BMW X5 vs BMW X4, co wybrać?

30 Sty 2024, 22:16

Co będzie lepszą opcją - całościowo, finalnie i w pewien sposób inwestycyjnie. Jeden i drugi dobrze wyposażony.

BMW X4 i30 (245KM) nowe 2024 r.
BMW X5 i40 (333KM) z 2022 r. - jak nowe (15tys na przebiegu)

X4 troche mniejsze, ale lzejsze przy tym o 360kg ok. wiec mniejsze spalanie i wartości KM będą się chyba w tym przypadku zbliżały.

X5 cięższy, większy można powiedzieć że bardziej wszechstronny ze względu na większy bagaznik i ew. wiecej miejsca z tyłu (na ten moment nie robi mi to dużej różnicy... może za 2-3 lata? kto wie - mowia ze miejsca nigdy za wiele); większe spalanie na pewno ale moze i wieksza frajda z jazdy? Auto aktualnie rocznikowo 2-letnie, no i przed liftem (wyszedł pod koniec ubiegłego roku lift wewnatrz), ale wciąż ładne.

Cenowo bardzo zbliżone... co byscie wybrali? Mogą być odczucia subiektywne jak i obiektywne patrząc na wszystkie aspekty.

Pozdrawiam i dziekuję za każdą wskazówkę.
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

30 Sty 2024, 22:58

Mauser92 napisał(a):co byscie wybrali?

BMW tylko nowe z max opcją gwarancji i wszystkimi asistansami :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Sty 2024, 23:12

To 2022 ma wykupioną dodatkową gwarancję 5-letnia (lub do 200 000 km) dodatkowo. Plus powłokę ceramiczną już nałożoną. Można powiedzieć że auto ma rok i może 2 miesiące, bo jest z końca 2022 roku. Sprzedaje je autoryzowany sprzedawca jako auto powindykacyjne (z leasingu).
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

30 Sty 2024, 23:23

Mauser92 napisał(a):To 2022 ma wykupioną dodatkową gwarancję 5-letnia (lub do 200 000 km) dodatkowo

Sprawdź co obejmuje 5letnia gwarancja.
Osobiście wolałbym nowe auto szczególnie że mówimy o BMW które raczej do bezproblemowych delikatnie mówiąc nie należy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Sty 2024, 00:06

Jeśli mowa o nowej X4, subiektywnie - jest obrzydliwa :ok: technicznie ciężko powiedzieć, ale jak napisał Szybki - pewnie nic dobrego.
X5 zgoła inne auto, typowo rodzinne, ogólne koszta będą w jego przypadku wyższe.
Mauser92 napisał(a):finalnie i w pewien sposób inwestycyjnie
ciężko powiedzieć w czasach, gdy w nastoletnich popularnych autach często proste wersje Pb są droższe od swoich odpowiedników 1:1, ale z nowoczesnymi silnikami. Nie siedzę w BMW, więc nie wiem jak ma się wartość rynkowa X4 do X3 (zakładam, że jest podobnie jak w przypadku pierwszego X6 do X5 E70, czyli X6 jest droższe), więc ciężko będzie porównać model niższej klasy do większego.

Ja bym się skłaniał raczej do X5, bo jak ma być drogo, to chociaż za 6 cylindrów :ok:

P.S z tą obrzydliwością pomyliło mi się z najnowszą X2, co nie zmienia faktu, że X4 od początku swojego istnienia nie grzeszy wyglądem, ale jak wspomniałem na początku - to kwestia subiektywna
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Sty 2024, 01:12

X4 w wariancie który oglądam (2024) - bryłe ma dość fajna, nowoczesna.. to x5 wydaje sie byc jak z innej epoki trochę przy nim. Natomiast wariant rodzinnosci auta przemawia rowniez.
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

31 Sty 2024, 10:47

X4 i X6 nie trafiają w moje poczucie estetyki, wolałbym już 4 Gran Coupe z Xdrive - właściwości "terenowe" te same, ale zwykła czwórka ładniejsza (przy odpowiednim kolorze można nawet przeżyć tego bobra / płuca z przodu).
W Twoim przypadku X4 byłoby lepszym wyborem, bo jest po prostu nowe i zasady gwarancji są (teoretycznie) bezdyskusyjne. Choć dla mnie porównywanie X4 i 5 to wciąż jak dylemat między kanapką z kajzerki z żabki, a dwudaniowym obiadem z deserem.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

31 Sty 2024, 16:22

Mauser92 napisał(a):co byscie wybrali?

ja brałbym nowe, bo to bmw lubi się to sypać niemiłosiernie, nawet jako nowe.
BTW. osobiście wybrał bym inną markę.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

31 Sty 2024, 23:40

To co innego w takim razie?
Przyznam się, że oglądałem jeszcze GLC Coupe nowe, fajne bajeranckie wnętrze i ten wyświetlacz pośrodku ale cały tunel razem z nim strasznie zabiera wizualnie i odczuwalnie przestrzeń wewnątrz - ruszyć nogą nie można. Finansowanie też mają gorsze i ofertę niż BMW niestety.

Jestem użytkownikiem volvo, ale chciałem zmienić markę, wziąć coś nowego.

Faktycznie teraz jestem bardziej skłonny do X5 nawet używki niż X4..
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

01 Lut 2024, 11:37

toyman40 napisał(a):a brałbym nowe, bo to bmw lubi się to sypać niemiłosiernie, nawet jako nowe.
nie pamiętam czy tu na forum, czy gdzieś indziej, ale ktoś pisał, że jakiś jego znajomy odbierał nową siódemkę w hybrydzie i nawet nie wyjechał nią z salonu w dniu jakże uroczystego odbioru, bo padły cele w akumulatorze :mrgreen: BMW jak to poważna firma, wymieniła oczywiście owe uszkodzone cele, a nie cały akumulator. Auto kosztowało bańkę :mrgreen:

Mauser92 napisał(a):To co innego w takim razie?
z obecnych premiumów najlepsze opinie zbierają chyba Volvo i Lexus, AR mieszane (Stelvio uchodzi za bardzo nastawione na sport, nie wiem jak z ogólną jakością i bezawaryjnością). Mercedes - może jest drogi, za to spasowanie wnętrza żenujące, nowe BMW zresztą podobna sytuacja (lipne plastiki w niektórych miejscach). Może pierdoła, ale kierunkowskazy w nowych Mercedesach brzmią dla mnie jak w jakimś Polonezie :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Lut 2024, 19:18

Mauser92 napisał(a):To co innego w takim razie?


ja bym brał lexusa gdybym mial $$$ :lol:

ale ja to jestem ja, a tobie może się nie podobać
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

01 Lut 2024, 22:15

toyman40 napisał(a): bym brał lexusa gdybym mial $$$

Lexus to inna wizja prowadzenia jak i samego auta. Ja osobiście jak miałbym gwarancję to brać co się podoba. Mija dzień po gwarancji i do żyda. Na użytkowanie brać poprawkę że można wracać na lawecie i tyle. Oczywiście nie jest to miłe no ale za coś się płaci.

Co do wyboru to sporo jeździłem X6 i dla mnie jako rodzinne auto totalna porażka natomiast X5 już jest ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lut 2024, 10:33

No dobrze, to jak ma się do tego zestawienia ew. marka audi, skoro uważacie BMW za awaryjne? Słyszałem bardziej pogłosy że to audi ma największy problem z awaryjnością..

co myślicie o Q5/Q8 w tym segmencie cenowym?

Plus co myślicie o opcjach "plug in"? Mam możliwość ładowania siłą w garażu, ale nie mam FV. W dużej mierze ruch miejski. Czy warto iść w PI za cenę dodatkowych kg? Ponoć mniejszy bagażnik oraz +/- 300kg więcej przez ogniwa - to samo tyczy się BMW X5. W mieście ponoć fajna sprawa, gorzej w przypadku rozładowania ogniw na trasie i ciągnięcia całej masy tylko przez silnik beznynowy.

Pozdrawiam
Mauser92
Nowicjusz
 
Posty: 24

05 Lut 2024, 14:13

Mauser92 napisał(a):co myślicie o Q5/Q8 w tym segmencie cenowym?
w ten sposób nigdy nie kupisz auta.
To kolejny przykład porówniania, które metaforycznie określiłem wyżej (kanapka vs obiad z deserem). Dwa zupełnie różne auta, które łączy co najwyżej ta sama cena, w której można je kupić. Jeśli kryteriami wyboru jest coś więcej niż wygląd i cena, to musisz bardziej sprecyzować swoje oczekiwania, bo niedługo bedziemy rozpatrywać rower startujący w TDF i dowlnego suva premium (bo są takie drogie rowery).

Mauser92 napisał(a):Plus co myślicie o opcjach "plug in"?
niby jest to kompromis, ale jeśli się nad tym zastanowić, to albo wozisz ze sobą bezużyteczny silnik spalinowy, albo elektryczny. No i z takiego połączenia w sumie brak wymiernych korzyści - buspasem nie pojedziesz, za darmo nie zaparkujesz. No i należy zaznaczyć, że naładowane baterie nie oznaczają, że będziesz jeździć 100% na prądzie.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004