Czas naprawić motoryzację – Targi Techniki Motoryzacyjnej powracają!

16 Lut 2022, 12:38

Targi Techniki Motoryzacyjnej (TTM) to największe wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są nowości produktowe i technologiczne, a bogaty program wypełniają liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia.

Czas naprawić motoryzację – Targi Techniki Motoryzacyjnej powracają! Od 7 do 10 kwietnia wszystkie motoryzacyjne drogi będą prowadzić do Poznania.

Powrót po czterech latach
Wydarzenie organizowane jest co dwa lata. W ostatnim czasie kalendarz został jednak zaburzony przez pandemię koronawirusa - ostatnia edycja miała bowiem miejsce w 2018 roku. Warto dodać, że tegoroczna odsłona TTM będzie pierwszym tak dużym wydarzeniem po przewie spowodowanej przez COVID-19. Głód spotkań jest ogromny. "Czekaliśmy na te targi bardzo długo. Nie tylko my, jako organizator, ale również zwiedzający i wystawcy, którzy licznie się do nas zgłaszają" podkreśla Bartosz Dembiński, dyrektor Targów Techniki Motoryzacyjnej. "Pawilony systematycznie się zapełniają. Zostały już ostatnie wolne miejsca. Liczę, że czeka nas świetna edycja" dodaje.

Co czeka nas w strefie STM?
TTM jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, które ponownie zaprosi zwiedzających do swojej strefy, wypełnionej licznymi atrakcjami. Coś dla siebie znają mechanicy, uczniowie oraz właściciele stacji kontroli pojazdów. Nie zabraknie również stoisk z myjniami samochodowymi. "Już od wielu lat, wspólnie z Grupą MTP mamy przyjemność współtworzyć przedsięwzięcie, podczas którego obecne są czołowe marki z sektora techniki motoryzacyjnej. To doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów oraz zbudowania nowych relacji biznesowych, co jest szczególnie istotne w tak wymagającym okresie dla całego przemysłu motoryzacyjnego" przyznaje prezes STM, Rafał Sosnowski.

Warsztat wiedzy i emocji
TTM to od lat jest miejscem, w którym możemy sprawdzić swoją bieżącą wiedzę z zakresu techniki motoryzacyjnej. W tym roku program wydarzeń ponownie wypełnią liczne konkursy, takie Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskie Mistrzostwa Lakierników, czy Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych.

Tradycyjnie jednym z punktów programu będzie także Żywy Warsztat. W tej interaktywnej strefie warsztatowo – diagnostycznej odbędą się pokazy najnowszych technik naprawczych. Zwiedzający będą mogli na żywo śledzić poczynania profesjonalistów z różnych dziedzin motoryzacji.

Koniecznie należy również wspomnieć o nowych punktach programu targów. Mowa tu o Scenie TTM, która będzie transmitowana na żywo w Internecie, czy wydarzeniach związanych z edukacją w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nagrody i wyróżnienia
Targi to także okazja do nagrodzenia najlepszych produktów oraz osób aktywnie działających w branży. Wystawcy biorący udział w wydarzeniu ponownie powalczą o Złoty Medal MTP. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości. W trakcie TTM poznamy również najlepszych dziennikarzy motoryzacyjnych. Wszystko za sprawą plebiscytu Trade Press Award. Konkurs ma na celu promocję specjalistycznego dziennikarstwa, tworzonego w trosce o najwyższą jakość przygotowanych treści.

POLECAMY Motor Show 2019 - relacja z targów

Co, gdzie kiedy?
Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się w dniach od 7 do 10 kwietnia 2022. W tym samym czasie na terenie MTP zostanie zorganizowana kolejna edycja Poznań Motor Show. Bilety na oba wydarzenia można znaleźć na platformie ToBilet.pl.

źródło: TTM | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3561
Zdjęcia: 12766
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

26 Lut 2022, 11:57

Ciekawe jaki nowości będą na Motor Show...? Przypuszczam, że większość to będą elektryki. Z tego co widzę nie było targów dwa lata.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6230
Zdjęcia: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, nie daj się wiosennemu zmęczeniu
    Choć tzw. wiosenne przesilenie nie jest jednostką chorobową, wielu kierowców właśnie o tej porze roku skarży się na gorsze samopoczucie i uczucie zmęczenia. Jak wpływa to na zdolność prowadzenia i bezpieczeństwo jazdy? ...
    Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego
    Samochody Volvo od ponad 85 lat powstają w Szwecji, kojarzącej się z surowym, polarnym mrozem i śniegiem. Najdalszy salon tej marki znajduje się w miasteczku Gällivare . Miejscowi twierdzą, że to tylko 4 godziny drogi ...

  •