Citroen XM vs Renault Safrane

28 Gru 2012, 00:44

Witam
Podobaja mi sie oba auta,ale nie wiem ktore lepsze w kategoriach:komfort,koszty utrzymania,awaryjnosc,prosze o rady :) z tego co zauwazylem to Safrane jest tansze w zakupie bo kolo 3-4 tys i to podobno dobre auta a jezeli chodzi o XM'a to ceny sa rozne od 2.5k do 10 tys,lecz z tym autem podobno bywa roznie bo nie kazdy mechanik sie zna na tego typu samochodzie i podobno mozna kupic parcha zepsutego przez mechanika :) Jak sadzicie ?
Norbi1778
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam

28 Gru 2012, 01:02

Miałem oba auta. Citroena XM 3.0 w full opcji oraz Safrane 3.0 również w full opcji, lecz z welurem.
Oba auta mają tendencje do mankamentów w elektronice, której jest dużo. Lecz jeśli jako tako się w tym orientujesz, to sam naprawisz większość niewielkich usterek. Safrane jest bardziej opływowy, lecz XM'a trzeba po prostu pokochać, a to nie jest trudne. Ja miałem wersję z czarną, podgrzewaną skórą. Wspaniała. Dzis już takiej nie robią. Chciałbym mieć w domu fotel z niego, bo po prostu elegancją i wygodą uwodził. Dodatkowo hydrauliczne zawieszenie, komfort jazdy jak w S klasie. Miałem go w zwykłym gazie, lecz i tak darł asfalt. Na prawde miło go wspominam, aż mi ktoś w dupę wjechał, kolokwialnie mówiąc i się skończyło... Polecam to auto, jeśli Ci się podoba, to warto byś wydał więcej na zadbany egzemplarz, odwdzięczy Ci się niezawodnością, komfortem i świetnym prowadzeniem. Polecam z czystym sumieniem.
Szpiller
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 4- 0- 0
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Peugeot 406
Silnik: 2.1 TDI 109KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

28 Gru 2012, 14:19

Na wstepie dziekuje za odpowiedz :) Czyli wnioskuje ze z tych dwoch aut polecasz XM'a :) To w sumie dobrze bo jezeli chodzi o wyglad to podoba mi sie duzo bardziej niz Renault,jest przesliczny + zawieszenie to pewnie bajka :) chcialbym znalesc egzemplarz z gazem,nie wiem ile chce na to auto przeznaczyc bo poki co nie mam nic,dopiero bede zbieral ale mysle ze kolo 6tysiecy na sam zakup.Jezeli chodzi o Safrane to wedlug mnie wnetrze jest ladniejsze niz w Citroenie,ale nie widzialem ani jednego samochodu ani drugiego na zywo z bliska,moja opinia opiera sie tylko i wylacznie na tym co widzialem na obrazkach :) a jeszcze jedno pytanko,jak to jest z recznym w XM'ce ? bo Citroen BX ma reczny na kola przednie.Nie zeby mi jakos strasznie zalezalo ale czasem lubie sie poslizgac w zime.
Norbi1778
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2012
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...