Chrysler PT Cruiser - dobry pomysł???

05 Gru 2007, 16:27

Witam, jestem zwolenniczka niestandartowych "gadżetów" ;)
awangardowe samochody należą również do nich. NR.1 na mojej liscie
zajmuje MINI Cooper. obecnie jest jednak nieosiągalny. dlaczego?
razem z mężem potrzebujemy auto rodzinne (narazie jestesmy sami, ale
za ok. rok, dwa i wózek bedzie musiał sie zmieścić w bagażniku :)).
MINI jest malutkim samochodem, idealnym jako drugie autko dla
kobiety. jadnak jak na "babskie autko" kosztuje niemiłosiernie duzo.
poza tym, nie potrzebujemy dwoch samochodów. VW New Beatle jest
kolejną alternatywą. jadnak podobnie jak MINI - za maly na samochod
rodzinny.

zastanawiamy sie wiec nad PT Cruiserem. jest dosc awangardowy,
niecodzienny. poza tym jest duzy (niektorzy porownują go z Vanem),
ma duzy bagaznik, jest wysoki - typowe auto rodzinne. w przyszłym
roku planujemy podróz po Europie. PT jest nasszym zdaniem doskonały
na taką przygode. po wyciągnięciu tylniej kanapy, moze slużyc jako
łóżko :)

Interesuje nas konkretny model. Diesel 2.2 150PS, rocznik 06.
co sądzicie o tej opcji? czy to dobry wybór?

wiem, ze PT doskonałym samochodzem nie jest (a ktory samochod nim
jest??). ma jednak b.dobry silnik mercedesa, a to chyba jest duzym
plusem. wykonanie cocpitu w nowej wersji (2006) rowniez sie
poprawilo, spalanie jak na taką moc silnika jest tez w normie.

jakies uwagi???
tegeska
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Gru 2007, 16:51

:D Nic dodać, nic ująć. Zatem: KUPOWAĆ i w drogę!
fordon
 

06 Gru 2007, 12:53

inne opinie?? ;)
tegeska
Nowicjusz
 
Posty: 3

06 Gru 2007, 15:20

tu nie ma za bardzo co dodawać :D widać jesteś bardzo dobrze poinformowana i dużo wiesz na temat PT. absolutnie sie z tobą ze to samochód niecodzienny. i sie nadaje do jady codziennej. wydaje się ze to doskanała wersja silnika, ale jeśli planujecie jechać do niemiec to sie może okazać ze jesteście zawali drogami 8) 185 km/h to mało jak na tamtejsze autostrady, ale wiem ze ma służyć na co dzień więc lepszy silnik nie potrzebny. Problemem może być to ze nie jest najbardziej zwrotny, srednica zwarcia to 11,30 m wec sporo ( dla porównani Lanos ma niecałe 9,5m), za to jak dla mnie ma dobre zawieszenie. Na polskich drogach czuć ze to typowe polskie drogie, ale niektóre odcinki są w dobrym stanie i PT sunnie bez problemu. Mogą sie zdarzyć przypadki( ale nie musza) ze tył samochodu zacznie doganiać przód auta. ale to naprawdę przy ostrej jeździe. wewnątrz jest miło i przyjemnie. Nie duża liczba przycisków oraz czytelne zegary to plus. Do materiałów nie ma sie co przyczepiać, bo i po co. Z tyłu miejsca pod dostatkiem, aczkolwiek wygodnie mi sie nie siedziało, ale to moja opinia.

Na koniec powiem ze samochód jest godny polecenia, fantastycznie wygląda(mimo swoich lat) i jest solidnym autem. Warto kupic.

A co do Mini to jest Auto drogie i mało przestronne. Ale wszystko inne jest na najwyższym poziomie. Tak jak PT fantastycznie wygląda a na temat VW nie chce sie wypowiadać.

To jest moja opinia, każdy ma swoje zdanie i może inaczej myśleć niż ja.

Pozdrawiam :)

PS: Autem Idealnym Jest FSO(dawniej Daewoo) LANOS :D :D :D
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

07 Gru 2007, 08:49

Puchacz:Pisząc, że "...PT Cruiser fantastycznie wygląda, mimo swoich lat..." odnoszę wrażenie, że czegoś nie kojarzysz? On jest tak właśnie zaprojektowany, aby nawiązywał do stylu z 40-tych lat. :wink:
fordon
 

07 Gru 2007, 12:17

no dlatego pisze ;] fantastycznie wygląda mimo tych 60 lat :D
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

07 Gru 2007, 12:31

fordon napisał(a): On jest tak właśnie zaprojektowany, aby nawiązywał do stylu z 40-tych lat. :wink:


PUCHACZ chyba o tym doskonale wie. mysle, ze mial na myslii fakt, ze od 2000 roku prawie nic sie w wygladzie PT nie zmienilo, a on ciągle sie nie znudzil...


czy jestem dobrze poinformowana o samochodzie??? n atyle na ile kobieta moze byc "dobrze poinformowana" ;) musimy isc do dealera i zrobic jazde probną, zobaczymy czy sie buja na zakretach. w porownaniu do sportowych, niskich samochodow pewnie bedzie sie bardziej bujal - przeciez jest wyzszy. przy wiekszym tempie tez pewnie bedzie glosniej ze wzgladu na kiepską aerodynamike. zobaczymy, czy az tak bedzie to dokuczliwe. martwi mnie jednak ten kiepski skret. po miescie przy parkowaniu (patrz: kobieta :)) moze byc problem, albo?? no i moj mąz nie bedzie jezdzil szybciej niz 180km/h - ufff.

puchacz - siedziales tylko w PT, czy rowniez nim jechales?? jesli rowniez jechales, to jakim modelem?? wiem, ze auto jest dosc ciezkie i tych 150KM nie mozna porownywac z 150KM w kompakcie. jak to wyglada w rzeczywistosci?? ma dobre przyspieszenie?? trzeba pod górkę redukowac??

co do siedzen. kiedys w nim siedzialam i mialam mieszane uczucie. obecnie mamy Brave. jest dosc niska i "wpada sie" w siedzenia. w PT siedzi sie super wysoko jak w autobusie :) calkiem inaczej, ale mysle, ze mozna sie szybko przyzwyczaic. ....a i dziecko do fotelika wygodnie bedzie sie wsadzał ;)

amen.
tegeska
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Gru 2007, 13:38

Małą jazdę miałem. Tylko że z silnikiem 2,4, pod górkę nie jeździłem tylko raczej po płaskiej drodze,może były lekkie skosy ale nie duże ;) samochód jest ciężki ale jakoś sobie radził z tą masą. we dwie osoby to ładnie sie zbierał, poszalałem trochę. Jednak gdy będzie 4 osoby plus bagaż to wiadomo że będzie mu ciężko. silnik 2,2 rozpędza sie do setki w 10,8 sec a silnik 2,4 - 10,3 sec. dal porównani podam że mam Lanosa 1,5 który waży 1100 kg i 85 KM. Jak jadę czasem z rodzinką w 5 osób to ledwo co idzie, lepiej gdy jadę sam, ale i tak jest strasznie wolny. Tak więc 150 KM w PT napewno wystarczą na wyjazdy.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige