Coś jeżdżącego do 3 tys

Re: Coś jeżdżącego do 3 tys

12 Mar 2018, 11:19

Normalna cena za poliftową Viki ale ta z linku stanowczo za droga (przód po dzwonie,z tyłem też coś było bo klapa krzywo spasowana i tylne prawe drzwi prawdopodobnie były malowane).
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Mar 2018, 20:23

Szukasz od stycznia, więc chyba trochę za dużo wymagasz od potencjalnych ofert. Tak to do 2019 można szukać. Ja kupiłbym pierwsze, które jest w miarę, tylko jak najtaniej i resztę zainwestował w poprawę stanu technicznego. I totalnie bym nie patrzył czy równo złożone. Ta Vectra przecież może przecież okazać się całkiem w porządku przymykając oko na wady karoserii. A Ty możesz mieć argument do dużej negocjacji ceny.
Dodaj sobie te w miarę rokujące auta do ulubionych i obserwuj. Większość z braku zainteresowania zejdzie dużo z ceną w dół i wtedy uderz. Jakoś nie wierzę, że taka Vectra się sprzeda za 5 tys...
OW05
Początkujący

Prawo jazdy od: 07 03 2005
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Mitsubishi Colt / AR 147
Typ: Hatchback

12 Mar 2018, 20:29

Ja bym tą Vectrę obejrzał. Cena nie jest wygórowana, tylko normalna, o ile progi i podłoga w niej występują. A że była stłuczka to trudno, element do negocjacji. O ile podłużnica, kolumny itp nie ucierpiały, to nie ma to znaczenia (za miesiąc i tak może Ci ją ktoś skasować, życie).
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110

15 Mar 2018, 11:32

Na razie obserwuję tą Vectrę, zobaczymy czy cenę zmieni. A to, że szukam od stycznia...fakt, ale dzięki temu budżet prawie się podwoił ;)
A bardziej poważnie, w mojej okolicy pojawia się bardzo mało ogłoszeń, którymi mógłbym się zainteresować, więc i wyboru zbytniego nie ma.

Taką Xsarę też obserwuję od jakiegoś czasu: [link wygasł] trochę bliżej niż poprzednia. Zastanawiam się czy nie podjechać w sobotę i jeśli będzie ok, próbować negocjować cenę. Ile warto dać za taki egzemplarz?

A taka 307: [link wygasł] - cena chyba nie wróży nic dobrego?
arturaro
Początkujący

Miejscowość: Szczecinek
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Laguna
Paliwo: Benzyna + LPG

15 Mar 2018, 11:48

307 sobie odpuść na pewno,Xsara taka sobie ale 14lat w jednych rękach więc duży plus.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

21 Mar 2018, 14:32

Coś takiego?: [link wygasł]
arturaro
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu Schyłek ery diesla to już tylko kwestia czasu
    Może się wydawać, że blisko połowa samochodów użytkowanych przez Polaków to auta z silnikiem Diesla. Ich liczba jest jednak niższa niż sądzi wielu zmotoryzowanych – a co więcej, systematycznie spada. Samochody ...
    Zegarek Nissan Nismo Watch Zegarek Nissan Nismo Watch
    Nissan przedstawia pierwszy zegarek typu smartwatch, umożliwiający nawiązanie połączenia pomiędzy samochodem i kierowcą. Nissan zostanie pierwszym producentem samochodów, który opracował zegarek smartwatch stworzony ...

• Re: Coś jeżdżącego do 3 tys

21 Mar 2018, 15:11

Neon jest dość egzotyczny u nas i nie wiem czy przy małej kwocie to dobry wybór, bo przy mniej popularnych autach często więcej krzyczą za serwisowanie. Ja bym został przy tych co wcześniej podawałeś, a ta Vectra nadal na sprzedaż.

PS. Moi koledzy zawsze żartują, że nie wolno kupować aut z Chojnic. :) Z tego samego powodu co w innym częściach kraju z Płocka czy Gniezna.
    OW05
    Początkujący

21 Mar 2018, 15:24

Vectra niestety nieaktualna, dziś dzwoniłem z zamiarem obejrzenia.
    Jako że i tak już wygospodarowałem na dziś czas, to wybiorę się do tych Chojnic, ale raczej pod kątem Xsary którą wrzuciłem wcześniej: [link wygasł] - z rozmowy z właścicielem wynika, że dbał i chuchał na to auto. Dalej się zastanawiam ile warto dać za taki egzemplarz?

A co do Neona - sprzedający ma go ok. miesiąca, niby otrzymał go w ramach zamiany za droższe auto, z myślą o sprzedaży. Zastanawia mnie tylko czemu w takim razie od razu go nie wystawił? Chyba nawet nie będę się fatygował...
    arturaro
    Początkujący

21 Mar 2018, 15:47

arturaro napisał(a):Vectra niestety nieaktualna, dziś dzwoniłem z zamiarem obejrzenia.

Są jednak desperaci... Szok.

arturaro napisał(a):Jako że i tak już wygospodarowałem na dziś czas, to wybiorę się do tych Chojnic, ale raczej pod kątem Xsary którą wrzuciłem wcześniej: [link wygasł] - z rozmowy z właścicielem wynika, że dbał i chuchał na to auto. Dalej się zastanawiam ile warto dać za taki egzemplarz?

Na pewno nie te 5tys, które chce, bo wygląda wręcz brzydko - odbarwione listwy, zmatowione reflektory, paskudne koła. Nie dałbym więcej jak 2 tys. Zobacz, ile te Xsary kosztują. Poza tym jakoś tył tak siedzi, więc może wydatek z belką jest jeszcze. Zamiast Xsary to może warto Xantię, skoro i tak po dużych autach szukasz. Często są dość ładne, ale tanie, bo nikt ich nie chce kupować, a to wdzięczny samochód.
    OW05
    Początkujący

21 Mar 2018, 15:49

OW05 napisał(a):Poza tym jakoś tył tak siedzi, więc może wydatek z belką jest jeszcze.

Bzdura. To że tył siedzi niżej od przodu nie oznacza, że belka jest zużyta. Te auta nawet w katalogu miały tyłek niżej.
    galakty
    Forumowicz VIP

21 Mar 2018, 16:04

Jak dla mnie albo jest za nisko, albo są koła ze zbyt dużym ET.
    OW05
    Początkujący

21 Mar 2018, 16:14

Nic nie jest za nisko.

Autko trochę zaniedbane z wyglądu, do tego HDi... Trzeba by przemyśleć, ja bym brał ale gdyby miał benzynę.
    galakty
    Forumowicz VIP

22 Mar 2018, 00:06

OW05 napisał(a):Nie dałbym więcej jak 2 tys

nie przesadzajmy,za 2k ciężko kupić zdrową I generację a co dopiero polifta.. fakt faktem 5k trochę dużo sobie woła,ja bym dał 3500-3700zł max pod warunkiem że technicznie jest ok.
    Swoją drogą dbał chuchał itp a wizualnie widać gołym okiem że jest przyniedbana hmm...
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Mar 2018, 00:26

No tak właśnie myślałem, że mniej więcej tyle warto za nie dać. Nie udało mi się podjechać, chyba na weekend to przełożę i spróbuję stargować cenę. Chociaż ciągle się jeszcze zastanawiam czy pakować się w dieselka, czy jednak czekać na coś z LPG.

Teraz akurat pojawiła się ciekawa (chyba?) Megane: [link wygasł] z ceny chyba ciężko będzie coś urwać. Jak myślicie, warto się zainteresować?
    arturaro
    Początkujący

22 Mar 2018, 00:44

Noo ciekawa oferta bo auto z salonu Renault (często auta używane z salonów są warte zainteresowania bo ktoś zostawia je w rozliczeniu za nowe),wygląda też przyzwoicie,świeży przegląd więc musi być pełnosprawne,ja bym jechał to oglądać w pierwszej kolejności.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Gran Turismo Polonia 2009 Poznań
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Grafitti na samochodach
      Adam Gładysz, Scirocco R Cup 2012, Norisring.