaki jest konkretny powód tych wszystkich negatywnych opinii na temat instalacji lpg w samochodach wyższej pułki niż polonezy czy stare fiaty.
kamil32123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Podlasie

22 Gru 2009, 14:06

kamil32123 masz silnik S62B50? i jaką skrzynię biegów?
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

22 Gru 2009, 17:19

Migaz napisał(a):kamil32123 masz silnik S62B50? i jaką skrzynię biegów?


Nie mam jeszczę tego samochodu dopiero zamierzam kupić i najpierw chce wiedzieć czy da się zrobić w tym aucie instalacje lpg
kamil32123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Podlasie

22 Gru 2009, 21:46

Nie lubię określenia wieśniackie może dlatego że sam mieszkam na wsi! Może i ten gaz nie jest taki zły ale skoro masz kasę aby takie auto kupić i je utrzymać to nie rozumiem w takiej sytuacji inst. LPG! Parę ''groszy'' taniej ale potem będzie ten nie dosyt że to nie jest jednak to ! :roll: Także jak dla mnie jeśli ktoś decyduje się na takie auto to ładowanie w niego gazu jest dla mnie niezrozumiałe!
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

22 Gru 2009, 22:58

co poniektórzy mają złe podejście. Oszczędzanie jest modne i PRAWIDŁOWO. Wyłączamy telewizory z czówania, odłączamy nieaktywne ładowarki, gasimy światło tam gdzie nie potrzebne to czemu nie mamy samochodu (niezależnie jaki on jest) przerobić na gaz. Z salonu możemy kupić nowe volvo, czy mercedesa z ,,gazem,, a e39 nie należy??
Co do zgazowania takiego auta - to nie jest to proste i tanie. Silnik s62b50 można przerobić na gazik, ale koszt to około 7000 zł. Oczywiście kalkulując dobrą instalację.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

22 Gru 2009, 23:06

@norpaw Teraz prosta matematyka auto nie kosztuje Bóg wie ile pieniędzy bo to wydatek około 40-50 tys +/-
Patrząc na mój przebieg roczny 30-40 tys
BMW M5 e39 według raportów internetowych pali średnio przy normalnej jeździe 14 a max to, koło 24 czyli przy mojej jeździe i sporej trasy dziennej przez miasto powiedzmy że będzie to około 18 litrów

BENZYNA LPG
Cena 4.20zł 1.95zł
Koszt 100 km 75,6zł 35.1zł
Koszt 35 tys 26 460zł 12.285zł

Wychodzi na to, że rocznie zaoszczędzę 14175 zł to chyba już nie są grosze.

I nie rozumiem też jak ktoś pisze, że jeżeli ktoś oszczędza na benzynie wstawiając lpg to oszczędza też przy naprawach samochodu przez kupowanie tanich rzeczy i tak dalej. Wiem po sobie, że to nie prawda.

Migaz
Masz racje, że dobra instalacja będzie kosztować z 7 tys i o takiej właśnie myślę. Ta inwestycja zwróciłaby się najpóźniej po roku a najszybciej po pół.
kamil32123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Podlasie

22 Gru 2009, 23:42

Ok.Zakładajcie sobie te gazy nic mi do tego ! Ja nie uznaję LPG i jest to moje indywidualne stanowisko w tej sprawie ,każdy ma inne i szanuje to.(może od LPG odstraszają mnie kierowcy w bmw 3 E36 w gazie oczywiście ,lampy z allegro ala LEXUS za 100zł i CB radio (którego i tak nie używa) podjeżdza na stacje tankuje gazu za 10zł i jedzie na pierwsze lepsze rondo kręcić ''bączki'')pragnę podkreślić że jest to moje stanowisko i nie mam zamiaru tym nikogo obrazić po prostu takie są fakty.
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

22 Gru 2009, 23:51

powiem szczerze że nie wiem co ma lpg do bmw i małolatów kręcących bączki na rondach. Mam wrażenie że szukasz argumentów na NIE, ale to chyba nie tędy droga.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994