Coś jeżdżącego do 3 tys

12 Mar 2018, 10:19

Normalna cena za poliftową Viki ale ta z linku stanowczo za droga (przód po dzwonie,z tyłem też coś było bo klapa krzywo spasowana i tylne prawe drzwi prawdopodobnie były malowane).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Mar 2018, 19:23

Szukasz od stycznia, więc chyba trochę za dużo wymagasz od potencjalnych ofert. Tak to do 2019 można szukać. Ja kupiłbym pierwsze, które jest w miarę, tylko jak najtaniej i resztę zainwestował w poprawę stanu technicznego. I totalnie bym nie patrzył czy równo złożone. Ta Vectra przecież może przecież okazać się całkiem w porządku przymykając oko na wady karoserii. A Ty możesz mieć argument do dużej negocjacji ceny.
Dodaj sobie te w miarę rokujące auta do ulubionych i obserwuj. Większość z braku zainteresowania zejdzie dużo z ceną w dół i wtedy uderz. Jakoś nie wierzę, że taka Vectra się sprzeda za 5 tys...
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

12 Mar 2018, 19:29

Ja bym tą Vectrę obejrzał. Cena nie jest wygórowana, tylko normalna, o ile progi i podłoga w niej występują. A że była stłuczka to trudno, element do negocjacji. O ile podłużnica, kolumny itp nie ucierpiały, to nie ma to znaczenia (za miesiąc i tak może Ci ją ktoś skasować, życie).
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Mar 2018, 10:32

Na razie obserwuję tą Vectrę, zobaczymy czy cenę zmieni. A to, że szukam od stycznia...fakt, ale dzięki temu budżet prawie się podwoił ;)
A bardziej poważnie, w mojej okolicy pojawia się bardzo mało ogłoszeń, którymi mógłbym się zainteresować, więc i wyboru zbytniego nie ma.

Taką Xsarę też obserwuję od jakiegoś czasu: [link do oferty na Olx wygasł] trochę bliżej niż poprzednia. Zastanawiam się czy nie podjechać w sobotę i jeśli będzie ok, próbować negocjować cenę. Ile warto dać za taki egzemplarz?

A taka 307: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - cena chyba nie wróży nic dobrego?
arturaro
Początkujący
 
Posty: 125
Miejscowość: Szczecinek
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

15 Mar 2018, 10:48

307 sobie odpuść na pewno,Xsara taka sobie ale 14lat w jednych rękach więc duży plus.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Mar 2018, 13:32

Coś takiego?: [link do oferty na Olx wygasł]
arturaro
Początkujący
 
Posty: 125
Miejscowość: Szczecinek
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Mar 2018, 14:11

Neon jest dość egzotyczny u nas i nie wiem czy przy małej kwocie to dobry wybór, bo przy mniej popularnych autach często więcej krzyczą za serwisowanie. Ja bym został przy tych co wcześniej podawałeś, a ta Vectra nadal na sprzedaż.

PS. Moi koledzy zawsze żartują, że nie wolno kupować aut z Chojnic. :) Z tego samego powodu co w innym częściach kraju z Płocka czy Gniezna.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

21 Mar 2018, 14:24

Vectra niestety nieaktualna, dziś dzwoniłem z zamiarem obejrzenia.
Jako że i tak już wygospodarowałem na dziś czas, to wybiorę się do tych Chojnic, ale raczej pod kątem Xsary którą wrzuciłem wcześniej: [link do oferty na Olx wygasł] - z rozmowy z właścicielem wynika, że dbał i chuchał na to auto. Dalej się zastanawiam ile warto dać za taki egzemplarz?

A co do Neona - sprzedający ma go ok. miesiąca, niby otrzymał go w ramach zamiany za droższe auto, z myślą o sprzedaży. Zastanawia mnie tylko czemu w takim razie od razu go nie wystawił? Chyba nawet nie będę się fatygował...
arturaro
Początkujący
 
Posty: 125
Miejscowość: Szczecinek
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Mar 2018, 14:47

arturaro napisał(a):Vectra niestety nieaktualna, dziś dzwoniłem z zamiarem obejrzenia.

Są jednak desperaci... Szok.

arturaro napisał(a):Jako że i tak już wygospodarowałem na dziś czas, to wybiorę się do tych Chojnic, ale raczej pod kątem Xsary którą wrzuciłem wcześniej: [link do oferty na Olx wygasł] - z rozmowy z właścicielem wynika, że dbał i chuchał na to auto. Dalej się zastanawiam ile warto dać za taki egzemplarz?

Na pewno nie te 5tys, które chce, bo wygląda wręcz brzydko - odbarwione listwy, zmatowione reflektory, paskudne koła. Nie dałbym więcej jak 2 tys. Zobacz, ile te Xsary kosztują. Poza tym jakoś tył tak siedzi, więc może wydatek z belką jest jeszcze. Zamiast Xsary to może warto Xantię, skoro i tak po dużych autach szukasz. Często są dość ładne, ale tanie, bo nikt ich nie chce kupować, a to wdzięczny samochód.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

21 Mar 2018, 14:49

OW05 napisał(a):Poza tym jakoś tył tak siedzi, więc może wydatek z belką jest jeszcze.


Bzdura. To że tył siedzi niżej od przodu nie oznacza, że belka jest zużyta. Te auta nawet w katalogu miały tyłek niżej.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Mar 2018, 15:04

Jak dla mnie albo jest za nisko, albo są koła ze zbyt dużym ET.
OW05
Aktywny
 
Posty: 324
Prawo jazdy: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Honda, Mitsubishi
Paliwo: Benzyna

21 Mar 2018, 15:14

Nic nie jest za nisko.

Autko trochę zaniedbane z wyglądu, do tego HDi... Trzeba by przemyśleć, ja bym brał ale gdyby miał benzynę.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Mar 2018, 23:06

OW05 napisał(a):Nie dałbym więcej jak 2 tys


nie przesadzajmy,za 2k ciężko kupić zdrową I generację a co dopiero polifta.. fakt faktem 5k trochę dużo sobie woła,ja bym dał 3500-3700zł max pod warunkiem że technicznie jest ok.
Swoją drogą dbał chuchał itp a wizualnie widać gołym okiem że jest przyniedbana hmm...
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Mar 2018, 23:26

No tak właśnie myślałem, że mniej więcej tyle warto za nie dać. Nie udało mi się podjechać, chyba na weekend to przełożę i spróbuję stargować cenę. Chociaż ciągle się jeszcze zastanawiam czy pakować się w dieselka, czy jednak czekać na coś z LPG.

Teraz akurat pojawiła się ciekawa (chyba?) Megane: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] z ceny chyba ciężko będzie coś urwać. Jak myślicie, warto się zainteresować?
arturaro
Początkujący
 
Posty: 125
Miejscowość: Szczecinek
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Mar 2018, 23:44

Noo ciekawa oferta bo auto z salonu Renault (często auta używane z salonów są warte zainteresowania bo ktoś zostawia je w rozliczeniu za nowe),wygląda też przyzwoicie,świeży przegląd więc musi być pełnosprawne,ja bym jechał to oglądać w pierwszej kolejności.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012