Bwm e46/Rover 75/Audi A4 B5 do 15 tys.

27 Wrz 2015, 14:23

No powiem wam, że w środku wygląd rovera bije wszystkie pozostałe, nie wiem jak z jakością, w dodatku możliwość zagazowania a nad tym bym się właśnie również zastanawiał. No to teraz mam dylemat, zwłaszcza, ze do 15 tys można kupić bardzo dobry samochód tej marki z małym przebiegiem. A jak pracuje skrzynia biegów w Roverku ?
Autobahner
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 18 06 2015
Auto: VW Polo Classic

27 Wrz 2015, 14:52

A ja bym się przejechał roverkiem/lexem/bmw sądzę że wyjaśni to dużo...

Pytałeś o silnik z IS jest to konstrukcja "starej daty" więc jeździsz do znudzenia zresztą miała też opcje kompresorka i nie wpływało to na jej trwałość.
Skrzynia automat zamula ale nie ma dla niej różnicy czy przejechała 100tyś.km. czy 300tyś.km.
Manual jest delikatny, niby się nie psuje ale są do niego zastrzeżenia.
W środku masz ciszę, dobre nagłośnienie oraz super jakość wnętrza... fajna opcja ze skórą.
Możesz opcjonalnie dokupić lsd.

Problemy ... musisz dbać o hamulce bo lubią nie domagać, podobno cewki chociaż Ci co narzekają na to to znaczy że nie jeździli V6kami wieśwagena :D

Ogólnie auto nie do zajechania z super prowadzeniem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Wrz 2015, 15:58

Wybieram coś między Lexus IS200/Rover 75. Jestem bardzo ciekawy jak się prowadzi Rover 75, jest jeden w okolicy, bede musiał się przejechać. To auto mi najbardziej odpowiada. Sporo miejsca w srodku, małe spalanie jeśli założe gaz, skórzana tapicerka, bardzo ładne wnętrze, bardzo mi się podoba. Ogólnie chyba jestem bardziej przychylny roverowi. Jestem tylko ciekawy jak wygląda kwestia spraw mechanicznych.
Autobahner
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 18 06 2015
Auto: VW Polo Classic

27 Wrz 2015, 16:38

Autobahner napisał(a):Jestem tylko ciekawy jak wygląda kwestia spraw mechanicznych.

Mechanicznie rover jest trwały choć jak każdy samochód ma swoje typowe bolączki. To pompka sprzęgła i wysprzęglik. Raz zrobiona naprawa to gwarancja bezawaryjności na nie mniej niż 150tys. km. Pompka sprzęgła to wydatek ok 350zł, bądź zestaw regeneracyjny za ok 30zł. Naprawa prosta nawet we własnym zakresie. Wysprzęglik to koszt od ok 220zł.
Jakość materiałów wnętrza na na prawdę wysokim poziomie, nie ma twardych plastików i wycierających się elementów. Zastrzeżenia można mieć jedynie do jakości montażu, przeważnie boczki drzwiowe trzeba poprawiać po fabryce bo lubią zgrzytnąć.
Elementy chromowane mogły by też być lepszej jakości choć nie jest źle.
Skoro interesuje Cię 75 to może zerkniesz na MG ZT?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
ZT/ 75 to na prawdę fajne samochody, brakuje im jedynie tylnego napedu... :naughty:
Ale jako ciekawostkę dodam, że wychodziły fabryczne egzemplarze 75 z napędem na tył i silnikiem V8 z forda mustanga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jednak ceny są zbyt wysokie dla przeciętnego zjadacza chleba... :(
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

27 Wrz 2015, 17:25

Nie wiem tylko czy nie zje mnie tak pojemnosc 2.5 L :) Jednak chyba wolalłbym zostac przy klasycznym Roverku 75, chociaz ta pierwsza propozycja podana przez Ciebie badzo ciekawa jest :)
Autobahner
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 18 06 2015
Auto: VW Polo Classic

27 Wrz 2015, 17:30

Pamietaj ze przy pojemnosci powyzej 2000cm³ dochdozi akcyza 18,6%.
Mozna ja zanizyc, ale o tym nie pisze sie publicznie podobno .. :D
Jak kupic auto z Niemiec -->PRIV
kalik
Aktywny
 
Posty: 420
Prawo jazdy: 3- 0- 0
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo IV Turnier
Silnik: 2.0TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...

27 Wrz 2015, 18:09

Ja jestem za Roverem 75 1.8 w gazie. Dla mnie to bedzie najlepsza opcja :) Lepszego samochodu chyba nie dostane, wizualnie inne mi sie nie podobaja. A na "bemke" przyjdzie czas. A powiedzcie, czy opinie na autocentrum są wiarygodne ? Nie robie zadnej reklamy, chodzi czy ludzie ta nie wypisuja bzdur.
Autobahner
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 18 06 2015
Auto: VW Polo Classic

27 Wrz 2015, 18:24

Autobahner napisał(a):A powiedzcie, czy opinie na autocentrum są wiarygodne ?

Niezależnie od marki wiele opinii na autocentrum za wiarygodne uznać nie można...
Szukaj 1.8t, zwykłe 1.8 takie jak u mnie rakietą nie jest...
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

27 Wrz 2015, 18:31

Autobahner napisał(a):Chciałbym uzyskać opinię jak sprawuje sie silnik 2.0 w Lexusie IS200, ponoc jest zbyt słaby jak czytam opinie.
Autobahner napisał(a):Zostaje e46 albo lexusik is200. Bardzo ładny samochód, bardzo mi się podoba. A jak z wyciszeniem ?
Autobahner napisał(a):Jak będzie ze spalaniem Lexusa is200 na trasie ? Pojemnosc 2.0 ? Dobre silniki ?

Po kolei:
osiągi - na poziomie BMW 320i - szału nie ma ale tragedii też nie - poniżej 10s do setki - do normalnej jazdy wystarczy i będzie lepiej niż Rover 75 z 1,8. Za to prowadzenie w IS lepsze niż w e46.
spalanie - u mnie średnio jest 11l ale jeżdżę tylko po mieście głównie po 3-4km. Na trasie spokojnie zejdziesz do 8l. Ogólnie średnio licz 10l.
wyciszenie - nie ma lepszego auta tej klasy za te pieniądze - dodatkowo rewelacyjne audio nawet w serii

Tak jak szybki wspomniał największe wady to manualna skrzynia, która nie rozsypuje się ale nie chodzi jak powinna z salonu (miauczą łożyska na pierwszych biegach i haczą przy wrzucaniu) i zapiekające się tłoczki hamulcowe - tragedii nie ma, bo tak na prawdę lista poważnych usterek się kończy.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Wrz 2015, 14:32

Na pierwszym miejscu u mnie jest Rover 75 w 1.8, potem Lexus IS200 a na koncu bmw. Ogolnie Rover 75 to auto godne polecenia ? Dodam, ze bardzo czesto beda mi sie zdarzac dlugie trasy po 1000km w dwie strony, kilka razy do roku.
Autobahner
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 18 06 2015
Auto: VW Polo Classic