CHCĘ W KOŃCU KUPIĆ AUTO!!!

CHCĘ W KOŃCU KUPIĆ AUTO!!!

19 Mar 2009, 11:50

Witajcie!

Mam do was takie pytanie, od miesiąca szukam dla siebie samochodu:) Pomyslałem, że może ktoś z was podpowiedziałby mi coś żeby wiedział chociaż w którym kierunku zmierzać.

Mam 22 lata, potrzebuje samochodu w miarę oszczędnego (diesel lub LPG). Obowiązkowo klimatyzacja oraz jakaś elektryka. Mało awaryjne i trwałe :) do 17 000 zł :)

Co na razie wpadło mi w oko może ktoś się wypowie na temat tych aut.

1. Golf IV 1,9 TDI 90KM
Niskie spalanie, niewielki hatchback oraz zarzyłość z marką (wcześniej Golf III)

2. Passat 1,9 TDI
Spore Auto wygoda zawsze chciałem mieć większe.

3. BMW 520 + LPG
Znalazłem kilka egzemplarzy marzy mi się to auto jednak w tej cenie znajdę jedynie egzemplarz 13-letni, z przebiegiem rzędu 250 000km. Czy warto?

4. Alfa Romeo 156 JTD (1,9 lub 2,4)
Niskie spalanie atrakcyjny wygląd, dobre wyposażenie w tej cenie. Martwi mnie ogólna opinia o tych autach którą każdy zna :)

5. Ford Focus 1,8 TDDI
Ekonomiczny dobrze wyglądający mały hatchback z silnikiem 1,8 TDDI.

6. Audi A3 1,6 Benzyna
Podoba mi się ale bardzo boję się spalania!

Czekam na wasze propozycje i oceny co byłoby najlepsze dla mnie. Licze na konkretne argumenty :)

Dziękuję z Góry i pozdrawiam!
LorDos
Nowicjusz

Re: CHCĘ W KOŃCU KUPIĆ AUTO!!!

19 Mar 2009, 12:32

Boisz się spalania w Audi, a godzisz się na spalanie w BMW piątce? Czegoś tu nie rozumiem.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

19 Mar 2009, 12:35

W piątce będę miał gaz i spali 15 gazu, czyli jakieś 25 zł. A Audi nie znajdę w tej cenie z gazem, a jeżeli chciałbym sam go zagazować brakuje mi jakieś 1500 zł :P W tym rzecz. A piątkę mam już z gazem!

Prosty rachunek:

Audi A3 - ok. 10l benzyny to jest 10x3,79 = 37,90 (100 km jazdy)
BMW 520 z LPG ok. 15l gazu to jest 15x1,70 = 25,50 (100km jazdy)

W ciągu tygodnia zrobię ok 350km więc:

A3 - 132,65
520 - 89,25

Różnica ogromna. Czyż nie?
LorDos
Nowicjusz

30 Mar 2009, 01:07

wyrażę sie o tych autach co mogę co nie co powiedziec.

1. BMW 5 - moim zdaniema masz racje za te pieniądze kupisz w miare stare i z przebiegiem rzedu ponad 200-250 tys. (zgadzam sie z Toba -niewart)
2.Golf 1.9 TDi- te silniki słyną z bezawaryjnosci i sa wytrzymałe.....duze przebiegi na tych dieselkach VW(Audi) robią. Kolezanka ma Golf IV z tym silniczkiem juz pare latek i smiga bezawaryjnie.
3. Passat - masz racje wiekszy komfort bo duze autko.....ale postawił bym juz na golfa, ze względu ze nizsza klasa to i bedzie nowsze za te pieniązki i mniejszy przebieg ( to jest tylko Moje zdanie ;)
4 ALFA ROMEO 156 JTD ;) - sam jestem bardzo zainteresowany tym autkiem i tez z tym silnikiem.....są PIĘKNE poprostu, ale obawiam sie tego co i Ty kolego . Tez postawilem na tym forum temat ,zeby wlasciciele sie wypowiedzieli. (Kiedys czytałem ,ze "alfa to jest dla prawdziwego konesera", ale podobno te nowe egzeplarze juz nie sa tak awaryjne;)
5.Ford Focus- Kumpel ma od nowosci z salonu, juz 10 latek mineło rowno ( tylko ,że ma 1.6 benzyna) ale doslownie zero awarji miał przez ten czas , tylko rzeczy normalne eksploatacyjne wymieniał. Moim zdaniem wart polecenia. Niewiem jak tam te dieselki 1.8.
6.O Audi sie nie wypowiadam....niemam pojecia o spalaniu, ale slyszalem ze niejest tak strasznie ;)

Powodzenia i trafnego wyboru zycze !!!
Bluecard88
Początkujący
Awatar użytkownika

30 Mar 2009, 08:34

Witajcie!

Ja juz mam za sobą te trudne chwile, autko kupione, padło na Audi A3 1.6 benzyna w czwartek idzie na założenie sekwencji BRC. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru załączam fotkę. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim którzy sie udzielali!

Image
LorDos
Nowicjusz

30 Mar 2009, 14:25

Niema co ...ładna furka;)
Bluecard88
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji
    Polski oddział Mitsubishi opracował program umożliwiający zakup nowego modelu Mitsubishi Outlander 2013 w niezwykle korzystnych warunkach posiadaczom Outlandera poprzednich generacji. Lojalni klienci otrzymają bezpłatnie ...
    BMW Z9 Convertible 2000 BMW Z9 Convertible 2000
    Projekt BMW Z9 Convertible skupia się przede wszystkim wokół wnętrza, które ma ułatwiać podróżowanie i pozwolić kierowcy skoncentrować się na wykonywaniu podstawowych zadań poprzez wykorzystanie technologii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009