Czuć paliwo wewnątrz Citroen C2

08 Mar 2020, 23:52

Witam. Ostatnio zauważyłam a raczej poczułam ze czuć paliwo wewnątrz samochodu na postoju, podczas jazdy zapach znika chociaż po uchyleniu szyby co jakiś czas coś z zewnątrz jakby zalatuje. Mam tez wrażenie że ogólnie problem się nasila po zatankowaniu większej ilości benzyny. Była ostatnio wymieniana uszczelka oraz nakrętka przy pompie paliwa wiec to raczej nie jest powód. Gdzie szukać przyczyny?. Z góry bardzo dziękuje :)
Gaab1995
Obserwowany
 
Posty: 2
 • 10 Mar 2020, 17:32

  Rozumiem, że masz silnik benzynowy? Jeżeli po zatankowaniu większej ilości benzyny jej woń jest bardziej wyczuwalna warto sprawdzić odpowietrzenie baku i sprawdzić czy rura dolotowa jest szczelna na całej długości.

  Kiedy miałem w innym aucie podobny problem okazało się że rura od wlewu była w jednym miejscu przerdzewiała i była tam mała dziura przez co czasem można było poczuć paliwo szczególnie wtedy jak był bak zatankowany na przynajmniej 3/4 jego pojemności.
  Rokiko
  Początkujący
   
  Posty: 77
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota GT86, tor Top Gear, a w środku… niewidomy kierowca! Toyota GT86, tor Top Gear, a w środku… niewidomy kierowca!
  Są na świecie ludzie, dla których ograniczenia najwyraźniej nie istnieją. Taką osobą jest dr Amit Patel, niewidomy kierowca, który w Toyocie GT86 wykręcił niesamowity czas na torze brytyjskiego programu Top ...
  Jak działa Toyota Safety Sense? Jak działa Toyota Safety Sense?
  Toyota Safety Sense (TSS) to pakiet który składa się z kilku systemów bezpieczeństwa i ma za zadanie zapobiegania kolizjom lub ograniczeniom ich skutków. Opisujemy poniżej systemy które wchodzą ...

 •  
  • Warto przeczytać